gül suyu
traş sonu kullanan varmı hiç beyler birde tavsiye ediyolar çok hem de doğal bende yakında deneyeceğim sizede deneyin derim saygılarımla...
önceden kullandım ama kayganlık hissini yok ediyor.
gül sularının %99' u doğal ürünler değil maalesef. içeriklerine bakarsanız bol bol kimyasal göreceksiniz (tatlılar için kullanılanlar da buna ek). hakikî gül yağı çok pahalı olduğundan imtina ediyorlar bundan imal etmeye sanırım. en son kapalıçarşıda 1 gramı 30 lira kadardı.

böyle olunca da diğer kozmetiklerden pek bir farkı olacağını sanmıyorum.

selamlar.
(08/05/2013, Saat: 12:20)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: gül sularının %99' u doğal ürünler değil maalesef. içeriklerine bakarsanız bol bol kimyasal göreceksiniz (tatlılar için kullanılanlar da buna ek). hakikî gül yağı çok pahalı olduğundan imtina ediyorlar bundan imal etmeye sanırım. en son kapalıçarşıda 1 gramı 30 lira kadardı.

selamlar.

kendi gül suyunu kendiniz imal edebilirsiniz ilaçsız kokulu gül bahçelerinden toplıyacağınız gülleri yapraklarını içme suları ile birlikle ağzı kapalı şişelere koyup güneşte beklettiğinizde naturel organik su elde edilmiş olur.

kozmatik gül suyu dısında ıspartada içilebilen gül suları var onlarda bu şekilde kullanıldıgı için kullanılabilir
(26/05/2013, Saat: 15:42)yarhasan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kendi gül suyunu kendiniz imal edebilirsiniz ilaçsız kokulu gül bahçelerinden toplıyacağınız gülleri yapraklarını içme suları ile birlikle ağzı kapalı şişelere koyup güneşte beklettiğinizde naturel organik su elde edilmiş olur.

kozmatik gül suyu dısında ıspartada içilebilen gül suları var onlarda bu şekilde kullanıldıgı için kullanılabilir

Çocukken bu tekniği çok uygulardım içmek için gül suyu yapardım bu şekilde, tadını çok beğenmesem de kendi imalatım olması keyif verirdi Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(08/05/2013, Saat: 12:20)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: gül sularının %99' u doğal ürünler değil maalesef. içeriklerine bakarsanız bol bol kimyasal göreceksiniz (tatlılar için kullanılanlar da buna ek). hakikî gül yağı çok pahalı olduğundan imtina ediyorlar bundan imal etmeye sanırım. en son kapalıçarşıda 1 gramı 30 lira kadardı.

selamlar.

hocam çok haklısınız. gül suyu aslında, proses sonunda yağından ayrıştırılamamış arta kalan bi su. yani illa ki kalacak...

denemediyseniz, aşağıda linkini verdiğim ürünü bi inceleyin lütfen.

http://www.pembepazar.com/pinfo.asp?pid=225
yarhasan; doğru diyorsunuz, bu yöntem aklıma gelmemişti benim. bahçeden toplanılan gülleri evvela reçel, oradan da yaz için şerbet yapmaya kullandığımdan başka türlü kullanmak aklıma gelmedi hiç Blush

canbaz; gülbirliğin ürünlerini beğenirim hep, bu ürünü tecrübe etmemiştim, rastgeldiğimde deneyeyim bir.
gft nin skin food u da gul suyu iceriyor galiba. tavsiye ederim, bence cok kullanisli.
piyasadaki gülsuyuların çoğu sentetik bu yüzden pekde faydalı değil.saf gülsuyu 250 ml yaklaşık 20-tl civarında.
piyasadan alacağınız gülsularının neredeyse tamamı sentetik.yani esans,su ve renklendiriciden oluşuyor.içilebilir olanlar dahil bu şekilde.
Gerçek gülsuyu güzel kokmuyor,haşlanmış gül gibi kokuyor, rengi de tam berrak değil gibiydi. hem görünümü hoş olmadığı için hemde güneşten çabuk bozulduğu için şeffaf olmayan ambalajlarda satılıyor. Ispartada yaşadığım dönemde gülbirlik marka gerçek gül suyunu eşe dosta çok hediye etmişliğim vardır.Kokusu için kullanılacak bir ürün değil ama özellikle hanımlar cilt yenileyici tonik olarak kullanıyor ve düzenli kullanımda çok faydasını gördüklerini söylüyorlar.Kullanan arkadaşların dediğine göre içine ayva çekirdeği atıp bekletince jel haline geliyormuş , bu jeli yatmadan önce yüze sürünce çok faydası oluyormuş (ayva çekirdeğinin zaten cilde kendi faydası da var, aynı jel normal su + ayva çekirdeği ile de yapılabiliyor ama gülsuyu ile yapınca çift etkili oluyormuş).
Cilt yenileyici gerçek doğal ürün kullanmak isteyenler mutlaka denesinler bence.. (ben kokusunu sevmediğimden kullanmıyorum Big Grin )

Not: Ispartada birçok gül ürünleri markası mevcut ama onların da çoğu sentetik gül suyu satıyor. Sadece gülbirlik ürünlerine güvenip alıyorduk.
Piyasada Gülbirlik in şu an rosense isminde markası mevcut. Gerçek gülsuyunu rosense markası satış yerlerinden temin edebilirsiniz

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kölnisch Wasser [köln suyu] yarhasan 22 14,502 20/07/2020, Saat: 11:29
Son Yorum: tiffanygt
  maden suyu ile yüz yıkama canbaz 7 18,469 31/01/2013, Saat: 16:07
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: