Hacamat tedavi yöntemi
Kirli kan diye birşey yoktur. Karaciğer yetmediği zaman zaten insanlar diyalize muhtaç oluyor. Ayaklarda ve sırtta biriken kan dolaşım sistemine aktif karışamadığı için siyahtır bu da kanın kirli olduğu anlamına gelmez.
Katılma tarihi: 2011
Sleepy
inceptum,

ben kesinlikle sizin yazdıklarınızla ilgili olarak sormadım o soruyu. doğrusu yazdıklarınızdan hacamatı savunduğunuz gibi bir anlam da çıkarmamıştım. çıkarsaydım belki spesifik olarak size yöneltirdim sorumu.

ayrıca alay konusunu bana yönelik olarak yazmadığınızı umuyorum. zira yine size yönelik en ufak istihza geçmedi aklımdan ve yazımdan.

ama lütfen bilgilendirim bizi. ne demekmiş kirli kan şimdi öğrenelim ki bir daha başka yerlerde cahillik yapmayalım. özellikle kirli kan ve hacamat ilişkisi hakkındaki literatürden örnek verirseniz sevnirim. Elbette uluslararası bilim dünyasında kabul gören bilimsel dergilere kabul edilen makalelerden olmalı bu çalışmalar.

selamlar
2209su.blogspot.com
Sovyet dönemi mekanik saatleri üzerine bir blog

www.facebook.com/Leatherworksbyemre
leatherworksbyemre.blogspot.com
Kendi üretimim saat kayışları

şu anda evden çıkıyorum ama geldiğimde aciliyetle izlicem bu videoyu.
samanyolu TV ve kanal 7 gibi diğer kanallarımızda yayımlanan başka hacamat videoları da varsa paylaşın lütfen.
2209su.blogspot.com
Sovyet dönemi mekanik saatleri üzerine bir blog

www.facebook.com/Leatherworksbyemre
leatherworksbyemre.blogspot.com
Kendi üretimim saat kayışları
bunları söyleyen "tıp" doktoru gördüğüme şaşkınım
benzer şeyler söyleyen bir tütün eksperi vardı doktora yapmış ama
bu bey tıp doktoru birde.

ayın çekimi
sülük
birleşik krallık kraliyet ailesinden duyum referansı...

ömer çoşkun vakasındanda
daha ağır bir şekilde etkiledi beni.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
malumunuz ben cemaatçi olduğum için referanslarım da mecburen bu kanallar oluyor. tebrik ederim hemen anladınız. kanıt dediğiniz, bilim dünyası tarafından kabul görmüş yayın makaleleri olmalı. zira onlar değişmez veya yanlışlanmaz.

yetişkin insanlarız ne gerek var bu tür konuşmalara. bu önyargı aşamayacağız bi durum galiba. konuyla ilgili olduğu için link verdim. geçenlerde tesadüfen denk gelmişti tamamını da seyredememiştim zaten. neyin ne olduğu anlamak isterken böyle bir görüşün de olduğunu görmenizi istedim. kayıtsız şartsız kabul edin falan demek ne haddime. henüz benim kafamda da bu konu netleşmiş değil zaten. bunun dışında düşündükleriniz, tahminleriniz sizi bağlar.
Ben de yaptırmayı düşünüyorum ilk defa. Yaptıran o kadar alakasız insanlarla konuşup karar verdim. Yaptırıp bir tane şikayet eden kişi görmedim ve duymadım. Hacamat tu kaka demek yaptırmadan konuşmak sadece bilimi ve modern tıppı savunmak bana birşey ifade etmiyor. Ben sahsen doktorlara pek güvenmiyorum. Hepsi sistemin kölesi ve hastaya yoluncak kaz diye bakıyorlar. İffetli ve namuslu hekimler vardır elbette. Onlarda sistem tarafından dışlanıyor. Hacamat yaptırınca tekrar yorumumu yazarım. Alternatif tıp candır.
Dumrul Üstadım,
Sırt ve boyun ağrıları için bir kaç şeyi kontrol edin
Postur düz mü ? Ayaklar aynı uzunlukta mı ? Tek kol ile bir yerlere asılma Yada çekme alışkanlığı varmı (ev işleri tüp ve damacana)
Size tavsiyem bacakları karına çekip ısınma hareketleri şınav ve barfiks

Selamlar
(11/05/2013, Saat: 16:22)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilenler anlatsın.

İnceptum hocam, Beni kategorize etmeden vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim Smile gün içinde yapmış olduğunuz ilk yorumu okumuştum ama fırsatım olmamıştı yazmaya.
Yorumunuzu da silmemenizi dilerdim farklı bilgi ve fikirler olmalıydı doğru yada yanlış.
Öncelikle benim boyun ve sırt ağrılarımın asıl nedeni boyun düzleşmesidir yani birçoğumuzun bildiği anlamda, sol taraftan bakınca düz ‘C’ harfi, sağ taraftan bakınca ters ‘C’ harfi şeklinde olan boyun omurunun zaman çerisinde ‘I’ harfine dönüşmesi.
2zgx4jm.jpg
Nedenlerini açıklamak uzun sürer burada. Bu rahatsızlığım için iki kez Fizik tedavi bir kez kısa süreli ilaç tedavisi gördüm bir beyin cerrahı birde Fizik doktoruna gittim. Beyin cerrahçı kısa süreli ilaç tedavisinden sonra Fizik tedaviye yönlendirdi.
Tanrı vergisi olan düzgün fiziğimi (kulağımı çekip tahtaya vuruyorum ) 30lhtuf.jpgçocukluğumdan beri yüzme,doğa aktiviteleri,Fitness ve mümkün olduğunca yürüyüş yaparak koruduğumu düşünüyorum.
Bu hastalıkla cebelleşirken bir salona gidip sırta çekiş, karna çekiş, göğüse çekiş, ters mekik, barfiks vs.vs yapma şansım maalesef yok en azından şimdilik yok Smile çünkü bu hareketler aşırı gergin olan boyun ve sırt kaslarını daha fazla gererek, kasılmasına neden oluyor.
Bu durumdaki boyun kaslarının daha fazla kasılma ve spazmı boyun omurunu zorlayacak ve sonucunda yüksek ihtimal boyun fıtığı oluşturacaktır.
Bununla mücadele eden kişilerin kesinlikle Fitness sporundan uzak durması gerekiyor.İki doktorumun da şartsız yasaklaması üzerine Fitnes sporuna devam etmiş ve ağrılarımın dayanılmaz hal alması ile iki doktorumun da yasaklarını tecrübe ile haklı çıkarmıştım.
Bu hastalıkla uğraşanların yapması gereken spor bölgesel hafif egzersiz, yüzme ve platestir ben sürekli olarak kollarımı, sırtımı,bacaklarımı gerdirme ihtiyacı duyuyor ve bunu yapıncada rahatlıyorum.

Yılda 1 veya 2 kez kan veririm fakat şimdiye kadar kan vermem sırt ve boyun ağrılarımı hafiflettiğini görmedim. Kan vermenin tabiki faydalarını göz ardı etmiyorum ama bu durum için geçerli değil maalesef.
Yoksa derdim sırtımdan kan aldırmak değil Big Grin
Bu tedavi yöntemini (yada her neyse ) savunmamakla beraber paylaşmamın amacı bana çok ilginç gelmişti ve kendimce oradan alınan kan, sırt ve boyundaki kılcal damarlarda akışı zorlaştırıp bunu alıncada bir rahatlama yada kasları gevşetme gibi falan olabilirmi düşüncesiydi. yani bir aromaterapi masajı gibi bir etki yapabilirmiydi Smile Kaldıki, adamlarda sırtımızda okuyup üfleyip tükürükler savurmuyor sonuçta, hani ortada bir teknik var ve bu bir yerlerde deneniyor faydalı yada değil.Birde beyaz önlükler içindeler zaten hemen dikkat çekiyor.
Ayrıca forumda konuştuğumuz tendskin (alkol ve aspirin ) karışımının bundan farkı nedirki.Hangi bilim insanının yada bir sağlık kuruluşunun bu karışımı onayladığını söyleyebiliriz.tamam içerisinde bazı işimize yarayan etken maddeler olabilir ama ya diğer maddeler, alkol ve aspirinin karışımı sonucunda ne tür bir kimyasal oluştuğunu biliyormuyuz ?

Kıssadan hisse ben sırt ve boyun kaslarını gevşetmek ve rahatlatmak, ağrılarımı hafifletmek istiyorum. Fitness sporu ise tedavinin ileri aşamasında olabilecek bir aktivite.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: