Haslinger Tıraş Sabunları
Calani almayı düşünüyorum komşularım ne zamandır. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. El yapımı ve çok üst düzey kalitedeymiş.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(14/07/2013, Saat: 01:07)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Calani almayı düşünüyorum komşularım ne zamandır. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. El yapımı ve çok üst düzey kalitedeymiş.

siparislerde herhangi bir sekilde yardimci olabilirsem, haberim olsun.
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
(14/07/2013, Saat: 01:21)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/07/2013, Saat: 01:07)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Calani almayı düşünüyorum komşularım ne zamandır. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. El yapımı ve çok üst düzey kalitedeymiş.

Teşekkür ederim Onur, benim Almanya gezim olacak bir aksilik olmazsa bu aralar, Stuttgart yakınlarında olacağım gelirsem eğer, o yüzden ürünleri bulabileceğimi umuyorum. Size danışırım ürün konusunda mutlaka.
Merkur Progress
Omega 80005
(14/07/2013, Saat: 02:43)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Teşekkür ederim Onur, benim Almanya gezim olacak bir aksilik olmazsa bu aralar, Stuttgart yakınlarında olacağım gelirsem eğer, o yüzden ürünleri bulabileceğimi umuyorum. Size danışırım ürün konusunda mutlaka.

Tamam hatirladim. Calani sabunlari sadece internet üzerinden siparis edinerek alina biliniyor.

(14/07/2013, Saat: 11:41)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Tamam hatirladim. Calani sabunlari sadece internet üzerinden siparis edinerek alina biliniyor.

Onur komşum, Almanya'da siparişi versem bir hafta içinde Karlsruhe'ye gelir mi? Almanya'nın posta servisinin hızlı olduğunu duydum.
Merkur Progress
Omega 80005
(14/07/2013, Saat: 13:31)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/07/2013, Saat: 11:41)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Onur komşum, Almanya'da siparişi versem bir hafta içinde Karlsruhe'ye gelir mi? Almanya'nın posta servisinin hızlı olduğunu duydum.

en gec üc gün icerisinde elinizde olur aksilik cikmazsa.

(13/07/2013, Saat: 22:14)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 15162492ae.jpg

Fırçam şöyle bir köpük hala göremedi Undecided
www.BarbarosRazors.com

Haslinger Aloe Vera

2z9ekjk.jpg

Bu sabun ilk olarak forum harici bir yerde "en iyi sabunlardan biri" olarak bahsedilince dikkatimi çekmişti. Forumda da aloe vera lı olan hakkında hiçbir görüş bulamadım. R89 siparişi verirken fiyatının da uygun olması nedeniyle bu sabunu deneme fırsatını kaçırmayayım dedim. Bugün deneme yaptım, sadece sabunu değerlendirebilmek için de diğer ekipmanları değiştirmedim.(rimei+banat perfect+perma sharp)
Bu sabun hakkında fikirlerimi paylaşmaya çalışacağım fakat tıraş sabunu tecrübem arkodan ibaret Smile (arko+gliserin, arko+tıraş kremi, arko+badem yağı vs gibi) o nedenle yanlış değerlendirme yaparsam kusura bakmayın.

Ambalaj: sabunu ilk elime aldığımda elime çok küçük geldi. Fiyatı çok etkilemediği için plastik ambalajlı almıştım, plastik ambalaj saklamak için iyi fakat fırçaya yükleme yapmak için çok küçük, bence sabuna bol gelse bile biraz daha geniş bir kaba koyup yükleme yapmak daha mantıklı olur

Koku: Üründen eski tip/erkeksi bir koku beklemek zaten hata olur ama ben ürün aloe veralı olunca yeşil,ferah, hani neredeyse hıyarımsı bir koku bekliyordum Big Grin ama koku öyle değil, zaten öyle yeşil kokulardan da pek haz etmem o yüzden koku açısından benimle sorunu yok. İlk kokladığınızda "bu kokuyu bi yerden tanıyorum" diyorsunuz, Tarif etmek gerekirse biraz kokulu mum tarzında diyebilirim, bana biraz marketlerde ara ara satılan (bim,a101 vs) tarçınlı sabunları biraz da duru vs markaların ballı, sütlü-ballı gibi banyo sabunların hatırlattı, koku sabun halindeyken güçlü fakat köpürttükten sonra köpükte çok baskın değil.

Köpürtme: Köpük oluşturmak için epey uğraştım fakat arkodaki gibi bol bol kaseden taşan bir köpük oluşturamadım, biraz hayal krıklığına uğradım
zar zor 2 perdelik köpük zor oluşturabildim.Sabunu direkt yüze sürüp fırçayla yüzde köpürtmek daha mantıklı olabilir. Oluşan köpük kremsi.

Koruyuculuk: İyi, hatta fazla koruyor denilebilir çünkü sakalları da korumuş, yer yer kesilmemiş sakallar kalmış Big Grin

Nemlendirme: Çok iyi.tıraştan sonra yüzüme sanki balsam sürülmüş gibiydi

Son değerlendirme:Forumu okudukça kendi tarzımı da anlıyorum galiba.
Anladığım kadarıyla ben tıraşta koku yönünden gelenekselciyim, bu sabunun kokusu benim tıraş anlayışıma pek hitap etmedi(banyo sabunu olsaydı güzel olurdu) ama birçok arkadaşın bu kokuyu seveceğini düşünüyorum. Bana göre bu sabun bir "tıraş keyfi" sabunu değil. Sakal yapısı çok sert ve yoğun olmayan fakat günlük tıraş olması gereken, günlük tıraş olurken de cildini fazla hırpalamak istemeyen arkadaşlara önerebilirim. Benim gibi kablo sakallılar, geleneksel kokucular, sinekkaydı tıraş olmak isteyenler bence başka bir ürüne bakabilirler.

Zamanın ötesinden gelen edit: İlk acemilik değerlendirmemden sonra sabuna defalarca şans verdim. Sadece köpürme yönünden sabunun hakkını yemişim. muhtemelen sabun veya fırça çok kuru idi o yüzden köpürmemiş. sonrasında sabunu köpürtmekte zorluk çekmedim rahatça köpürdü. Sabunla ilgili diğer değerlendirmelerim hemen hemen aynı. sabun muhtemelen bolca yağ içeriyor ve bunu tıraşın her aşamasında hissediyorsunuz. sakallarda atlama yapmasının ve tıraş sonrasında nemlendirmesinin iyi olmasını buna bağlıyorum. Dediğim gibi hala bu sabun bana göre değil ve acemilik değerlendirmemde de bahsettiğim gibi banyo sabunu olarak değerlendirilmek üzere banyoda yerini aldı Big Grin
Inceleme icin tesekkurler, beni güldürdünüz Smile
e mail adresim tipsol@me.com
(26/01/2014, Saat: 03:09)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Inceleme icin tesekkurler, beni güldürdünüz Smile
Aceminin yapacağı inceleme bu kadar olur üstad, idare edin Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 141 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,058,967 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 96,723 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 796 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 985 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 500,934 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,447 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,450 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,408 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,602 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: