Sigarayı Bırakanlar Veya Bırakmayı Düşünenler
Uzun yıllar geçirdim bu hastalıkla. Sigara bir hastalık ağır bir bağımlılık kim ne derse desin..
Allen Carr'ın kitabını aldım sizin tavsiyenizle onu okuyorum.
kapakae4.jpg
Champix adlı ilacı aldım bir de 2. gündeyim. Sigara içmeye devam ediyorum, champix prospektüsü ilacı kullanıma başladıktan 8 ila 14. gün arasında bırakın diyor.
291352.jpg
Şu an hala bağımlıyım yani.
Allen Carr'ın dediği gibi beynimde bir halat çekme müsabakası var bir yanım sürekli sigaranın zararlarını görüyor ve onu hatırlatıyor bir yanım onsuz özgür olamazsın onunla özgürsün diyor ve keyfine bakıyor.
Sigaranın bana kattığı serseri havayı seviyorum ben aslında ne de olsa grunge çocuğuyuz.. Artık daha önceki deneyimlerim gibi olsun istemiyorum çünkü daha önce 5 ay kadar sigarayı bıraktığımı biliyorum bu sefer sağlam,kesin adımlar atmak istiyorum.
AllenCarr,%20sigaray%C4%B1%20b%C4%B1rakm...20yolu.jpg
Bu başlık sigarayı bırakanlar ve bırakmaya adım atmak isteyenler için güzel bir buluşma noktası olabilir diye düşünüyorum. Yazmaktan çekinmeyin dostlarım çünkü ben her gün yazacağım..
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
içmek güzel, bırakmak daha da güzel. iki buçuk yıl oldu darısı başınıza.
(25/04/2013, Saat: 18:04)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: içmek güzel, bırakmak daha da güzel. iki buçuk yıl oldu darısı başınıza.

Ne mutlu sana psycho uzmanlar en az 1 yıl içmemek gerektiğini söylüyor bırakmış olmak için. Seni kutluyorum. Tecrübelerinden, yaşadığın sıkıntı ve anılardan bahsetmek istersen yaz.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
sigarayı tam 5 yıl bıraktım. Sonra yurtdışında yaşarken nargileye başladım(arap ülkesi) derken pipoya sonra yeniden sigaraya dönüş. Çok ucuz olan (paketi 25 kuruştu)Maraşotuyla -nicotiana rustika- sigaraya veda ettim. 3 yıl kullandıktan sonra enfiyeyi keşfettim. Yıllardır enfiye kullanıyorum eşim kızmazsa enfiyeye devam ama ne varki kızıyor işte. Belki bir müddet çiğneme tütünü kullanıp nikotin sakızına geçiş yapıp birara da bırakırım. Daha önce bıraktığım için yine bırakabilirim ama hobi gözüyle bakıyorum tütün olayına. Hatta tütün diş macunum da var dişlerimi fırçalıyorum hem bembeyaz oluyor hem de nikotin ihtiyacına cevap veriyor.
Nasıl bıraktım?

Paketin içine son defa bakılır ve içinde sigarayla çöpe atılır. Bugün bu iş burada bitti denilerek Falım sakızlardan 15-30 tane alınır. Her gün 2'şer tane çignenerek sigara unutulur. 1 hafta en geç 1 ay. İş iradeye kalmış birşey. Fiziksel bağımlılığı olmamasına rağmen psikolojik bağımlılığı aşmaya yönelin.
Katılma tarihi: 2011
(25/04/2013, Saat: 19:41)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sigarayı tam 5 yıl bıraktım. Sonra yurtdışında yaşarken nargileye başladım(arap ülkesi) derken pipoya sonra yeniden sigaraya dönüş. Çok ucuz olan (paketi 25 kuruştu)Maraşotuyla -nicotiana rustika- sigaraya veda ettim. 3 yıl kullandıktan sonra enfiyeyi keşfettim. Yıllardır enfiye kullanıyorum eşim kızmazsa enfiyeye devam ama ne varki kızıyor işte. Belki bir müddet çiğneme tütünü kullanıp nikotin sakızına geçiş yapıp birara da bırakırım. Daha önce bıraktığım için yine bırakabilirim ama hobi gözüyle bakıyorum tütün olayına. Hatta tütün diş macunum da var dişlerimi fırçalıyorum hem bembeyaz oluyor hem de nikotin ihtiyacına cevap veriyor.

Tütün senin için bir hayat tarzı olmuş. Nasıl kullanıyorsun enfiyeyi, aksırıp tıksırmıyor musun?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Tek bir tane yakmışlığım, tek bir fırt çekmişliğim yok, kokusundan da, külünden de tiksinirim, arabamda içirmem, evimde de sadece mutfakta izin veririm. Çevremde 4 kere bırakıp bırakıp yeniden başlayan da var, elindeki pakete bakıp, bugün bırakıyorum deyip atıp bir daha içmeyen de.

İş iradede bitiyor. Smile
(25/04/2013, Saat: 23:28)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/04/2013, Saat: 19:41)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sigarayı tam 5 yıl bıraktım. Sonra yurtdışında yaşarken nargileye başladım(arap ülkesi) derken pipoya sonra yeniden sigaraya dönüş. Çok ucuz olan (paketi 25 kuruştu)Maraşotuyla -nicotiana rustika- sigaraya veda ettim. 3 yıl kullandıktan sonra enfiyeyi keşfettim. Yıllardır enfiye kullanıyorum eşim kızmazsa enfiyeye devam ama ne varki kızıyor işte. Belki bir müddet çiğneme tütünü kullanıp nikotin sakızına geçiş yapıp birara da bırakırım. Daha önce bıraktığım için yine bırakabilirim ama hobi gözüyle bakıyorum tütün olayına. Hatta tütün diş macunum da var dişlerimi fırçalıyorum hem bembeyaz oluyor hem de nikotin ihtiyacına cevap veriyor.

Tütün senin için bir hayat tarzı olmuş. Nasıl kullanıyorsun enfiyeyi, aksırıp tıksırmıyor musun?

Yoo çiçek koklar gibi kokluyorum zaten yüzlerce çeşit kokusu var mesela bergamot, gül lavanta çukulata frambuaz elma portakal vs...
(25/04/2013, Saat: 23:35)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/04/2013, Saat: 23:28)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Yoo çiçek koklar gibi kokluyorum zaten yüzlerce çeşit kokusu var mesela bergamot, gül lavanta çukulata frambuaz elma portakal vs...

İçine çekmiyor musun? Benim bildiğim enfiye genze kadar çekiliyor, o da kaşınma ve yoğun bir hapşırık krizine yol açıyor. Hatta bir belgesel izlemiştim ta orta çağda meşur olmuş bu enfiye, aristokratların lüks keyfiymiş. Nasıl çekilir diye kitabını yazmışlar. Hapşırıp tıksırmaktan sulanan gözler, sürekli hapşırıp tükürmek bir zevk ve soyluluk göstergesiymiş. Toplu enfiye çekme partileri yapıyorlarmış falan. Big Grin

belgesel bu tavsiye ederim, bu modern marvels serisi über seri arkadaşlar mutlaka indirin izleyin.

sanırım biraz abartı var. Enfiye burnun ön tarafında kalır ne genize ne de sinüslere gider. Bazı çeşitlerde hiçbir şekilde hata yapma imkanı yoktur mesela irilik ve nem öyle iyi ayarlanmıştır ki nasıl çekerseniz çekin hep gereken yerde durur. Hapşurmak için özel çaba gerekir kaç kişi çiçek koklarken hapsürür mesela gül karanfil koklarken. Tabi acemilikle hızlı çekenin sinüsüne kaçarsa gözleri yaşartabilir ya da derin çekerse boğazına kaçıp öksürtebilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,548 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Monty Hall Problemi veya Paradoksu 3RD1 16 6,225 02/10/2019, Saat: 16:56
Son Yorum: 3RD1
  Nikotin Bandı ile Sigarayı Bırakma Günlüğüm Niko 43 31,896 31/01/2019, Saat: 10:38
Son Yorum: manuple

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: