Asıl meziyetimden bir iki kare :)
fotograf cekme ıstegı yenıden deprestı ıcımde...yılbasından sonra bı makıne alıp ufaktan baslayacagım,yeter artık erteledıgım.bı tane pentax k20d,k30...atacam kendımı sehırlere,daglara artık...ellerınıze saglık bu arada.resımler coooookkkkkkk guzel beyler.
Arkadaslar gezi olursa katilirim, tras ile beraber bir hobim de budur.

Emektar bir setim var

Syg.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
(25/12/2013, Saat: 00:03)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: fotograf cekme ıstegı yenıden deprestı ıcımde...yılbasından sonra bı makıne alıp ufaktan baslayacagım,yeter artık erteledıgım.bı tane pentax k20d,k30...atacam kendımı sehırlere,daglara artık...ellerınıze saglık bu arada.resımler coooookkkkkkk guzel beyler.

+1
makınalardakı bu shutter sayısı ne kadar onemlı dıye bır soru sorayım arkadaslar? baktıgım yerlerde ınsanlar yazmıslar-10 bın shutter,16 bın shutter,40 bın shutter...
bunun bır lımıtı mı var acaba ? yanı makınalar,mesela,50 bın ıcın mı yapılıyor kı bız baktıgımızda kalan omrunu gorelım?
bende bır pentax takıntısı var ve alacagım makına,muhtemelen 2. el olacak,omrunu doldurma,son nefesını verme asamasında mı degıl mı bılebılmek ıstıyorum.
Shutter sayisi bir yere kadar onemli tabi Smile arac motor km si olarak dusunun. Hani efsane derya mercedes motorla 1 milyon km yaparsin gibi Smile
pentax canon nikon vb. modeller icin referans bir shutter sayisi verir zaten. diyelimki 50.000 siz 20.000 de bir makina aldiniz. tak 50.000 e geldi diye dagilmaz shutter. 60 70 bini de bulabilir. 45.000 de de gidebilir. Cesitli programlar var kamera modellerine ve markalarina gore. onlara baglanarak olcum yapilabilir.

Zamaninda kullandigim 5d 65 70.000 shutterdaydi yanilmiyorsam. bir problem yoktu. arkadasimin 5d si 40.000 de gitmisti. 5D MK II de de ben 50.000 li rakamlardayken degistirmistim. 250 300 usd lik bir maliyet. 0 layip devam ediyorsunuz.

(26/12/2013, Saat: 00:46)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: makınalardakı bu shutter sayısı ne kadar onemlı dıye bır soru sorayım arkadaslar? baktıgım yerlerde ınsanlar yazmıslar-10 bın shutter,16 bın shutter,40 bın shutter...
bunun bır lımıtı mı var acaba ? yanı makınalar,mesela,50 bın ıcın mı yapılıyor kı bız baktıgımızda kalan omrunu gorelım?
bende bır pentax takıntısı var ve alacagım makına,muhtemelen 2. el olacak,omrunu doldurma,son nefesını verme asamasında mı degıl mı bılebılmek ıstıyorum.
pentax kasaları dayanıklılıklarıyla ünlüdürler, sensör olarak ta oldukça gelişmiş bir marka. ülkemiz içinde pek tutulmadığı için objektifleri de uygun fiyatla bulabilirsiniz, makineyi de. aynı fiyata, canon ve nikon modellerinde bir düşük kasayı alırsınız pentax ile.

bu dayanıklılık perde sayısına da yansıyor elbette. giriş-orta seviye kroplu modellerin perde ömrü genellikle 50.000-100.000 olarak bir ölçüm ile satılıyor. 20.000 de de gider, 200.000de de gider, bilemezsiniz. lakin o kadar önemsenecek birşey değil, yani at makineyi yenisini al daha iyi olur gibi bir tamir masrafı çıkarmaz, o kadar önemsemeyin. sevgili marvinin de bahsettiği üzere, araba gibi ne kadar kullanıldığına dair fikriniz olur.

izmir içinde iseniz beraber bakabiliriz alacağınız makineye.
İzmir-selcuk ikamet hocam.su anda pentax k20d,samsung gx20 (ayni makine pentax ile) pentax k30 arastiriyorum.shutter olayini kavradim.dikkatimi pil cekti.4 kalem pille calisan bir baska makine de listeme girebilir.liste kesinlesdiginde ,orumcek misali aglari orer beklemeye baslarim benSmile dusunce de kacirmam.
(26/12/2013, Saat: 10:55)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İzmir-selcuk ikamet hocam.su anda pentax k20d,samsung gx20 (ayni makine pentax ile) pentax k30 arastiriyorum.shutter olayini kavradim.dikkatimi pil cekti.4 kalem pille calisan bir baska makine de listeme girebilir.liste kesinlesdiginde ,orumcek misali aglari orer beklemeye baslarim benSmile dusunce de kacirmam.

Tuğrul Hocam
bütçe ne kadar ayırdınız bilmiyorum ama,şöyle canon veya kötü ihtimal Tongue
nikon slr alsaydık size.Hem kalem pil gibi fuzuli şeyler ile uğraşmazdınız ,hemde kendinizi geliştirmek için önünüz açılırdı.
Bende aslında Fujifilm S1500'ümü değiştirmeyi planlıyordum. Teoride ve pratikte zayıf olduğum için erteledim bu hususu. S1500 ile en azından manuel cekim yapabiliyorum. Bu makine ile kendimi geliştirmeden yeni bir makine almak da pek aklıma yatmıyor. bir köşede yatacak yada sadece günün tıraşı fotoğrafı çekecek olması düşündürüyor ve 1000 tl gibi bir rakamı bağlamak istemiyorum. Karışık bir durum Big Grin
www.BarbarosRazors.com

makineye karar verdim hayırlısıyla Smile pentax k-30 olacak alet.baslangıc ıcın ıyı.sımdı de sırada bu makınayla kullanabılecegım,soyle ortalama ustu bır lens bulmak var.kıt lens tamam da,bılıyorum kı ,ısın en onemlı kısmı body degıl lens tarafında,haksız mıyım?

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: