Günün Tıraşı (SOTD)
@Saltuk
Kardeşim sagolasın. Valla impadan ilk aldıgım da, kucucuk gelmişti gozume. Ama uzun gidiyor mikroplar. Kullan kullan bitiremedim valla. Aftershave olarak genelde balm/losyon kullanıyorum. Bunu hic tıraş sonrası kullanmadım.
Sen tıraş oncesi hic kullandın mı?
Ben her tirasta kullaniyorum su siralar. Faydasini goruyorum ozellikle sakalin yogun oldugu cene cizgisi uzerinde. Gur sakalli olanlar daha fazla fayda görüyor zaten anladigim kadariyla. Tiras sonrasinda da nemlendiricligi guzel, yatistirma cok da basarili degil ama. Asil amac, tiras oncesi bu urunlerde zaten. Diger cesitlerinden cok farkli olmasa gerek performansi
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Eyvallah kardeşim. Sagolasın. Beyaz bitince kırmızıyı alıp deneyelim o zaman. Beyazın kokusunu da pek sevdigim soylenemez cunku.
(24/12/2015, Saat: 02:06)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @koolandgang
Abi normalde mentollu seyleri pek sevmem ama floid in kokusuna hastayım diye herhalde, mentolu beni rahatsız etmiyor.
Bilen arkadaslar vigorosso/ genuine/ blue arasında mentol oranı sıralaması nasıl, hangisinde daha az soyleyebilirse sevinirim. Nerden sürmek aklıma geldi dersen dün BadgerBlade e 2015 yılı aftershave i secilmis onu gordum. Zaten bu aralar agırlıklı onu kullanıyordum. Hadi yine floid gidelim bugun de dedim.

Proraso preshave i seviyorum. Kırmızısınıda bir ara denemek istiyorum. Elimde simdilik bu var. Kullanıyorum her tıraş.

@mirzacem
Dostum, solda ki resimdeki makine nedir açık taraklı, 15C mi? Eger oyle ise nasıl memnunmusun?

Hocam makina 11c ben denemelik olarak aldim makina ile ilgili yorumum sudur, oldukca agresif 2gunluk sakalda daha rahat ve cok temiz tiras veriyor. Gunluk tiras icin cildi yorar ama yine temiz is cikariyor onun disinda agirligi dengesi ele oturmasi oldukca guzel

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Culmak sabun
  • Tipsoft Manchurian
  • Bonsa 6/8 ustura
  • SebaMed balsam
  • Ozgun41 Sandal
316ax5u.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
EJ DE89 Barley tıraş aleti
Astra Yeşil jilet
TrueFitt&Hill Süper Badger fırça
Arko sabun
Zaza şap
Rebul balsam

Dün gece yüzümün çok kuru olduğunu fark ettim ve yatmadan önce ince bir tabaka Bebak acı badem sütü sürdüm. Sabah ta güzel bir ön hazırlığın ardından tıraşımı oldum. Gayet keyifli ve konforluydu.
2ewo4l1.jpg
R41+bamboo sap/astra sp/semogue 1305/tabac/ old spice
merhabalar geltir sakinleri... oldukça başarılı tıraş ekipmanları...
Plissoft sentetik
Nivea sensetive krem
Merkur progress
Astra yeşil ( 2 )
Nivea anti-irritation balsam
TOBS Cedarwood
Razorock Plissoft
Treet Platinum
Fat Boy (7)
John Varvatos Balsam
John Varvatos EDT

Cedarwood ve Treet'i ilk defa kullandım.Sayfalarına yazıyorum.Hepinize sıhhatler olsun...
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,464 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,517 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,280 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,663 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,674 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,937 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,450 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: