Yves Rocher - After Shave Balm
Yeni formüllü olanını ben de son bir aydır aralıklarla kullanıyorum. Azıcık bir miktarını kullanmak yeterli. Hafif olan kokusunu da beğendim. Yüzde bıraktığı his ve hızlıca emilmesi de beğendiğim yanlarından oldu.
bugün yvesrocher'den 22 liraya balsam aldım. zaten balsam olarak tek bir ürünleri var. 100ml plastik bir şişede, duyulmayacak kadar az bir kokuya sahip. içeriğinde anta baklası, bitkisel soforin, karite yağı var, paraben içermiyor. ürünü kullanan bir çok forum kullanıcısı vardır ama başlığı pek rağbet görmemiş.
(09/01/2018, Saat: 03:09)gökbörü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bugün yvesrocher'den 22 liraya balsam aldım. zaten balsam olarak tek bir ürünleri var. 100ml plastik bir şişede, duyulmayacak kadar az bir kokuya sahip. içeriğinde anta baklası, bitkisel soforin, karite yağı var, paraben içermiyor. ürünü kullanan bir çok forum kullanıcısı vardır ama başlığı pek rağbet görmemiş.

Ben kullandım ama çok beğenemedim. Yüzü yakıyor biraz. Nivea gibi geldi bana. Bu Fiyata performansı oranı iyi değil
168ists.jpg

Sanırım bu üründen bahsediyorsunuz. İlk sayfadaki fotoğraftaki farklı görünüyor.

Bir kaç sefer kullandım. Hiç fena değil. Kokusu hafiften deterjanımsı sentetik bir koku ama hem ortalığa yayılan bir koku değil hem de çok hafif. Ki zaten bu fiyat bandında da başka beklentilere girmek çok doğru olmaz. Özellikle kokuyu almak için uğraşmadığınız sürece kokusu yok denebilir. Ben pek balsam kullanmıyorum ama, biraz fazla tahrişli geçen bir iki tıraştan sonra özellikle denedim. Herhangi bir yanma hissetmedim. Ciltte yağlı bir etki de bırakmıyor. 1-2 dakika içinde de emiliyor. Nemlendirme konusunda ise çok iddialı bulmadım. Sadece 1 tık nemlendiriyor diye tarif edebilirim bu ürünü. Çok kuru ciltliler için çok iyi bir seçim olmayabilir. Ancak, orha halli ciltlerin ihtiyacını yeteri kadar karşılar.
(09/01/2018, Saat: 14:57)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben kullandım ama çok beğenemedim. Yüzü yakıyor biraz. Nivea gibi geldi bana. Bu Fiyata performansı oranı iyi değil

hocam, bence de nivea balsam 9.90 lirayken f/p oranı yetersiz kalıyor ama bende yakma hiç yapmadı. ben içindeki yağların etkisini merak ettiğimden aldım. kısa vadede bir fark hissetmedim, bitene kadar bakacağım artık.

(09/01/2018, Saat: 15:34)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 168ists.jpg

Sanırım bu üründen bahsediyorsunuz. İlk sayfadaki fotoğraftaki farklı görünüyor.

Bir kaç sefer kullandım. Hiç fena değil. Kokusu hafiften deterjanımsı sentetik bir koku ama hem ortalığa yayılan bir koku değil hem de çok hafif. Ki zaten bu fiyat bandında da başka beklentilere girmek çok doğru olmaz. Özellikle kokuyu almak için uğraşmadığınız sürece kokusu yok denebilir. Ben pek balsam kullanmıyorum ama, biraz fazla tahrişli geçen bir iki tıraştan sonra özellikle denedim. Herhangi bir yanma hissetmedim. Ciltte yağlı bir etki de bırakmıyor. 1-2 dakika içinde de emiliyor. Nemlendirme konusunda ise çok iddialı bulmadım. Sadece 1 tık nemlendiriyor diye tarif edebilirim bu ürünü. Çok kuru ciltliler için çok iyi bir seçim olmayabilir. Ancak, orha halli ciltlerin ihtiyacını yeteri kadar karşılar.

evet hocam ürün bu. konu eski ürün için açılmış ama ben tek çeşitleri olduğu için buradan devam ettim. açıkçası iki kere kullandığımdan henüz 22 liraya değip değmediğine karar veremedim.

bu arada yvesrocher mağazalarında ürünlerin tester'ları da var, merak edenler geçerken uğrayıp kullanabilir.
Yves Roche markasını bende cok severek kullanıyorum. ozellikle dus jellerini ve su dokulme karsıtı "anti chutte" mu neydi sampuanını cok begeniyorum.
Balm konusunda indirim falan yoksa, su son donemde cella balm alıp sasırdıgım urunlerden oldu. Hani bu balmın kasıntı yaptıgı memnun kalmayan komsum varsa, cellayı bir denemesini oneririm. Ayrıca kuru ciltler diye bir baslık acmıstık orada fırsat buldukta kullandıgım balmları kendi capımda ozetlemeye calısıyorum.
Saygılar
(09/01/2018, Saat: 16:28)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yves Roche markasını bende cok severek kullanıyorum. ozellikle dus jellerini ve su dokulme karsıtı "anti chutte" mu neydi sampuanını cok begeniyorum.
Balm konusunda indirim falan yoksa, su son donemde cella balm alıp sasırdıgım urunlerden oldu. Hani bu balmın kasıntı yaptıgı memnun kalmayan komsum varsa, cellayı bir denemesini oneririm. Ayrıca kuru ciltler diye bir baslık acmıstık orada fırsat buldukta kullandıgım balmları kendi capımda ozetlemeye calısıyorum.
Saygılar

Bendeki kuru cilt komşum. Yazınızı da okudum. Hatta tavsiyeniz üzerine proraso balm aldım ve çok memnunum ama mağazaya uğradığımda bunu görmüştüm ve tıraş malzemesi görünce dayanamayan hobici olarak bir tane aldım ama performansı fiyatına göre düşük çıktı. Şimdi prorasoyu bitiriyorum. Bitince myrosol denemeyi düşünüyorum
Bu konuyu bulduğum iyi oldu. (arama çubuğu Çok Yaşa!! Big Grin )
AS balsam olarak elimde sadece Nivea beyaz, The Body Shop'un Maca Root balsam'ı ve 75 ml Gillette hassas cilt için plastik tüp var. Bir de buna şans versem mi acaba? Kokusuz olması tercih edilebilecek bir durum benim için. Çünkü balsam sonrası keskin kokulu losyonlarım mevcut (Pinaud, Proraso gibi)
Yada en güzeli önce elimdekileri bir bitireyim ben... Rolleyes
"A Samurai always wears two swords."
2ypf4nt.jpg

bende bu ikisini beraber kullanıyorum.Kullanmaya başladığımdan beri tıraş sonrası yüzümde olan tahrişlerden eser kalmadı.İçeriğinde bunlar varmış;

AQUA/WATER/EAU METHYLPROPANEDIOL ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE (JUS D'ALOE VERA) GLYCERIN ISOPROPYL PALMITATE SORBITAN STEARATE BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER (BEURRE DE KARITE) ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER (EAU FLEURALE DE CAMOMILLE ROMAINE) APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT (EXTRAIT DE FEUILLES D'APHLOIA) PHENOXYETHANOL CETETH-20 STEARYL ALCOHOL PARFUM/FRAGRANCE CARBOMER SODIUM PCA TOCOPHERYL ACETATE CAFFEINE ALLANTOIN SODIUM HYDROXIDE TETRASODIUM EDTA RUTIN CITRIC ACID SODIUM BENZOATE POTASSIUM SORBATE
Mantık sizi A’dan B’ye götürür. Geleneksel tıraş ise her yere.
(25/03/2019, Saat: 10:44)mannyyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende bu ikisini beraber kullanıyorum.Kullanmaya başladığımdan beri tıraş sonrası yüzümde olan tahrişlerden eser kalmadı.İçeriğinde bunlar varmış;

AQUA/WATER/EAU METHYLPROPANEDIOL ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE (JUS D'ALOE VERA) GLYCERIN ISOPROPYL PALMITATE SORBITAN STEARATE BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER (BEURRE DE KARITE) ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER (EAU FLEURALE DE CAMOMILLE ROMAINE) APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT (EXTRAIT DE FEUILLES D'APHLOIA) PHENOXYETHANOL CETETH-20 STEARYL ALCOHOL PARFUM/FRAGRANCE CARBOMER SODIUM PCA TOCOPHERYL ACETATE CAFFEINE ALLANTOIN SODIUM HYDROXIDE TETRASODIUM EDTA RUTIN CITRIC ACID SODIUM BENZOATE POTASSIUM SORBATE

Normalde hassas bir cildiniz mi var komşum?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  444 Aftershave Balm onurstyle 74 96,800 10/02/2022, Saat: 13:42
Son Yorum: TheMadcap
  Hattric Classic After Shave onur7 4 2,667 02/03/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: onur7
  Pitralon Classic After Shave onurstyle 18 22,942 12/02/2021, Saat: 11:39
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Yves Rocher Balsam ve The Body Shop Balsam Karşılaştırmalı İnceleme Efrasyab 36 8,549 22/10/2020, Saat: 02:46
Son Yorum: Efrasyab
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 49,233 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
  After Shave Bir Zorunluluk mu? Niko 64 36,303 13/09/2020, Saat: 22:46
Son Yorum: klasik63
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 22,999 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,722 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Kiehl's Post Shave Repair Gel Chinaski 28 26,305 30/06/2020, Saat: 01:56
Son Yorum: dr_green
  Aqua Velva After Shave losyon eternal77 24 34,472 04/06/2020, Saat: 12:59
Son Yorum: Serjames

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: