Kullanılmış Jiletlerin imhası
Ben domuzcuk kumbaramda biriktiriyorum Smile

fka3gy.jpg

Ben eskiden atıyordum ama çöp toplayıcılarını ve hayvanları çok kötü yaralayabileceğini fark edince biriktimrye başladım. Şimdiden 70 i gecti. 30 olunca bir paket lastiği ile sarıyorum ve 30 lu bloklar halinde pllastik bir kutuda biriktiriyorum. Tabi kesinlikle kendi kağıdına sararak biriktiriyorum ve geriye bakınca en cok hangi markayı tercih ettiğim de ortaya çıkıyor. Şu ara G7OCLOCK açık ara önde. Biriktikçe kutunun ağırlığı artıyor ve elinizde bir çelik kütlesi oluşuyor. 1000 jilete ulaşınca epey bir ağırlaşacak. Bu birikenleri bira tenelerinin içinde geri dönüşüme atmak tabi ki en çevreci yöntem ama ben kıyıp da atabileceğimi sanmıyorum. Nasıl ki kullandığım kurşun kalemlerin minnacık kalan son ksıınlarını ve de dolmakalem kartuşlarını bilriktiriyorsam sanırım kullandığım jiletleri de ömrüöün sonuna kadar atamayacağım. Benden sonra kızım ne yapar bilmiyorum ama jiltelerin bir haddehanede eritilip sanatsal bir form olarak küçük bir heykel ya da benzeri birşeye dönüştürülmesi mümkün. Düşünün kullandığınız jiletler yıllar sonra Rodin'in düşünen adam heykelinin bir imitasyonuna dünüşebilir.

Selam ve sevgiler

Martin
kola kutusuna sonra demir işleri yapanların hurdalığına

blade_disposal_case__21752.1333669219.1280.1280.jpg
Feather%20Blade%20Disposal%20Bank-500x500.jpg
a62598_zz.jpg
F1-15-900b.jpg
M1Gka
Feather, Derby vb. markaların plastik jilet kutularının alt kısmında kullanılmış jiletleri saklamanız için bir yer var. Bu şekilde biriktirilip atılabilir, son derece güvenli, jilet kolay kolay yerinden çıkmıyor..
Yakın tıraş gibisi yoktur..
Bu da yeni Jilet Kutum Smile

fotografmp.jpg
www.BarbarosRazors.com

Arkadaslar kimsenin aklina gelmemis olmasi ilginc. Ama ben jileti cama surup atiyorum. Cam metali tamamen korlestiriyor. Elma bile soyulmaz herhalde. Evdeki lavabo camdan oldugu icin daha da pratik oluyor. Sonra dogrudan cope. Ustura bilemeden once cama surup korlestiririz ya onun gibi.
(07/05/2013, Saat: 19:57)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar kimsenin aklina gelmemis olmasi ilginc. Ama ben jileti cama surup atiyorum. Cam metali tamamen korlestiriyor. Elma bile soyulmaz herhalde. Evdeki lavabo camdan oldugu icin daha da pratik oluyor. Sonra dogrudan cope. Ustura bilemeden once cama surup korlestiririz ya onun gibi.

Bilmiyordum şimdi öğredim, bilgi için teşekkürler.. Ama yine de sivri köşelerinin varlığı sebebiyle yaralayıcı olabilir. Toplu olarak yok edebilmek daha önemli zannederim. Hayvanlar çöpleri karıştırırken biri gitse ağzına kesmez belki ama sivri köşeleri yaralar.
www.BarbarosRazors.com

http://www.geltir.com/thread-335-post-28...l#pid28078
Ben bu yeni çıkan 250 CC'lik kolakutularını kullanıyorum. jiletin ortasına işaret parmağımla bastırıp baş ve ortaparmağımın üstüyle hafifçe eğip kutunun ağzına burakıyorum. sonra tırnağimin tersi ile kutunun içerisine itiyorum.

ancak Tiger gibi üç delikli jiletler eğilmediğinden bu yöntem başarılı değil. onları plastik kutuların arkasındaki kullanılmış jilet bölümüne atıyorum.
(13/05/2013, Saat: 17:09)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teneke kola kutu ağızları dar, tıraş bıçağını bükmek, kırmak vs. gerekiyor.Fakat bütün bir tıraş bıçağı, bira kutusunun ağız kısmından rahatlıkla geçiyor.

Lijun hocam, bu iş için hangi markayı tercih etmeliyiz.Birayı alıcamda çöpe gitmesin tadı da iyi olursa iki şekilde faydasını görürüm Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DE Jiletlerin Keskinlik Sıralaması ynspektas 31 22,980 02/08/2022, Saat: 22:16
Son Yorum: Cillop
Photo Çift taraflı jiletlerin mikroskopta incelenmesi efecanko 15 10,158 08/01/2020, Saat: 15:20
Son Yorum: AbuzTech

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: