Asıl meziyetimden bir iki kare :)
eskilerden de paylaşayım istedim, fotoğraf konusu geçince aklıma geldi Blush

2zylmdu.jpg
34fdyyv.jpg
353edtl.jpg
20j4fbn.jpg
16ixrit.jpg
değerli bossyje ve ohtararan üstadlardan da katılım bekliyorum
fotoğraf forumlarında fotoğraf çok ama burdaki samimi ortam, çekişmenin olmaması fotoğraf zevkini 2 ye katlar diye düşünüyorum
tinypic yine eze eze canına okuyacak fotoğrafın biliyorum lakin puslu bir günbatımı takıldı kadrajıma, bende uyandırdığı hisleri sizlerle de paylaşmak istedim Blush

2zyimh2.jpg
Bu arkadaş güzel blog hazırlamış

http://www.ianmyatt.net/
Kuş resimleri çeken @bossyje arkadaşımızdı galiba.

http://www.flickr.com/photos/smallestmidget/
Hocam hayran hayran bakıyorum güzel çalışmalarınıza,ne güzel anlar yakalamışsınız.
ihtilaf Hocamın dediği gibi bende kuş fotoğrafları(ornito)ilgileniyorum.Fakat bizim fotolar Türkiyedeki kuşların fotoları.Yani yerli kuşlarımızı tanımak tanıtmak amaçlı.Hangisinin gezici yada geçici,göçebe,yabancı,misafir olduğunu anlamak ayrıştırmak amaçlı artistik değil biraz tür ayrıştırmaya yarıyan,davranışlarının konu alındığı(beslenme,üreme vb.....) fotolar.
Ben hep raw formatında ve mümkün olan en büyük pixel ler ile çekmem gerektiği için(çünkü kuşlar küçük ve ürkekler,uzaktan yada kamuflaj ile çekim yapabiliyoruz)bu fotoların boyutları çok devleşiyor ve bunları forum sitelerine yüklemek mümkün olmuyor,küçülttüğümüz zamanda fotoğrafta netlik kalmıyor ve benim şimdi şu aşağıdaki yüklediğim fotoda olduğu gibi crop yapmaktan paçavraya dönüyor.
Şimdi kendi yerimde değilim fakat sonra daha iyilerini yüklerim.
Saygılar

img9639r.jpg
Belgesel Fotoğrafçısı olarak tek Fatih Hoca (Orbay) var sanırdım.
Fotoğrafı video'ya taşıyan ender ustalardan biridir.
Manyas daki kuşlar bile F.Orbay'ı tanırdı. Smile

(28/05/2013, Saat: 10:32)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam hayran hayran bakıyorum güzel çalışmalarınıza,ne güzel anlar yakalamışsınız.
ihtilaf Hocamın dediği gibi bende kuş fotoğrafları(ornito)ilgileniyorum.Fakat bizim fotolar Türkiyedeki kuşların fotoları.Yani yerli kuşlarımızı tanımak tanıtmak amaçlı.Hangisinin gezici yada geçici,göçebe,yabancı,misafir olduğunu anlamak ayrıştırmak amaçlı artistik değil biraz tür ayrıştırmaya yarıyan,davranışlarının konu alındığı(beslenme,üreme vb.....) fotolar.
Ben hep raw formatında ve mümkün olan en büyük pixel ler ile çekmem gerektiği için(çünkü kuşlar küçük ve ürkekler,uzaktan yada kamuflaj ile çekim yapabiliyoruz)bu fotoların boyutları çok devleşiyor ve bunları forum sitelerine yüklemek mümkün olmuyor,küçülttüğümüz zamanda fotoğrafta netlik kalmıyor ve benim şimdi şu aşağıdaki yüklediğim fotoda olduğu gibi crop yapmaktan paçavraya dönüyor.
Şimdi kendi yerimde değilim fakat sonra daha iyilerini yüklerim.
Saygılar

img9639r.jpg
estafurullah, çok teşekkür ederim iltifatlarınız için...

ornito hem ekipman hem de teknik anlamda özel bir uzmanlaşma gerektiren bir alan oduğundan bana bu yönü ile uzak lakin seyri de bir o kadar keyifli oluyor. bende bir kuş fotoğrafına bakarken 16.000-40.000 lira aralağında olan lenslerden hangisi ile çekildiğinden çok, o kareyi yakalamak için çalıların arasında ne sıkıntılar ile kaç saat beklenildiği düşüncesi ve o fotoğrafçıya bir hayranlık uyanıyor. benim için makro ile beraber tamamen özel olan birkaç daldan biri. internete yüklenince fotoğraflar çok kötü oluyor, ben de şikayetçiyim bu vaziyetten. siz yine bu hayallere dalmaktan alıkoymayın bizi. ellerinize sağlık...[/i]
traku2.jpg

Bir kare daha.aslında bunlar aşırı net kareler fakat boyutlar bu denli küçülünce iş değişiyor.
(28/05/2013, Saat: 21:37)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: traku2.jpg

Bir kare daha.aslında bunlar aşırı net kareler fakat boyutlar bu denli küçülünce iş değişiyor.

Hocam ikinizin fotoğrafları da beni mest etti..
Bu fotoğraftaki kuş çulluk mu?
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: