Günün Tıraşı (SOTD)
c2b283e8108503498bf11b2a5a005137.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
0m2LaV.jpg

vnoRDO.jpg

Arkadaşlar bugun geleneksel ilk traşımı oldum... Wilkinson CLassic Razor Double edge ile başladım ama sonuç hüsran....

Yanıyorum , Arko Traş kremi ile oldum....
(23/12/2015, Saat: 14:25)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2i8gqb4.jpg
Makine 38C Barber Pole. Digerleri gozukuyor nasil olsa fotodan.

2016 hepinize huzurlu bereketli ve saglikli bir yil olsun.

(24/12/2015, Saat: 02:06)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @koolandgang
Abi normalde mentollu seyleri pek sevmem ama floid in kokusuna hastayım diye herhalde, mentolu beni rahatsız etmiyor.
Bilen arkadaslar vigorosso/ genuine/ blue arasında mentol oranı sıralaması nasıl, hangisinde daha az soyleyebilirse sevinirim. Nerden sürmek aklıma geldi dersen dün BadgerBlade e 2015 yılı aftershave i secilmis onu gordum. Zaten bu aralar agırlıklı onu kullanıyordum. Hadi yine floid gidelim bugun de dedim.

Proraso preshave i seviyorum. Kırmızısınıda bir ara denemek istiyorum. Elimde simdilik bu var. Kullanıyorum her tıraş.

Floid'e ben de hastayım canım, ondan demedim. Üşüyorum sürünce yahu Smile Yazın süper olacak inşaAllah da, kışın ellememeye karar verdim. Proraso da, açıkçası ben pek bir faydasını göremedim.İşte gözlerimi yaşartıp gözyaşı bezlerini çalıştırıyor o doğru da.Tıraşa ben de direk bir katkısı olmadı. Ama belki yoğun sakalı olanlara olabilir. Kokusu da fena değil.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(24/12/2015, Saat: 17:23)manilafortuna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bugun geleneksel ilk traşımı oldum... Wilkinson CLassic Razor Double edge ile başladım ama sonuç hüsran....

Yanıyorum , Arko Traş kremi ile oldum....

Geçmiş olsun, her ne kadar forumda önerilse de Wilkinson DE makine hem çok kötü tıraş verir, hem de tahriş eder. Kartuş propagandası yapmak için en iyi alettir kendileri Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Bu noktadan itibaren bu aletin yeni başlayacaklara önerilmemesini şiddetle tavsiye ediyorum. Aynı fiyata Ming-shi alet veya daha ucuza Rimei var. Yaşı genç veya yumuşak sakallı olanlara Ming-shi, yaşı ileri tıraşta tecrübeli veya sert ve sık sakallı olanlara Rimei. Bu hususta bir fikir birliğine varırsak çok faydalı olacak.

Wilkinson aletin kafa yapısı gerçekten hoş değil. Jilet tutuşu bir garip, koruma barı yapısı ayrı garip. İlk ıslak tıraşımda kullandım, yüzüm kıpkırmızıydı. Sonra İmpa'ya giderek Futur almıştım. İkinci tıraşımı futur ile oldum ve yüzüm tertemiz çok güzeldi. O zaman bir acemi olarak Futur ile temiz tıraş olup, Wilkinson ile yüzüm kıpkırmızı olmuştu.

@manilafortuna komşum görünen o ki siz hem eski alışkanlık, hem de wilkinson aletin etkili kesememesinden dolayı biraz sert bir tıraş olmuşsunuz. Sakalınız da pek seyrek değil, bu aleti bırakmanızı tavsiye ederim. Dilerseniz bir Rimei edinin. Çook hafif bir alettir, ola ki unuttunuz bastırarak tıraş oldunuz, aletin hafifliği bunu kısmen tolere edecektir. Jilet olarak yeşil astra ile başlayıp, duruma göre daha keskin jiletler veya daha kör jiletler ile orta yolu bulursunuz.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(24/12/2015, Saat: 18:46)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu noktadan itibaren bu aletin yeni başlayacaklara önerilmemesini şiddetle tavsiye ediyorum. Aynı fiyata Ming-shi alet veya daha ucuza Rimei var. Yaşı genç veya yumuşak sakallı olanlara Ming-shi, yaşı ileri tıraşta tecrübeli veya sert ve sık sakallı olanlara Rimei. Bu hususta bir fikir birliğine varırsak çok faydalı olacak.

Wilkinson aletin kafa yapısı gerçekten hoş değil. Jilet tutuşu bir garip, koruma barı yapısı ayrı garip. İlk ıslak tıraşımda kullandım, yüzüm kıpkırmızıydı. Sonra İmpa'ya giderek Futur almıştım. İkinci tıraşımı futur ile oldum ve yüzüm tertemiz çok güzeldi. O zaman bir acemi olarak Futur ile temiz tıraş olup, Wilkinson ile yüzüm kıpkırmızı olmuştu.

@manilafortuna komşum görünen o ki siz hem eski alışkanlık, hem de wilkinson aletin etkili kesememesinden dolayı biraz sert bir tıraş olmuşsunuz. Sakalınız da pek seyrek değil, bu aleti bırakmanızı tavsiye ederim. Dilerseniz bir Rimei edinin. Çook hafif bir alettir, ola ki unuttunuz bastırarak tıraş oldunuz, aletin hafifliği bunu kısmen tolere edecektir. Jilet olarak yeşil astra ile başlayıp, duruma göre daha keskin jiletler veya daha kör jiletler ile orta yolu bulursunuz.

Wilkinson dan hiç memnun kalmadım sabahtan beri yüzüm yanıyor... iki - üç kere losyon sürdüm... Çok fazla kesik yaptı artı olarak kıl kökleri duruyor... Kendi jileti berbat sanırım , zaten alette pek birşeye benzemiyor...

Muhle R41 gözüme çok hoş gözüküyor ama nasıl alır sakalımı bilemiyorum çok acemimiyim....
Kendi jileti ile kullanmayin, keskin bir jilet kullanin ve farki gorun. Wilki benim icin 89 kafa kadar rahat tiras veren bir alet. Sadece aleti tanimak gerekiyor.
@onurcakmak üstada katılıyorum. Yeter artık her yeni başlayanın 89 kafa kullanması, wilkinson kullanması falan... Bunlarla ilgili öyle çok şikayetler var ki, artık forum olarak herkesin bu noktaya bir dikkat çekmesi gerekiyor.

İnsanların sakalları yatık olabilir. Bu durumda forum eğer bu adama 89 ya da wilkinson benzeri şeyler tavsiye ederse, adamın işi biter. Belki de agresif bir makine alması lazım...
Plastik materyaller her zaman tahrişe daha meyilli oluyor. Kartuşların bir dezavantajı da budur bence. (@mancho üstat komşum duymasın). Bu arada bende wilki'nin tavsiye edilmemesi taraftarıyım.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Bence bu işi kesinlikle R 41 çözer, R 89 çöp bir alet, geçmiş olsun komşum bu arada,yalnız her DE ile tanışan bu görüntüleri ve hissiyatı yaşıyor yada yaşamıştır. Zamanla değişir işler...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 293,680 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,589 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,309 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,196 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,809 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,035 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,854 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,072 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,246 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: