Sigarayı Bırakanlar Veya Bırakmayı Düşünenler
O zaman isteyen dostlar buraya yazsın motive açısından kaç gün oldu, son durum ne vs. Smile
Voskhod  Jilet adamdır!
Yaklaşık 12yıldır içiyorum. ama şöyle içiyorum sadece işyerinde sabah 09 akşam 18 arası, hafta sonu içmem, izinlerde içmem, ramazan boyunca içmem, yani benim sigara iş arkadaşım gibi,  iki sene bıraktığımda oldu 6 ayda, iki haftadır izindeyim aklıma bile gelmedi, bir paketi bazen 1haftada içiyorum, bazen 10 günde sigaralar kutu içinde kuruyor. tiryakimiyim değilim ama içiyorum. sigarayı bırakmak iradi birşey bırkaçağım zaman benim sana ihtiyacım yok diyorum. önemli olan bence niye sigara içme isteği duyduğum beni sigara içmeye iten şey ne, can sıkıntısı, keyif, bulunduğun ortamdan ayrılma isteği,  onu bulmam lazım.
Tam 17 yıl çok sağlam içtikten sonra 31.12.2009 günü bıraktım. Bırakmadan yaklaşık 3 ay ön hazırlık yaptım.Her paket bittiğinde başka marka model paket aldım.
İlk zamanlar hiç aklımdan çıkmadı, çok sık aklıma gelir, canım isterdi. Zamanla aklıma gelişleri azaldı, 6 ay dan sonra hiç canım istemedi.Bırakmak isteyenlere tavsiyem canınız ne kadar isterse istesin biraz daha dayanın. Zaman geçtikçe eskisi kadar aramayacaksınız. Sonra bir bakmışsınız 10 yıl olmuş. Ben kurtuldum bırakmak isyeyenlerimde kurtulmasını dilerim.
Sigarasız ilk günü atlattim. Tahmin ettiğimden daha kolay geçti. İlk 24 saat sonra hafif baş ağrısı olunca 1 adet nikotin sakızı cignedim. Şu an çok iyi gidiyor. Sigara kullanan komsularima bana eşlik etme çağrımi tekrarlıyorum Smile
Voskhod  Jilet adamdır!
(19/10/2019, Saat: 18:32)Ayhandulgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sigarasız ilk günü atlattim. Tahmin ettiğimden daha kolay geçti. İlk 24 saat sonra hafif baş ağrısı olunca 1 adet nikotin sakızı cignedim. Şu an çok iyi gidiyor. Sigara kullanan komsularima bana eşlik etme çağrımi tekrarlıyorum Smile

Çok güzel haber komşum çok sevindim hangi markadan ve günde kaç adet sigara içiyordunuz birde kullandığınız nikotin sakızı dozajı nedir 2/4 mg?
(20/10/2019, Saat: 00:07)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel haber komşum çok sevindim hangi markadan ve günde kaç adet sigara içiyordunuz birde kullandığınız nikotin sakızı dozajı nedir 2/4 mg?

Teşekkürler komşum. 1 paket Camel içiyordum ortalama.
Ciddi bagimliydim. Çok zorlanirim diye düşünüyordum ama o kadarda zor gelmedi.
Nikotin sakızı 4 mg aldım ama 1 kere kullandım, 2 mg alsam da olurmuş aslında.
Voskhod  Jilet adamdır!
Komşum o zaman yine iyi 1 pakete göre en az günde 3 tane 4mg lık sakız almanız lazım bazen ataklar oluyor ilerleyen zamandada kullanın aklınıza geldikçe bende nikotin sakızıyla bıraktım 10 aydır içmiyorum. Başarılı bir yöntem bırakmak için. Sizi tekrardan tebrik ederim
Teşekkürler komşum. İhtiyaç halinde sakızlari kullanmaktan cekinmem fakat gerçekten iyi hissediyorum ve gereksiz geldi açıkçası günde bir adet vücut sapitmasin birden diye kullanırım en az, çok kriz ortamı olursa da sayıyı arttırım.
Bir de ağız içinde küçük yaralar oldu, sigara ile alakalı mıdır onu çözemedim.
Voskhod  Jilet adamdır!
Kasım başı 3 yıl olacak bırakalı. Daha önce de farklı yöntemlerle defalarca bıraktım ama en başarılısı ve kolayı Champix kullandığım sonuncusu oldu. Tavsiye ederim.

@Ayhandulgar komşum ben de benzer bir durum olmuştu geçmişte, doktor bir arkadaşıma danıştığımda nikotinin ağız içinde mikrop öldürücü bir etkisi olduğunu ve yoksunluğunun kısa bir dönem için de olsa ağız içi hijyenini olumsuz etkileyebileceğini ve bu tip yaraların oluşabileceğini söylemişti. Nikotinin böcek öldürücü olarak da kullanıldığını düşününce çok da mantısız değil aslında...
Geçenlerde tesadüfen bu konuyla alakalı Türkçe bir film çekildiğini öğrendim.
Filmi bilmem ancak fragman etkileyici...
Metni bilerek sesi kirli abimize okutmuşlar herhalde. Smile

Let's Encrypt - Free SSL/TLS Certificates

https://letsencrypt.org/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,806 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Monty Hall Problemi veya Paradoksu 3RD1 16 6,421 02/10/2019, Saat: 16:56
Son Yorum: 3RD1
  Nikotin Bandı ile Sigarayı Bırakma Günlüğüm Niko 43 32,423 31/01/2019, Saat: 10:38
Son Yorum: manuple

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: