Merkur 37C Slant Bar
@Scorpion komşum 34 c de iyi bir makinadır gayet temiz tıraş olabilirsiniz ancak benim tavsiyem 37 c yönünde olur ( 37 c yi bir kaç kez kullanmıştım şu anda elimde mevcutta 39 c var ). Ben uzun zamandır sadece slant makinalar ile tıraş oluyorum. Son zamanlardaki favori makinam da ikon x3 . Slant makinalar bence özellikle hassas kaşıntı gibi problem yaşayan ciltlerde daha başarılı ayrıca günlük tıraş oluyorum ve hiçbir problem yaşamadım tam tersi çok memnunum.
Hocam slantlarla faulleri düz kesmek mümkün değil anladiğım kadarıyla doğrumudur?
Birde çapraz jilet tutuşundan dolayı. Kulaktan burna yan perde çekmek zor olmuyor mu?
@Scorpion
Dostum, faullerde hafif yan tutarak duz kesebilirsin hic sorun yok. Capraz olmamak kosulu ile, duz yukarıdan asagıya, asagıdan yukarıya, sagdan sola soldan saga hic sorunsuz istedigin gibi kesersin.
Komsularımın dedigi gibi ozellikle hassas ciltli olanların slant ı denemelerini oneririm. Gunumuzde 37/39, X3 gibi slantlar fiyat/performansı en yuksek urunlerdir.
Slantlardan cekinmeyin, normal diger makinenizi nasıl kullanıyorsanız aynı sekilde kullanıyorsunuz, yumusacık tahrissiz tırasları vardır.

Zamanında Merkur un, Walbusch un, sanırım Apollo nun ayarlı adjustable ları varmıs bizim simdiki progress ler gibi ama gunumuzde ne yazıkki uretimleri yok.
2ry4oqb.jpg
Forumda bir komşumuzun B5'i olup olmadığı tartışılmış zamanında, var mıdır aramızda Walbusch'ı olan?
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Daha kolay erişilebilinir ve 37,39,x3'ten daha agresif slantlar şunlar.Yakın zamanda ikisinide edinmek istiyorum.Tabi wunderbar'ı sıra gelip yakalıyabilirsem.

Phoenix Bakelite Open Comb Slant

24gm4gx.jpg

RazoRock Wunderbar Slant

2n9htah.jpg
005b9f32aced82df7b9bacf2a2791e8a.png

Ben slantı sevdim aslında. Gerçi kullandığım 37c değil ama tahminimce 37c de 39c ile aynıdır. Herkesin bahsettiği gibi mild bir alet. Günlük tıraş oluyorum ve cildimi yormuyor. Yorulan sadece ellerim. 39c elime gerçekten ağır geldi. 110 gr. Ama alıştım.
Hani derler ya hassas cilt, sert sakal. Meşhur problem. İşte bu problemin çözümü slant. Ben Merkür 37c kullanıyorum. Çok ama çok memnunum. Ancak, hassas cilt, sert sakal sorunu olmayan bir kişi slantın değerini tam olarak anlayamaz kanaatindeyim. Çünkü o, 89 kafa makinelerden zaten memnun.

Slant makinelerin agresif olduğunu düşünmüyorum, cok mild bir alet. Jiletleri çabuk köreltiyor onu fark ettim.

Sert sakallı hassas ciltli, sürekli daha keskin jiletler, daha agresif aletler peşinde koşan geleneksel tıraş sever kardeslerime, belki de slanttır çareniz, deneyin diyorum. Az perdede, daha kolay tıraş. Ve feather kullanmaya gerek kalmadan, Astra yeşil ile, çok güzel tıraşlar yakalamak mümkün.
İyi günler bende aranıza yeni katıldım. 39c veya 37c yi benim gibi sert,yatık ve kıl dönmesi yaşayan birisine önerir misiniz? ilk başlarda kıl dönmesi çok yaşıyordum zamanla kıl dönmesi azalmaya başladı zamanla dahada azalacağını düşünüyorum
(19/05/2017, Saat: 12:40)Freedom1203 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi günler bende aranıza yeni katıldım. 39c veya 37c yi benim gibi sert,yatık ve kıl dönmesi yaşayan birisine önerir misiniz? ilk başlarda kıl dönmesi çok yaşıyordum zamanla kıl dönmesi azalmaya başladı zamanla dahada azalacağını düşünüyorum

selamlar,
37c  jilet tutuşu ve yapısı ile agresif yapıda sayılabilecek bir alet. De aletlere elin alışkın olması bu aletten alınacak verimi çok daha arttıracaktır.

İsterseniz bir tanışma başlığı açabilirsiniz, hem kendinizden bahsedersiniz hem de cilt yapınızdan, şu an kullandığınız ekipmanlardan,  ne zamandır geleneksel tıraş ile ilglendiğiniz ve tıraş rutininiz  hakkında alacağımız bilgiler ile size yapacağımız yardım çok daha efektif olacaktır.

Kıl dönmesi ve batık sakal genelde yanlış tıraş tekniğinden kaynaklanan sorunlardır. Sakal çıkış yönlerinin belirlenmesi ve bu tekniğe göre her perde de kademeli olarak sakalı azaltmak, güzel kaliteli ekipmanlar, cildi fazla gerdirmeden tıraş olmak, düzgün bir ön hazırlık  ve tıraş sonrası güzel bir cilt bakımı ile batık sakal & kıl dönmesi gibi sorunlardan kurtulacağınızı düşünüyorum.
Her gün ve gün aşırı tıraş olanlar için ideal bir alet. Ama 3+ günlük sakal için daha efektif bir alete ihtiyacım olabilir. Gerçi haftalık sakalı da alıyor ama sanki bir katman üstten, etliye sütlüye karışmadan iş görüyor gibi. Bu durumda mecburen 2 hatta bazen 3 perde yapıyorum.
Acta est fabula, plaudite.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,067 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,379 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,674 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Parker Semi Slant Chefkara 41 13,977 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Merkur Progress linguist 1,025 753,139 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 26,341 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 314,507 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,089 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,920 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,209 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: