Merkur 37C Slant Bar
Bu gece ilk defa 37c 'yi kullandim.Personna jilet ile iki gunluk sakali minumum tahris olarak tiraşi (o da teknigi tam oturtamadigimdan) tamamladim.Elimde Merkur progress olmasina ragmen 37c deki kadar verim alamadım. Sn @men-sup a bu ürünü tedarik etmemde yardimci oldugu icin tesekkürler.Progress'in pabucunu dama atacak gibi geldi benim gozümde.izlenimim bu kadar bu alet için.
Slant makinalar kanımca farkını hassas kaşıntı gibi problemler yaşayan ciltlerde gösteriyor .. Normal bir sakal cilt yapısına sahip bir kişi hemen her makina son derece konforlu tıraş olabilir ancak söz konusu olan problemli kaşıntılı bir cilt sakal yapısı ise slant makinalar bu konuda çok daha başarılı ..
(14/12/2016, Saat: 02:24)inter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu gece ilk defa 37c 'yi kullandim.Personna jilet ile iki gunluk sakali minumum tahris olarak tiraşi (o da teknigi tam oturtamadigimdan) tamamladim.Elimde Merkur progress olmasina ragmen 37c deki kadar verim alamadım. Sn @men-sup a bu ürünü tedarik etmemde yardimci oldugu icin tesekkürler.Progress'in pabucunu dama atacak gibi geldi benim gozümde.izlenimim bu kadar bu alet için.
Güle güle kullan komşum, memnun kalmana sevindim..
Biraz önce Polsilver si ile ilk kez bu aletle tıraş oldum. Beklediğimden iyiydi, tıraşı gayet temiz ama boyun altını tam almadı sanki. Yeni tecrübe edenlerde bu durum yaşandı mı acaba?
Aynı sorunu bende yaşamıştım. Slant aleti biraz daha eğimli tutarak kıvrımlı bölgelerde yan çekişler yaparak verim alabildim.
(24/01/2017, Saat: 23:50)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz önce  Polsilver si ile ilk kez bu aletle tıraş oldum. Beklediğimden iyiydi, tıraşı gayet temiz ama boyun altını tam almadı sanki. Yeni tecrübe edenlerde bu durum yaşandı mı acaba?

Komsum bende 34c ye gore daha yakin ve guzel sonuc aldim 3 gunluk sakalim vardi, lakin yatik olan boyun bolgesinde bir iki defa farkli yonderden gecmem gerekti, oda istemeden kirmizi bir iz birakti boynumda sol kulagimin altinda, kesik degil ama kizariklik neyse iz gecti, 1 hafta sonra yine tras oldum, ayni iz gene belirdi, 3 gun bekledim kizariklik kaybolunca 34c ile tras oldum, iz falan yok. Teknigimde sikinti oldugunu dusunmuyorum fakat boyun bolgesine farkli acilar ile girince sikinti yapti sanirim.
Çok iyi alet ama boyun altı biraz uğraşmak lazım sinekkaydı tıraş icin, ben pek uğraşmıyorum.
O kadar araştırdım ama ben bu slant bar ların hala mantığını anlayamadım biri beni aydınlatabilir mi?
Merkur 34'den daha yakın bir tıraş mı veriyor şimdi bu alet
Bende 39C var 37C ile kafa kısmı aynı ama sapı daha ağır.Slant'ın çalışmasını en kolay bıçak ve giyotin karşılaştırması ile anlayabilirsiniz.Bitane meyveyi bıçağı dümdüz indirerek kesin sonra bıçağın sap kısmı havada burun kısmı yerde veya daha anlaşılırı 7 şeklinde kesmeyi deneyin.Slantta bu şekilde sakalları kesiyor.34 hiç kullanmadım ama 37C daha agresif bir makine ve buna rağmen hergün kullanılabilir.Tek püf noktası makineyi dümdüz tutup aşağı çekmek yani sakallar / şeklinde kesilmeli.
Mert komsumun yazdıgı gibi, slant ın olayı siz makineyi dumduz asagı cekerken, sakalları kendiliginden acılı kesmesi. Tıras hissiyatı, bu makine kesmiyor yahu dersiniz ses falan duymazsınız, ama 2 perdede yumusacık tırası vardır. Jhook gibi tekniklerin zaten var olan acısından dolayı kullanılması pek tavsiye edilmez (dalabilir)
Ozellikle agırlık dengesi daha iyi oldugu icin, almayı dusunen varsa 39 u oneririm.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,343 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,410 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,703 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Parker Semi Slant Chefkara 41 14,017 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Merkur Progress linguist 1,025 757,590 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 26,388 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,038 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,172 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,980 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,340 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: