Pitralon Classic After Shave
Rossmann,gratis veya watson mail atsakta nafile adamlar ticari dusundugu icin, ulkemizde de talep yeterli olmadigi ve bu firmalarin disine dokunacak kadar kar getirmeyecegi nedeniyle gostermelik erkeklere yonelik ufak stand ile idare ediliyor.ayni urunleri gormekten biktim o standlara bakarken ama durum boyle..
10 milyon nüfuslu küçük ülkelerde bulunan çeşidin 80 milyonluk memlekette bulunmaması da ayrıca bakılması gereken bir durum. Bir tek tıraş malzemesinden ya da lüks tüketimden bahsetmiyorum. Sütte bile böyle; adamlarda bir sürü çeşit var, bizde tek.
Hollanda da olan Half volle mi ne diyorlardı, su gibi bir sut, burada olmasını cok isterdim. Su yerine ic o kadar hafif bir sut.

Pitralon nemlendirmesi guzel bir AS komsularımın dedigi gibi.
(03/02/2019, Saat: 12:37)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hollanda da olan Half volle mi ne diyorlardı, su gibi bir sut, burada olmasını cok isterdim. Su yerine ic o kadar hafif bir sut.

Pitralon nemlendirmesi guzel bir AS komsularımın dedigi gibi.

Bahsettiginiz ürun Türkiye de sulu kaymak diye bilinir Serdar Abi. Gercekten cok lezzetli bir şey
(03/02/2019, Saat: 12:05)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10 milyon nüfuslu küçük ülkelerde bulunan çeşidin 80 milyonluk memlekette bulunmaması da ayrıca bakılması gereken bir durum. Bir tek tıraş malzemesinden ya da lüks tüketimden bahsetmiyorum. Sütte bile böyle; adamlarda bir sürü çeşit var, bizde tek.
Elin yunanistan'inda normal bir hipermarkette bir kat silme balik,ahtapot,kalamar envai cesit deniz urunleri satiliyor gormustum..bizim 3tarafimiz denizlerle cevrili guya..boyleyiz malesef..dunyanin tadini medeni ulkeler cikariyor.
İlk aldığımda koku yüzünden büyük hayal kırıklığı yaratmıştı beklentimi karşılamadığı için. Lakin kullandıkça sevdim kokusunu hatta hayran oldum. bugün dikkat ettim Kasım ayında aldığım şişe yarılanmış. Bitince tekrar kullanmak isterim mutlaka diye düşünüyorum da yeni vergilerin geldiği, dövizin uçtuğu ülkede bir daha bulabilir miyim bulursam da kaç paraya bulurum bilmiyorum.

Koku kış için harika ama performans için aynı şeyi söyleyemem. Yatıştırıcılığı iyi ama çok kurutuyor. Kullandığım Tabac losyon nemlendirme konusunda bir gömlek daha iyi misal. İşte alırsam sırf konudan almış olurum bir daha.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Almanya'dan gelirken Ankara grubuna dagitmak icin 10 tane getirmistim, kendime de 1 tane almistim. Keske daha fazla alsaymisim dedim her kokladikca.. :/. 3.95 Euro'ydu...
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(11/02/2021, Saat: 11:16)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almanya'dan gelirken Ankara grubuna dagitmak icin 10 tane getirmistim, kendime de 1 tane almistim. Keske daha fazla alsaymisim dedim her kokladikca..  :/.   3.95 Euro'ydu...
Ekin komşum eğer hırvatistana yolunuz düşerse Ralon’u tavsiye ederim. Kendisi Pitralonun dedesi olur ve formülü 1927 den bugüne hiç değişmemiştir
Ülkemizin kozmetik mevzuatı o kadar teferruatlı ve büroksiye boğulmuş bir halde ki, yurtdışındaki herhangi bir kozmetik üreticisine bildirim yapılması için adım adım gerekli prosedür ve evrak işini açıkladığınızda çoğu mavi ekran veriyor ve türkiyeye ürün satma fikrinden o an vazgeçiyor. Belki ithalatı önleme politikasının bir sonucu diyebilirsiniz ama bu hayatı baskılamaktan başka bir şey değil ve her türlü baskı ters teper.

Aynı şeyi aliexpress'e de yaptılar. Aman döviz çıkmasın, aman çinden almasınlar diye gümrük kontrol ücreti altında para almaya başladılar. Hoşlarına da gitti düzenli sıcak para ama aliexpress baktı uğraşamayacak türkiyeye özel vergi dahil kargo ücreti uygulamasını çıkarıp da bunu da beceremeyip, her ürüne 3-5 dolar istemeye başlayınca türkiyeden alışverişler bıçak gibi kesildi. Kimse kullanmıyor siteyi artık. Ne oldu şimdi? Aliexpress mi kazandı, hükümet mi kazandı? Vatandaş mı kazandı? Tamam ülkede olan şeyi adam buradan alsın da ülkede bulunmayan orada üretilen spesifik ürünlere ihtiyaç duyan adamların elleri kolları bağlandı.

Paypal gitti bir sürü butik üretici bitti.

Kozmetikte de aynı şey Sevil ile Tekin Acar zamanında hükümete baskı yaptı, insanların yurtdışından ürünlere ulaşması çok zor ya da imkansız hale getirildi. Sonuç? Tekin Acar iflas etti.

Ben keman yapımcısıyım. Benim kemanın cilasını hazırlayabilmem için %99'luk saf etil alkol kullanmam lazım. Kafalarına göre "millet evinde içki yapıyor" diye bir yasak çıkardılar arada biz de kaynadık. e ben bunu almadan cila hazırlayamıyorum, yok yasak. Böyle iş mi olur? "Yaptım oldu". "Bundan sonra yasak." Bir kanun hazırlıyorsan bunun etkileyeceği her kesimi düşünüp ona göre alt maddelerini hazırlayarak çıkarırsın ama nerde..

Bu kafa devam ettikçe üç tarafı denizle çevrili ülkede balık da kalmaz, kozmetik ürünü de bulunmaz, ithal markaya da ulaşılamayıp yurdun binbir hilli malına mecbur kalınır malesef. Tepkiyi doğru yere göstermek lazım.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hattric Classic After Shave onur7 4 2,617 02/03/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: onur7
  Pitralon Classic-Polar-Pure Aleksey 23 24,964 03/10/2020, Saat: 15:52
Son Yorum: onur7
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 48,884 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
  After Shave Bir Zorunluluk mu? Niko 64 35,802 13/09/2020, Saat: 22:46
Son Yorum: klasik63
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 22,809 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 54,918 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Kiehl's Post Shave Repair Gel Chinaski 28 26,190 30/06/2020, Saat: 01:56
Son Yorum: dr_green
  Aqua Velva After Shave losyon eternal77 24 34,241 04/06/2020, Saat: 12:59
Son Yorum: Serjames
  Top 5 After Shave Losyon Eskiuyebyr 53 67,038 23/03/2020, Saat: 22:25
Son Yorum: FurkanY
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,616 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: