Sigarayı Bırakanlar Veya Bırakmayı Düşünenler
(16/03/2020, Saat: 22:56)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum azı da çoğu da bir diyor doktorlar. Sizin bırakmanız daha kolay olur anlattığınıza göre, başarılar dilerim

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağol komşum, kesinlikle doğru diyor doktorlar, bir tane bile içsem boğaz/burun kendine gelmesi 2-3 gün minimum. Ben de size başarılar dilerim.
Bende geç baslayanlardanim,bugün 4. Gün içmiyorum ama şuan dokunsalar patlayacak kıvamdayım herhangi bir şeye sinirlenmemek için odadan çıkmıyorum Smile sizler bırakırken hangi yöntem ve teknikleri uyguladınız.İlerleyen zamanlarda bu istek hep böyle çılgınca dürtecek mi beni ? Yoksa nikotin isteği ve krizler belli bir süre geçtikten sonra hafifliyor mu ya da tamamen kayıp mi oluyor ?

Görüşlerinizi çok merak ediyorum komşular.Birakan komşularımı birkez daha tebrik ediyorum,umarim hiç gereksinim duymazlar.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(16/07/2020, Saat: 22:05)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende geç baslayanlardanim,bugün 4. Gün içmiyorum ama şuan dokunsalar patlayacak kıvamdayım herhangi bir şeye sinirlenmemek için odadan çıkmıyorum Smile sizler bırakırken hangi yöntem ve teknikleri uyguladınız.İlerleyen zamanlarda bu istek hep böyle çılgınca dürtecek mi beni ? Yoksa nikotin isteği ve krizler belli bir süre geçtikten sonra hafifliyor mu ya da tamamen kayıp mi oluyor ?

Görüşlerinizi çok merak ediyorum komşular.Birakan komşularımı birkez daha tebrik ediyorum,umarim hiç gereksinim duymazlar.

1 yıl boyunca içmemiştim komşum. Fiziksel bağımlılık 1 hafta sonra bitiyor ortalama. Yani bu kriz ve sinirlilik haliniz 4-5 güne kaybolur. Ancak benim 1 yıl boyunca sigaranın aklıma gelmediği gün sayısı en fazla 5-10'dur. Neredeyse hergün canım istiyordu. Özellikle yemeklerden sonra çevrenizde içenler varsa inanılmaz zorlanıyorsunuz. Babam 20 yıldır içmiyor hala canım istiyor diyor. 1 hafta geçtikten sonra fiziksel bağımlılığım geçti psikolojik olarak canım istiyor , alışkanlıktan dolayı istiyor diye kendinizi sürekli telkin edin. Çevrenizde içen insanlar varsa onları bırakmaya teşvik edin. Yanaşmıyorlarsa sizden uzakta içmelerini ve bıraktığınızı unutup size sigara ikram etmemelerini rica edin en azından. Benim aklıma gelenler bunlar. Nikotin bandı nikotin sakızı olayına hiç girmeyin. Sigarayı bırakıp onlara bağımlı olanlar var. Şimdiden muvaffakiyetler dilerim.
(16/07/2020, Saat: 22:05)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende geç baslayanlardanim,bugün 4. Gün içmiyorum ama şuan dokunsalar patlayacak kıvamdayım herhangi bir şeye sinirlenmemek için odadan çıkmıyorum Smile sizler bırakırken hangi yöntem ve teknikleri uyguladınız.İlerleyen zamanlarda bu istek hep böyle çılgınca dürtecek mi beni ? Yoksa nikotin isteği ve krizler belli bir süre geçtikten sonra hafifliyor mu ya da tamamen kayıp mi oluyor ?

Alan Carr'ın sigarayı bırakmanın kolay yolları kitabını okumanızı tavsiye ederim. Sigara içtiğim dönemde hayatta en çok sevdiğim şey sigara içmekti, daha önce de bahsetmiştim gece uykudan kalkar sigara içerdim. Bir aksilik olursa 1 paket içersem o gün sigarayı az içtim diye düşünürdüm 12 13 sene kadar bu performansla içtim. 7 yıl oldu sanıyorum bırakalı inanın zannettiğiniz kadar zor değil bilakis çok kolay. Sigaradan kaçmayın yerine bişey koymayın ve dediğim gibi kitaba bi göz atın faydası olur sanıyorum.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(16/07/2020, Saat: 22:10)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1 yıl boyunca içmemiştim komşum. Fiziksel bağımlılık 1 hafta sonra bitiyor ortalama. Yani bu kriz ve sinirlilik haliniz 4-5 güne kaybolur. Ancak benim 1 yıl boyunca sigaranın aklıma gelmediği gün sayısı en fazla 5-10'dur. Neredeyse hergün canım istiyordu. Özellikle yemeklerden sonra çevrenizde içenler varsa inanılmaz zorlanıyorsunuz. Babam 20 yıldır içmiyor hala canım istiyor diyor. 1 hafta geçtikten sonra fiziksel bağımlılığım geçti psikolojik olarak canım istiyor , alışkanlıktan dolayı istiyor diye kendinizi sürekli telkin edin. Çevrenizde içen insanlar varsa onları bırakmaya teşvik edin. Yanaşmıyorlarsa sizden uzakta içmelerini ve bıraktığınızı unutup size sigara ikram etmemelerini rica edin en azından. Benim aklıma gelenler bunlar. Nikotin bandı nikotin sakızı olayına hiç girmeyin. Sigarayı bırakıp onlara bağımlı olanlar var. Şimdiden muvaffakiyetler dilerim.
Komşum girdik bir yola inşallah başaracağım kendi irademle.Birde bu ilaçla bırakanlar varmış çok olumlu yorumlar okudum falan ama tabi ilk önce yapabiliyorsam herhangi bir ilaca başlamadan kendim yapabilmem.Psikolojik olarak şöyle diyeyim;tek aklıma geldiği nokta sinirliyken beni yatıştirdigini düşünmem kahvaltı,yemekden sonra veya kahve gibi içeceklerin yanında icmesemde oluyor, aramıyorum.kendimi spora versem daha rahat olur diye düşünüyorum,bakalım girdik yola. Smile

Komşum çok teşekkürederim gerçekten insana bi özgüven geliyor yorum geldikçeSmile kitabıda en kısa zamanda temin edeceğim.

Ben bu illetten kurtulalı 7 sene oldu. 15 sene içtim. Bazen günde üçüncü paketi açtığım olurdu. Bırakmak için hiçbir şey de kullanmadım birden bire birakiverdim. İlk 3 ay çok zorlu oldu. Bir yıl içinde bi kaç kez rüyamda içtiğim oldu. Her seferinde gerçek sanıp çok üzülmüştüm Smile Mangaldan sonra çok canım çekiyodu ama artık hiç aklıma gelmiyo.
@Cem.044, sigarayı bırakalı dokuz ay oldu, herhangi bir ilaç, nikotin badı vs. kullanmadım. Bazen çok zorlandım hatta halen zorlanıyorum fakat gerisinin geleceğini bilerek tek bir nefes dahi çekmedim. Sigara, fiziksel bağımlılığın yanı sıra psikolojik bağımlılık da yaptığından kitapların da işe yarayabileceğini düşünüyorum.
Zor bir işe kalkışmışsınız fakat zamanlanız çok iyi bence, salgın iyi bir motivasyon olacaktır. Tebrik ederim, bence zor bir eşik olan üç günü devirmişsiniz, devamını da getirirsiniz umarım.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
(16/07/2020, Saat: 22:21)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum girdik bir yola inşallah başaracağım kendi irademle.Birde bu ilaçla bırakanlar varmış çok olumlu yorumlar okudum falan ama tabi ilk önce yapabiliyorsam herhangi bir ilaca başlamadan kendim yapabilmem.Psikolojik olarak şöyle diyeyim;tek aklıma geldiği nokta sinirliyken beni yatıştirdigini düşünmem kahvaltı,yemekden sonra  veya kahve gibi içeceklerin yanında icmesemde oluyor,  aramıyorum.kendimi spora versem daha rahat olur diye düşünüyorum,bakalım girdik yola. Smile

İlaç işine girmeyin komşum çok yan etkisi oluyor. Zaten ilaç ilk bir hafta için işe yarıyor sonrası gereksiz siz en zor kısmı (ilk 3 gün) atlatmışsınız. Spor çok mantıklı hem sigara yüzünden azalan akciğer kapasitenizi artırırsınız hem de sizi disipline eder.
Cem.O44 Komşum siz de başaracaksınız. Psikolojik yoksunluk hissettiğiniz dönemi atlattıktan sonra çok rahatlayacaksınız. Ben yeri geldi duvarları yumrukladim, yeri geldi ağladığım oldu, beyniniz, nefsiniz sizi en zayıf anınızda başlatmaya çalışacaktır. Size azim ve sabır diliyorum. Günlük yaşam kalitenizdeki artış da zamanla size destek olacaktır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,792 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Monty Hall Problemi veya Paradoksu 3RD1 16 6,412 02/10/2019, Saat: 16:56
Son Yorum: 3RD1
  Nikotin Bandı ile Sigarayı Bırakma Günlüğüm Niko 43 32,405 31/01/2019, Saat: 10:38
Son Yorum: manuple

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: