Deterjan, el sabunu vs tercihleriniz
Hocam hangi bitkisel sabunlar
isimleri nedir?

(16/09/2013, Saat: 19:52)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sabun olarak normal katı sabun kullanıyorum. Sıvı sabun elde yapışık gibi durulanmıyor sanki. Bulabilirsem tamamen bitkisel sabunları tercih etmeye çalışıyorum. Her 100 sabundan 4-5'i ancak bitkisel olabiliyor.
Deterjan olarak bilinen markalardan kampanyada ne bulursak onu alıyoruz.
Bulaşık makinesi için jel ve tablet alıyoruz. tableti BİM'den jeli ise yine indirimden denk geitiryoruz. El deterjanı için ise Fairy kullanıyoruz uzun süredir ve acayip memnunuz.
Saygılarımla
hocam alıp da sonra bulamayacağım bir ürünü tercih etmiyorum, denemiyorum bile. O yüzden el yapımı ve yaygın olarak bulunmayan ürünlere girmiyorum.
Banyo için mesela mehmet aydın kullanıyordum. bir süredir elime geçen normal sabun stoğunu tüketmeye çalıştığım için onu da uzun süredir almadım.
El sabunu için ise henüz bu dediğim şartları sağlayan bitkisel bir alternatif bulamadım.
Yine Dalan'ın bir sabununun içinde de hayvansal katkı yoktu içindekilere göre.
Yani çok alternatif yok.
Sizlerin bildiği bir şeyler varsa iyi olur aslında. Confused
Saygılarımla

(16/09/2013, Saat: 20:31)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam hangi bitkisel sabunlar
isimleri nedir?
Bulaşıklarda deterjan ve parlatıcı kokusundan çok rahatsızdım.
Bazen bardaklardan su içemiyor,kaşık ve çatalların kokusu iğrenç geliyordu.
Bu mesajdan itibaren parlatıcı gözüne sirke doldurdum.
Bir müddet pek etkisi olmadı.
Parlatıcı ayarını açtım yani daha fazla sirke salınmasına izin verdim.
Bulaşıklarda kuruma sorunu ve su izi yok.
Makineyi açınca sirke kokusu rahatça hissediliyor fakat bardak ve diğer eşyalarda sirke kokusu hissedilmiyor dahası kötü koku almıyorum.
En ucuz üzüm sirkesi kullanıyorum.

(16/05/2013, Saat: 19:00)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İhtilaf Üstadım; "sensörlü makinalarda elma sirkesi kullanılır mı?" soruna sağlam bir örnek buldum.Benim kayın biraderimin eşi, full elektronik (dijital bulaşık makinası) tam 3 yıldır Tariş marka elma sirkesi kullanıyor ve hiçbir sorun yaşamıyormuş.Sensör sağlıklı çalışıyor, sirke bittğinde uyarı ledi ikazda bulunuyormuş.Bu bilgiyi not olarak düşmek istedim.Bilgine....
Bunu biz de uyguluyoruz ve çok memnunuz. Çelikler ve camlar pırıl pırıl.
Arkadaşlar banyo ve tuvaletlerde kullandığınız durulama, silme gerektirmeyen, sık ve unut tarzı temizlik ürünleri var mı?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Ne kadar az kimyasal o kadar az kanserojen madde.
(14/03/2014, Saat: 00:01)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar banyo ve tuvaletlerde kullandığınız durulama, silme gerektirmeyen, sık ve unut tarzı temizlik ürünleri var mı?
işyerinde(hastane) kullandığmız alkol bazlı yüzey dezenfektanı var(medikal ürün). İsmini hatırlamıyorum.piyasadaki normal yüzey temizleyicilerin bazılarında durulama kurulama gerektirmez yazıyor ama bence Alkol bazlı dezenfektanlar haricinde normal yüzey temizleyicilerin bu şekilde kullanılmasını mantıklı bulmuyorum. Çok fazla deterjan,parfüm,boya gibi kimyasal madde içeriyorlar
Alkol bazlı yüzey dezenfektanlarınında temzileme özelliğide olsa da zayıf.
Zaten adı üstünde dezenfeksiyon amaçlı kullanılıyor
Arkadaşlar etimatik diye bir çamaşır temizleyici varmış, kullanan varmı?
Bim lerde bulunabiliyor. Eğer performansı iyi ise alırız. yerli malı kullanmış oluruz.
etimatikhead.jpg
http://www.etimaden.gov.tr/eti-matik-265s.htm
@ooppss Hocam
İçinde bor denilen şey bildiğimiz bor mu?
Hani araba katkı yaglarinda kullanılan vs?

(27/08/2014, Saat: 13:44)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar etimatik diye bir çamaşır temizleyici varmış, kullanan varmı?
Bim lerde bulunabiliyor. Eğer performansı iyi ise alırız. yerli malı kullanmış oluruz.
etimatikhead.jpg
http://www.etimaden.gov.tr/eti-matik-265s.htm
Dermatolog iç çamaşırlarının sabun tozu ile yıkanmasını önermişti.

koyu renklerde leke kaldığı için beyaza döndüm erdem çamaşırdan 15 kadar boxer alarak huzura kavuştum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SAÇ BAKIM SABUNU DENEMEK İSTEYEN ? Azubel 17 14,568 17/12/2015, Saat: 10:24
Son Yorum: Azubel
  Bıttım sabunu eskiuyemnt 22 28,456 08/09/2013, Saat: 20:50
Son Yorum: eskiuyemnt
  TABAC BANYO SABUNU martin 7 15,037 10/12/2012, Saat: 01:03
Son Yorum: yarhasan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: