Meyhane
meyhane; içki satılan ve içilen yer, içkievi.
Mey(şarap) ve hane(ev) kelimelerinin birleşimiyle ortaya çıkmıştır. Bizanslılardan bize miras Türkiye ve Balkanlarda sık görülen eskiye nazaran önemini ve anlamını yitirmiş yer.

Şu Adıyamanda en çok özlediğim şeylerden biri de meyhane dostlar. Evet garip gelmesin. Meyhane diyip geçilecek bir kavram değildir meyhane...

1276180216_Simyon_-_6.JPG
İster Açık havada,

2358707-meyhane.jpg
agop.jpg
İster kapalı olsun.. Fark etmez mevsimsel alışkanlıkların dışında..

eski-meyhanede-raki-sofrasi__36520611_0.jpg

Her ne kadar eskiye daha çok yakışsa da. Dostları dostlarla toplanmayı meyhanede iki çene çalmayı, o kültürü özledim be dostlar...
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
birahane dahi yokmu?

büyük bardaklar?
37 ekran tv?
bedava turşu?
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Aynı tadı vermez hocam...
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
(18/03/2013, Saat: 04:23)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: birahane dahi yokmu?

büyük bardaklar?
37 ekran tv?
bedava turşu?

Big Grin güzel
malesef o da yok. içki ruhsatı olan bir yer yok.
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
Cehennem desene sevgili Zorba58
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(21/03/2013, Saat: 01:13)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cehennem desene sevgili Zorba58

Confused İnsanlar sokakta arabalarında arazilerde içiyor. Genç adam, "Evimde içemiyorum ailem muhafazakar." diyor. Dışarıda alenen alkollü içecek tüketmek kabahatler kanununa göre "Kabahat" olduğu için para cezası yiyor uzaklaştırılıyor.. Adam gibi bir meyhane olsa ruhsatını versen hem devlet kazanır hem halk mağdur olmaz. + Bu yazla beraber cehennem kelimesi az gelecek buraya..
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
Bu gece zeki mureni neşet ertasa baglayan gece...
İkisinin de ruhlari şad olsun..
Bu gece zeki muren ve neşet ertas parcalari esliginde ikisini de aniyorum bize bir de raki isminde tarifi zor bir beyazi olan arkadas eslik ediyor..
Geceniz guzel olsun.
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
(25/09/2013, Saat: 01:08)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu gece zeki mureni neşet ertasa baglayan gece...
İkisinin de ruhlari şad olsun..
Bu gece zeki muren ve neşet ertas parcalari esliginde ikisini de aniyorum bize bir de raki isminde tarifi zor bir beyazi olan arkadas eslik ediyor..
Geceniz guzel olsun.

Geceniz güzel olsun Zorba hocam sağlığınız ve neşeniz her daim olsun Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: