Deterjan, el sabunu vs tercihleriniz
Arkadaşlar selam, her ne kadar ağır bir forum da olsak sonuçta benim gibi bekar olan üyeler(forumun varolmayan bayanlarına selam ederim,ettim) de var, ayrıca malzeme seçimi konusunda başka merakli arkadaşlar da vardır mutlaka.

Burada evde kullandığımız bulaşık makinası, çamaşır makinası detarjanı, el sabunu, vs gibi temizlik ürünlerinden tercihlerinizi, memnun kaldıklarımızı yazalım.

Ben bulaşıkta hala tam istediğimi bulamadım. Makinenin reçinesinin korunması için ne olursa olsun tuz hep kullanılmalı deniyor. Ama bir yandan da finish quantum tabletten çok memnunum. Gıcır gıcır yıkıyor resmen. Tuz da eklesem bu sefer camlar beyazlayacak fazla tuzdan. Bir de tablette parlatıcı da var diye eklemiyordum ama yetmiyor demek ki bulaşıklar iyi kurumuyor. Ya toz deterjan, ayrı tuz ve ayrı parlatıcıya döneceğim, ya quantum tablete devam edip, ekstra parlatıcı ekleyeceğim. Tuz filtresinin reçinesi de allaha emanet gidecek. Jel tip deterjanlardan çok çok memnun kalmadım. Bu amway'in doğal bitkilerden elde edilen tablet ve toz deteranı var, kullanan memnun olan var mı?

Çamaşır makinesinde pek sıkıntı yok. Bulaşık makinesine nazaran çoğu çamaşır ürününün oldukça iyi verim verdiğini düşünüyorum. Ama genelde ariel kullanıyorum. Kaç senelik dev tozu var hala bitmedi memnunum. Denemek için sıvı tek kullanımlık tabletlerinden denedim onlarda da oldukça memnun kaldım. Toz daha iyi yıkıyor, tablet daha güzel ve kuvvetli kokuyor.

Yumuşatıcıda ise aşırı seçiciyim. Daha doğrusu seçiciydim. Çamaşırların güzel kokmasına taktığım için zamanında market rafların yarım saat tek tek ürünleri açıp koklayıp denemek için bir iki çeşit almışlığım var. Huzuru yumoş ekstra siklamen & müge çiçeğinde buldum. Kokusu iyi kalite olduğu kadar çok güzel ve oldukça kuvvetli. Çamaşırları asıyorsunuz, bütün ev mis gibi kokuyor iki gün. Diğer yumuşatıcılar ya çok zayıf, ya çok sentetik kokulara sahipler. Ne hikmetse bu siklamen & müge çiçeği versiyonunu bulmak daha zor oluyor.

El sabunu olarak sıvı sabun kullanıyorum çoğunluk gibi. Bu konuda pek memnun değilim piyasadaki sıvı sabunların da parfüm esanları ya çok kalitesiz, ya çok zayıf. Ellerimi yıkadıktan sonra bir süre ellerim sabun koksun istiyorum. Çoğu sabun oldukça zayıf kokulu. Bu konuda da hacı şakir'i başarılı buluyorum. Bademli, hindistancevizlisi dolgun kokular. En son denemek için lavantalısını aldım. Piyasadaki diğer lavantalı sabunlara göre daha doğal ve kuvvetli bir lavanta kokusunu sahip. Beğendim gibi. Siz ne kullanıyorsunuz?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
bulaşık makinesinde jel deterjanlar en güzel sonucu veriyormuş diyor eşim.

el sabunu olarak ta eşimden aldığım bilgiler şu şekilde olduğundan antibakteriyel olanları almıyoruz, der ki; insan cildi bir denge içerisindedir, antibakteriyel ürünler, bakterileri öldürdüğünden, denge bozulur, mantar vb. cilt rahatsızlıkları olma ihtimali artar. ellerim hassas, sıvı sabunların hemen hepsi kurutup, çatlatıyor cildim. seferihisar zeytinkız doğal el sabunları ve dove krem bar ile ancak rahat ediyorum.

deterjan konusunda (bugün aldık daha oradan biliyorum Smile) renkliler üçün özel olan tursil deterjan aldık. beyazlar sıvı birşeyler varmış onun için renkliler için almak lazımmış...

yumuşatıcıda ise sabunlu, kesin kokular tansiyonumu düşürdüğü için viking sahra aldırmıştım. hoş bir kokusu var. yumuşatma işlevinden de şikayet duymadım şimdiye kadar.
Bende bekarım ama bu tür ürünleri ancak yazın test edebiliyorum Smile.
Kışın,sağolsun Annemden fırsat kalmıyor.Yazın memlekete gittiği zaman ancak fırsatım oluyor.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

lijun komşum sirkeyi parlatıcı gözüne koyuyorsun değil mi? Tamamen dolana kadar mı koyuyorsun hazneye aynı parlatıcı mantığıyla?

amway'in temizlik ürünleri doğadaki bitkilerden elde ediliyor, sağlığa zararsız iddiasıyla kullanan var mı?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Kimya ile ilgili çeşitli araştırmalar yapıyorum. Moonshine (ev üretimi içki), sabun ve çeşitli kimyevi işlerle kendi kendime uğraşıyorum. Bulaşıkta Fairy kullanıyorum ve çok memnunum, ancaaak hiçbir zaman deterjan ve sıvı sabuna elimi sürmem. Biraz kimyadan anlıyorsam söyleyebilirim ki sıvı sabun kullanmak intihardır. Tercihlerinizi sabundan yana kullanmanızı tavsiye ederim.
Katılma tarihi: 2011
El yıkamada kalıp sabunları kullanıyorum. Sıklıkla kullandıklarım:

Hacı Şakir Lavanta:

10i6y2v.jpg

Duru Türk Hamamı:

34xmc9l.jpg

Duru Zeytinyağlı:

2a0p5t.jpg
Lijun Üstadım,
Tablet kullanıyorsak tuz gereklimi?
Sirke koku yapmazmı?
Sirke bazı kısımları aşındırma vs yapmazmı parlatıcı azalmış sensörü şaşırmazmı?
parlatıcı bölmesine konulan elma sirkesi parlatıcı görevini görmez.parlatıcının görevi bulaşıkları parlatmak değildir. bulaşıklar üzerinde kaygan ortam yaratarak su damlalarının uzaklaşmasını sağlar.bu yapılmazsa özellikle cam eşyalar üzerinde su damlasının kurumasından dolayı kireç lekeleri kalır.bu zararlımıdır? itici görüntüsü dışında değildir.hiç kullanılmazsa da olur.parlatıcının bir görevi de bulaşıkların kuru çıkmasına yardımcı olmaktır.bulaşıkların üzerindeki su damlaları uzaklaştırılamazsa bulaşıklar ıslak çıkar..
Internette geçen sene yumusatıcılar konusunu arastırken (alerji icin) çamasır makinesine yumusatıcı yerine elma sirkesi konulabilecegini okumustum. Bir süre denemistim sonra da dalin hipo alerjik yumusatici almıstım ama ise yaradı mı bilmiyorum ama elma sirkesinin kokusunu da hiç hissetmedim.
bulasık makinesinde ise yıllardır kullanıyorum ama bazen bardaklarda bulanıklık olusuyordu. Sirkeden mi yoksa deterjandan mı bilmiyorum.Simdi ise en kısık olan 1.derecede kullanıyorum.Deterjanı ise devamlı %50de kullanıyorum.Tam koyarsam deterjan kokuyor.Deterjanların azı bile işe yarıyor.Bu yüzden jel kullanıyorum.Bu da annemin tavsiyesi banaSmile

burada elma sirkesi ile ilgili bir tartışma yapmak durumunda değilim.eski bir beyaz eşya teknisyeni olarak,önceki mesajda işin teknik yönünü anlattım.bunun dışında herkes kendi makinesinde , doğru bildiği neyse onu kullanır..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SAÇ BAKIM SABUNU DENEMEK İSTEYEN ? Azubel 17 14,566 17/12/2015, Saat: 10:24
Son Yorum: Azubel
  Bıttım sabunu eskiuyemnt 22 28,454 08/09/2013, Saat: 20:50
Son Yorum: eskiuyemnt
  TABAC BANYO SABUNU martin 7 15,037 10/12/2012, Saat: 01:03
Son Yorum: yarhasan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: