Tablet tavsiyesi.
Oneririm win8 tabletlerin en kotulerinden birini kullaniyorum buna ragmen sasirtici derecede stabil
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(23/04/2015, Saat: 03:41)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iPad alanında bence rakipsiz. Biraz daha fazla veriyorsun ama dert etmiyorsun hiç bir şeyi üstad. 1 ve 2 arasındaki fark şu açıdan bence kesinlikle değer imkan varsa; yeni aletler daha uzun süre işletim sistemi güncellemeleri alacaklar. Ayrıca dizi-film izlenecekse bence anti-glare ekran güzel bir ek özellik. Windows sistemleri oldum olası sevmem, maintanance ile uğraşmayı sevmiyorum. Fan boy değilim ancak uzun sure android-ios ve windows-mac bir arada kullandım. Apple ürünleri hiç üzmedi, samsunglarda en ufak bir şarj kablosundan bile çok çektim. İlk iPhone'u da kullandım uzun süre, ilk Note'u da 2-3 sene kullandım ve sonunda iPhone'a döndüm. Androidin ayar ekranları ve (bence) saçma detayları bile soğutmaya yetti beni, ilginç buglarına hiç girmiyorum. iPad ile de klavye aldım piyano olarak kullandım, gitar bağladım amfi diye taşıdım yanımda yeri geldi notalarımı açtım yeri geldi 9 sezon dizi izledim. Uygulamalar konusunda ne yazık ki Appstore rakipsiz. Quality over quantity olayını çok güzel devam ettiriyorlar.

Not: Burada yazdığım görüşlerimi paylaşmak için yazdım, tartışmak için değil. Sadece tecrübelerimin ve tercihlerimin kısa bir özeti, kişisel deneyimlerimden yola çıkarak verebileceğim tavsiyedir.

iPad ile dizi-film için AVPlayerHD öneririm bu arada naçizane.

Aleksey, bende de tam tersi oldu, evde su an iPad 4, iPad Air ve ilk Nexus7 var. Bana acik ara Android daha yakin geliyor. 2 ay once sirkette herkes iPhone 6 alirken, ben iPhone 5'den Note4'e gecis yaptim ve oh be dedim. iOS bana cok sig geldi hep, cihaza USB üzerinden bir dosya bile atamamak bana gore degil. Ama neticede dedigin gibi tamamen tercih meselesi, benim icin Android'deki o ayarlar olmazsa olmaz Smile
(23/04/2015, Saat: 09:28)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aleksey, bende de tam tersi oldu, evde su an iPad 4, iPad Air ve ilk Nexus7 var. Bana acik ara Android daha yakin geliyor. 2 ay once sirkette herkes iPhone 6 alirken, ben iPhone 5'den Note4'e gecis yaptim ve oh be dedim. iOS bana cok sig geldi hep, cihaza USB üzerinden bir dosya bile atamamak bana gore degil. Ama neticede dedigin gibi tamamen tercih meselesi, benim icin Android'deki o ayarlar olmazsa olmaz Smile

Enteresan bende de yeni nexus 7 vardı satıp ipad mini 2 aldım oh be dedim. Hiçbir şeyi düşünmeme gerek kalmadı. Arka planda uygulama açık kaldımı gereksiz yere şarjı yermi? uygulumalar konusunda android gibi değil uygulamaların tablet versiyonları var. Ayrıyetten androiddeki gibi zamanla kasma yapmıyor ilk günkü hızında.üstelik ram nexus 7 de 2gb. idi ama ipad 1 gb. Aynı şekilde android telefonumu satıp lumia aldım o da gayet stabil.
Hocam bu biraz zevkler ve renkler gibi. Kim hangi cihazla mutluysa ve rahatsa o şekilde devam eder, bunun doğrusu yanlışı yok bence.
Samsung Tab S T700 kullanıcısıyım.
Özellikle ekran kalitesi şahane. 8.4" boyut bana çok kullanışlı geliyor, rahat okuma yapılıyor.
Sterio ses olması bir başka artısı. Ben oyun oynamıyorum fakat denemek için yükledim kesinlikle takılma yok. Oynayan arkadaşları üzmeyecektir.
Mevcut kullandığım lenovo Notebook bilgisayarımdan daha hızlı kopyalama yapıyor desem yalan olmaz.
Samsungun desteklediği office uygulamalarıyla geliyor ve sürekli güncelleme yapılıyor. Ofice uygulaması çok başarılı word ve excel neredeyse pc ile aynı. Kamerası rakiplerine oranla çok daha iyi. Ben şirket üzerine alarak KDV ödemedim. Bana 580 TL ye geldi.
Bu zamana kadar aldığım elektronik aletler içinde en keyif vereni diyebilirim.
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)
Bir de donanima cpu ve ram olarak takilmak iki ayri isletim sistemi soz konusu olunca yersiz. iOS Apple'in kendi islemcileri uzerinde native calisirken Android donanimdan bagimsiz olarak herseyden once JVM uzerinde calisiyor. Sonrasinda da farkli ureticilerin farkli donanima sahip butun aygitlarinda calismak uzere gelistirildigi icin zaten hantal olmak durumunda iOS'e gore. Kullanimi tercih meselesi ama teknik acidan benim inceledigim kadari ile ciddi handikaplari var.

Kullanim kismi aynen tercih meselesi, mesela su an bir proje icin bilgisayarda Yosemite'a gecemiyorum ve bilgisayara atmak istedigim tek resim icin mail atmam gerekiyor kablo falan ugrasmamak icin. Ama Airdrop oyle mi, surukle birak baska klasore atar gibi, mis. Mac, Apple TV, iPhone, iPad gibi urunleri bir arada kullaninca aradaki bazi islemler de kolaylasiyor. Bu acidan Yosemite'in getirdigi yenilikler takdire sayan.
Eşimde ipad air 1 var
Batarya ömrü,ekran,açık bırakılan uygulamaların pil tüketmemesi ve stabil çalışma takdire değer
Aldığınız bir cihaz Apple olunca diğer tüm elektrikle çalışan aletleriniz Apple olmayınca mutluluk yarım kalıyor

Android telefon kullanıyorum ve bu sistemin emekleme çağında olduğunu biliyorum.Android aynı PC de yaşanılan versatil yada esnek kullanımı sağlıyor

Telefonum LG tabletim de LG olsa ne faydası olur yada olmaz Smile

http://www.lg.com/tr/tablet/lg-LGV700
Ben tablette ios telefonda android derim. ve son olarak derim ki LG'ye alışan bir daha farklı marka kullanmaz Smile
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
yıllarca pc ile donanım,format,ram vs uğraştıktan sonra her çıkan teknolojinin bu tür uğraşları çöp ettiğini gördüm. Bir de ek özellik koymak isterken telefon olduğunu unutan hantal nokia lardan hoşlanmadığım için ilk akıllı telefonumu biraz çekinerek de olsa iphone aldım. ilk başta biraz kısıtlı gibi gelse de 2 ylı aşkın bir süredir kullanıyorum bir kere bile keşke android alsaydım demedim.varsın biraz kısıtlı olsun ama işini düzgün ve hızlı yapsın.
Android sahiplerinin sürekli batarya gitmesin diye 3g aç 2g aç,wifi kapa gibi uğraşlarını gördükçe iyiki almamışım diyorum.
Benim 3g ve wifi 24 saat açık , işyerinde telefon çekmiyor sadece 1 odada wifi var odaya girip çıktıkça kendisi wifi a bağlanıp whatsapp mesajlarımı vs iletiyor.
şimdi tablet alacak olsam düşünmeden apple alırım ama telefon alacak olsam belki çok para vermemek için windows phone alırım..
(windows telefonların ucuz versiyonlarınıın bile stabil olduğu söyleniyor, çok araştırmadım)
cpu,gpu,ram, overclock gibi uğraşlar benim için pc de kaldı,zaten artık pc ye format atmaya bile üşeniyorum Big Grin
Netten yorumlara bakıyorum Tab S t800 şarj olayında pek parlak değil

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,563 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,308 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,554 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,629 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 11,024 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,317 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 283,529 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,911 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,308 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,837 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: