Klar Kabinett Rasierseife
Ben kendi adıma şöyle söyleyeyim, diyelim ki ülkemizde bulunmayan ya da çok zor bulunan bir jilete rastlasam benim standart alışveriş yerlerimde, misal crystal jilet buldum. Hiç düşünmeden alabildiğim kadar 500-1000 tane alırım. 200 kadarını kendime ayırır, kalanını burada 50 ya da 100' erli olarak aldığım fiyatlara insanlara satarım. Burada amacım da kar etmek değil, başkaları da ulaşsın olur. Satarkende aman tanıdığım adama satayım diye düşüncem olmaz. Bana gelen talep sırasına göre elden çıkarırım.

Ya da en kötü ihtimalle arkadaşlar şunu buldum isteyen varsa alıp yollayayım derim. Zatne zaza aristokrat ve perma jiletlerde söylemiştim isteyen olmadı, olsa alıp gönderirdim. Ne olacak?

Benden başka kimselerin de özellikle aralarında paslaşma gibi bir durum olduğuna inanmıyorum. Her zaman her yerde ilk gelen alır mantığı vardır.

Ben zaten sabun krem olayında ortak alıma uygun biri değilim. Hem o ürünlerde cimriyim, hem de başkaları gibi ilk deneme dğeil de zatne bildiğim ürün olup stoğuma katacağımdan öyle paylaşılmış 10-20 gram işime yaramaz. O yüzden ortak alımlara girmem kendim istediğim ürünü alırım.

Zaten gümrükler nanemolla ne yapacakları belli değil. Ortak alım diye badger&blade' deki adamlar gibi hareket edersek her aldığımız takılır. Benim de katıldığım ortak alımlarda adamlar bir seferde 5-10bin jilet alıp 50 kişiye dağıtıyorlar. Bizde mümkün değil, gümrükte hemen atlarlar ticaret mi yapacaksınız diye.

Özetle hep bir gruba bağlanmak zorunda değilsiniz. Baktınız sayı çok artmış, sizde kendi alım grubunuzu oluşturun 5-10 kişi. Fazlası zaten risk.

Hatta isteyen kendi başına 4-5 tane klarr alır, bunları gelir burda ister karına ister aldığı fiyata satar. Yani seçenekler sonsuz, darılmaya gerek yok.

Ha stok bitirme olayına gelince biterse bitsin ne olacak. Böyle bir endiseniz varsa önceden kendinize alırsınız sonra haber verirsiniz. Ama bunlar kolay bitecek şeyler değil ikinci olarak bizim forum olarak daha etimizi budumuz belli öyle dükkan stokları tükecek kalibrede değiliz. Olmayalım da zaten. B&B neryee girse stok tüketiyor fiyat değişimi yapıyor mesela. Kaç yıldır fatboyların yüksek fiyatlı olmasının sebebi b&b. Şimdi slim beğenmeye başladılar onun fiyatları artmaya başladı.

İ coloniali mango ürünleri üretimden kalktı mesela. Şimdi hurra alalım bitmeden diye atlamanın manası var mı? Bir ürün biter bir yenii gelir,geleneksel ıslak tıraş dünyası zengin, kıçıkırık bir sabun için üzülmeye değmez..
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(15/11/2012, Saat: 12:19)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben kendi adıma şöyle söyleyeyim, diyelim ki ülkemizde bulunmayan ya da çok zor bulunan bir jilete rastlasam benim standart alışveriş yerlerimde, misal crystal jilet buldum. Hiç düşünmeden alabildiğim kadar 500-1000 tane alırım. 200 kadarını kendime ayırır, kalanını burada 50 ya da 100' erli olarak aldığım fiyatlara insanlara satarım. Burada amacım da kar etmek değil, başkaları da ulaşsın olur. Satarkende aman tanıdığım adama satayım diye düşüncem olmaz. Bana gelen talep sırasına göre elden çıkarırım.

Ya da en kötü ihtimalle arkadaşlar şunu buldum isteyen varsa alıp yollayayım derim. Zatne zaza aristokrat ve perma jiletlerde söylemiştim isteyen olmadı, olsa alıp gönderirdim. Ne olacak?

Benden başka kimselerin de özellikle aralarında paslaşma gibi bir durum olduğuna inanmıyorum. Her zaman her yerde ilk gelen alır mantığı vardır.

Ben zaten sabun krem olayında ortak alıma uygun biri değilim. Hem o ürünlerde cimriyim, hem de başkaları gibi ilk deneme dğeil de zatne bildiğim ürün olup stoğuma katacağımdan öyle paylaşılmış 10-20 gram işime yaramaz. O yüzden ortak alımlara girmem kendim istediğim ürünü alırım.

Zaten gümrükler nanemolla ne yapacakları belli değil. Ortak alım diye badger&blade' deki adamlar gibi hareket edersek her aldığımız takılır. Benim de katıldığım ortak alımlarda adamlar bir seferde 5-10bin jilet alıp 50 kişiye dağıtıyorlar. Bizde mümkün değil, gümrükte hemen atlarlar ticaret mi yapacaksınız diye.

Özetle hep bir gruba bağlanmak zorunda değilsiniz. Baktınız sayı çok artmış, sizde kendi alım grubunuzu oluşturun 5-10 kişi. Fazlası zaten risk.

Hatta isteyen kendi başına 4-5 tane klarr alır, bunları gelir burda ister karına ister aldığı fiyata satar. Yani seçenekler sonsuz, darılmaya gerek yok.

Ha stok bitirme olayına gelince biterse bitsin ne olacak. Böyle bir endiseniz varsa önceden kendinize alırsınız sonra haber verirsiniz. Ama bunlar kolay bitecek şeyler değil ikinci olarak bizim forum olarak daha etimizi budumuz belli öyle dükkan stokları tükecek kalibrede değiliz. Olmayalım da zaten. B&B neryee girse stok tüketiyor fiyat değişimi yapıyor mesela. Kaç yıldır fatboyların yüksek fiyatlı olmasının sebebi b&b. Şimdi slim beğenmeye başladılar onun fiyatları artmaya başladı.

İ coloniali mango ürünleri üretimden kalktı mesela. Şimdi hurra alalım bitmeden diye atlamanın manası var mı? Bir ürün biter bir yenii gelir,geleneksel ıslak tıraş dünyası zengin, kıçıkırık bir sabun için üzülmeye değmez..
Teşekkürler lord..Senden çok etkilenerek 1 hafta önce QED' Den
'1 QEDman shaving soap,5oz jar-frankicense&myrrh $17,00
1 QEDman shaving soap,5oz jar-B&B $19,95
1 QEDman shaving soap,2oz stick-Casablanca $12,50
1 QEDman shaving soap,2oz stick-Chocalate $12,50'
isimli ürünleri sipariş verdim,beğenmezsem burada satabilirim o zaman.Smile
Smile Özellikle ilk sabunun kokusuna bayılacaksın.
yorumunuza katılıyorum , kırılmadım
niyetinizi ve fikrinizi öğrenmek için link'i vermiştim

daima paylaşma taraftarıyım

selamlar

(15/11/2012, Saat: 11:17)teks55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/11/2012, Saat: 11:04)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.geltir.com/thread-1734-post-2...l#pid29514

(15/11/2012, Saat: 10:55)teks55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/11/2012, Saat: 03:25)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kimse toplu alıma katılmak zorunda değil elbette isteyen 10 kg da alabilir. Ancak burada bir şeyler paylaşmak ucundan köşesinden insanların da katılımı sağlanması güzel olur derken sabun kalmıyor. Sabun stoğu, burada konu yazıldı da bitti anlamında demiyorum ama insanın bir daha herhangi bir konuda haber veresi gelmiyor. Saygılar.Jilet Jilet Jilet Jilet Jilet
Laktik dostuma katılıyorum;forum 6-7 kişinin çok samimi mesajlaşmaları ve paslaşmaları etrafında dönüyor gibi bir hava hakim.Bu gurubun içerisinde olanlar en ucuz sabun,en ucuz jilet bulduklarında birbirlerine nasıl ulaştırabiliriz diye yırtınıyorlar ama ülkemin merkez şehirlerine yakın olmayan (Özellikle İstanbul,Ankara gibi) ve yaşadığı şehirde geleneksel tıraş anlamında çok fazla alternatif bulamayan bizler gibi tıraşseverler konunun dışındaymışız gibi hissediyoruz.Geçen yıl yurtdışından aldığım tıraş bıçağı,sabun vs.. gibi şeyleri resimleyerek yorumlamaya çalışıyordum,ama sonunda görüldü ki forum 6-7 kişinin ucuz ve beğendikleri ürünleri birbirimize nasıl ulaştırabiliriz veya yardım görebiliriz şekline girmeye başlamış.Merkez şehirlerde yaşamayanları gören yok;inşallah yardımlaşma ve paylaşım anlamında daha genele yayılır..
Saygılar..
İhtilaf dostum benim ikinci el satılan ürünlerle ilgili değildi sitemim,aslında sitem de anlaşılmasın kimseyi kırmak değil amacım;ama ucuz ve paylaşıma açık bir ürün olduğunda yaşananlarla ilgili.Bir örnek daha vermek gerekirse polsilver tıraş bıçağına istanbul bilmemne pazarında ucuz olarak rastlanmış.Ben oradan alıp üzerine bir miktar kar koyup burada satışa çıkarmayı düşünecek arkadaşlara bir söz söylemiyorum,ama :'bir daha gidersen bana da bir karton al,bana da şu kadar al' gibi dönen muhabbetlerle ilgili yardımlaşmadan söz ettim.Madem kar amacı güdülmeden ucuz bir ürün bulunuyor neden diğer kullanıcıların da faydalanabilmesiyle ilgili ortak yardımlaşma yapılmıyor anlamında söylemiştim,neyse söylediklerim yanlış yerlere çekilmeden herkes istediğini yapmakta serbesttir;yazdıklarım için kırılanlar olduysa özür dilerim..
(15/11/2012, Saat: 12:40)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile Özellikle ilk sabunun kokusuna bayılacaksın.

Sandalwood da alacaktım ama kalmamış,birdahaki sefere diğerleri artık,stokta kalanlar üç aşağı beş yukarı neredeyse bunlar;ama dediğin gibi ürün sipariş vermek için deveye iki hendek atlattırıyor herif..Smile
(15/11/2012, Saat: 13:00)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben katılmıyorum Teks arkadaşım Smile istedinmi jiletten vs den vermedi forumdaşlar şişik yapma toplasan 20 kişi şurda çevrimiçi bak Mc ne şartlarda bize olanak sundu 1 TL almadan desteksiz reklamsız forumu çekip çeviriyor..
bence sende o 6-7 kişinin arasına katılın beraber kaynaşın Smile ben dahilmiyim oyüzden böyle dedim .. Neyse sabunum gelsin yarısını ben sana gönderiririm bozma moralini birşey olursa buralardayım ben Smile
Hem sonra Laktik arkadas alalım diye vermedimi linki sabun bitince niye kızıyor Smile Önce kendini garantiye alsaymış madem değilmi ama ..
Yahu zaten satıcı firma belliki deneme amaçlı getirmiş merak etmeyin bu satıştan sonra yine getirir amcam olmadı yine alır paylaşırız zaten bu sabun adama 3-5 yıl gider hep klar kullancak değilsin ya ..
Hepinizi seviyorum kırılmak darılmak yok devam devam....

Kırılmak yok canımSmile Hep köpükdaşız..Smile)
(15/11/2012, Saat: 12:53)teks55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/11/2012, Saat: 12:40)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile Özellikle ilk sabunun kokusuna bayılacaksın.

Sandalwood da alacaktım ama kalmamış,birdahaki sefere diğerleri artık,stokta kalanlar üç aşağı beş yukarı neredeyse bunlar;ama dediğin gibi ürün sipariş vermek için deveye iki hendek atlattırıyor herif..Smile

Ben son sandalwood'danemnun kalmadı söyleyeyim. Eo yu abartmııııı, köpürmüyor sabun, hayal kırıklığı oldu. f&m ise süper.
5-10 gün içinde yeniden stoklarda diyor. Sıkın dişinizi Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(15/11/2012, Saat: 13:56)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5-10 gün içinde yeniden stoklarda diyor. Sıkın dişinizi Big Grin
Yok kardeşim ürünler gelmeden ve denemeden hemen sipariş vermem,zaten diken üstünde merakla bakliyorum ne zaman gelir,gümrüğe takılır mı diye;kargo çok pahalı yaa 23$ tuttu..İnşallah kısa zamanda ve gümrükten sorunsuz gelir,gelince resimleriyle beraber ayrıntılı yorum yapıcaam sözSmile)
satış başlamış...
http://www.traditionalshaving.co.uk/en/k...-soap.html
klar-seifen-kabinett-shaving-soap.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İnceleme: Klar Seifen Sandelholz / Sandawood - Tıraş Sabunu Soner 8 3,674 28/04/2021, Saat: 14:56
Son Yorum: finwe
  Klar Seifen Klassik - Tıraş Sabunu cavuscavus 21 24,004 01/02/2016, Saat: 23:05
Son Yorum: zorba58
  Klar's - Kabinett Rasierseife laktik 8 13,000 19/06/2012, Saat: 09:34
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: