Tablet tavsiyesi.
Çıktığından beri apple ipad mini kullanıyorum, mesleğim gereği uygulama zenginliği (ki apple da tüm uygulamalar tablet uyumlu çalışabiliyor) çoğu zaman hayatımı ve beni bilgisayar taşımaktan kurtarıyor. Yeni çıkan ipad mini 4; çok başarılı bir ürün işlemci ios9 şarj süresi göz dolduruyor. Apple ürünlerinin ömür konusunda bir handikapı var, 3-4 sene gibi bir döngü ömrü var, sonra çöp oluyorlar. Ama o zaman içinde size mükemmel bir tablet deneyimi sunuyor ki kanımca İos ipad için daha kullanışlı hale geliyor, iphone şarj ömrü gibi sorunları olduğundan bence sadece birer itibar makinası, kullanılışlıktan uzak cihazlar.
(04/10/2015, Saat: 17:28)hamdib Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çıktığından beri apple ipad mini kullanıyorum, mesleğim gereği uygulama zenginliği (ki apple da tüm uygulamalar tablet uyumlu çalışabiliyor) çoğu zaman hayatımı  ve beni bilgisayar taşımaktan kurtarıyor. Yeni çıkan ipad mini 4; çok başarılı bir ürün işlemci ios9 şarj süresi göz dolduruyor. Apple ürünlerinin ömür konusunda bir handikapı var, 3-4 sene gibi bir döngü ömrü var, sonra çöp oluyorlar. Ama o zaman içinde size mükemmel bir tablet deneyimi sunuyor ki kanımca İos ipad için daha kullanışlı hale geliyor, iphone şarj ömrü gibi sorunları olduğundan bence sadece birer itibar makinası, kullanılışlıktan uzak cihazlar.

Döngü 4 yıl. Apple 4 yılın sonunda yazılım güncellemeyi durduruyor. Tam olarak çöp olmasa da kısıtlı hale geliyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(04/10/2015, Saat: 22:44)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Döngü 4 yıl. Apple 4 yılın sonunda yazılım güncellemeyi durduruyor. Tam olarak çöp olmasa da kısıtlı hale geliyor.

Halen ipad1 kullananlar var,ipad1 nelerden mahrum kalıyor.Mesela 10 yıl sonra ipad1 kullanan biri browserdan internete giricek yada fotoğraflarına bakabilecek mi ?
(04/10/2015, Saat: 22:56)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Halen ipad1 kullananlar var,ipad1 nelerden mahrum kalıyor.Mesela 10 yıl sonra ipad1 kullanan biri browserdan internete giricek yada fotoğraflarına bakabilecek mi ?

Güncellemeler hiçbir yenilik getirmediği halde aygıtı yavaşlatacak, güncellemeyeyim diyeceksin bu defa da uygulamalar ufak ufak sıkıntı çıkarmaya başlayacak (yeni versiyonu yüklemek için yazılım güncellemek zorundasınız vs vs). Sonunda işlemleri o kadar yavaş yapacakki sinirden aleti kırasın gelecek, gidip yeni tablet alacaksın, sonra da düşüneceksin aynı işlemleri yaptığım halde cebimden niye bir 2000 lira daha süzüldü diye Big Grin
Rahmetli sitiv cobs varken devrim niteliğinde yenilikler getirirdi, insanlar da güle oynaya 2-3 bin lira bayılıp yenisini alırdı. O gitti gideli piyasa böyle zorla söğüşleme dönemine girdi üstad Big Grin
(04/10/2015, Saat: 23:07)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güncellemeler hiçbir yenilik getirmediği halde aygıtı yavaşlatacak, güncellemeyeyim diyeceksin bu defa da uygulamalar ufak ufak sıkıntı çıkarmaya başlayacak (yeni versiyonu yüklemek için yazılım güncellemek zorundasınız vs vs). Sonunda işlemleri o kadar yavaş yapacakki sinirden aleti kırasın gelecek, gidip yeni tablet alacaksın, sonra da düşüneceksin aynı işlemleri yaptığım halde cebimden niye bir 2000 lira daha süzüldü diye  Big Grin
Rahmetli sitiv cobs varken devrim niteliğinde yenilikler getirirdi, insanlar da güle oynaya 2-3 bin lira bayılıp yenisini alırdı. O gitti gideli piyasa böyle zorla söğüşleme dönemine girdi üstad  Big Grin

Elmanın ürünlerine pek aşina değilim,evde var çok kullanmam
Okuduklarıma şaşırıyorum
iphone 4 yazılımı ilk ver6 idi sonra 8 yaptık alet yavaşladı
Geçen ipadair sorun yaptı son versiyon yüklendi şimdi yavaşlama arasıra oyunlarda takılma yapıyor
Amerikada kimsenin itirazı yok galiba Das Apple tüketim sistemine
(04/10/2015, Saat: 23:18)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elmanın ürünlerine pek aşina değilim,evde var çok kullanmam
Okuduklarıma şaşırıyorum
Geçen ipadair sorun yaptı son versiyon yüklendi şimdi yavaşlama arasıra oyunlarda takılma yapıyor
Diğer markalar da çok farklı değil diye tahmin ediyorum.
Tek fark epıl daha göstere göstere yapıyor, çünkü yazılım tarafı da kısıtlı. Bir kere güncelledinmi geri dönüş yok.
Alternatif OS yükleme şansı yok(ya da daha kısıtlı diyelim) vs vs
Yine de telefonum İphone pek şikayetim var diyemem, androidçileri daha çok kıvranırken görüyorum, sıtmaya razı oluyoruz
(04/10/2015, Saat: 23:28)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Diğer markalar da çok farklı değil diye tahmin ediyorum.
Tek fark epıl daha göstere göstere yapıyor, çünkü yazılım tarafı da kısıtlı. Bir kere güncelledinmi geri dönüş yok.
Alternatif OS yükleme şansı yok(ya da daha kısıtlı diyelim) vs vs
Yine de telefonum İphone pek şikayetim var diyemem, androidçileri daha çok kıvranırken görüyorum, sıtmaya razı oluyoruz

Tablette elma şimdilik androidleri eziyor yazılım ve donanım olarak
Telefon da artık android tarafı yetişti sayılır
Asıl iphone kullanıcıları kıvranıyor telefonu hemen şarja yetiştirmek için Big Grin
(04/10/2015, Saat: 23:18)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elmanın ürünlerine pek aşina değilim,evde var çok kullanmam
Okuduklarıma şaşırıyorum

4 yıl döngüsüne katılıyorum komşum, benim de elimde ipad, ipod, iphone oluşan gözü çöplüğe bakan ürünler var, diğer yandan 2005 yılında aldığım Apple iBook 12" hala çalışıyor OS X 10.5 yüklü, hatta pili 2 saat bile gidiyor. Jobs çok uyanık biri olarak iPod ile yeni bir dönem başlattı Apple da, bunu iPhone ile perçinledi iOS ürünleri yelpazesini genişletti. Böylelikle pili değişmeyen, tamamen kapalı yazılı denetimi ile kontrolü elinde tuttuğu bir ürün imparatorluğu yarattı. Gazetecilere para yedirerek ürünlerinin en iyi eleştirileri almasını sağladı. Ki bu o kadar tuttu ki en çok kar eden firmalardan biri oldu. Sonunda aynı ticari yaklaşımı bilgisayar ürünlerine de uygulamaya başladı. Bu uzun vadede Apple ın aslında ciddi bir çıkmaza gireceğini gösteriyor. Çünkü Apple hiç bir şey üretmiyor. Nasıl Nokia donanımsal üretimiyle bir dönemi etkilediyse aslında Apple a bu yolu açmış oldu. Tabii diğer yandan 2005 model Nokia N71 telefonum hala çalışıyor, harika fotoğraf çekiyor. Wink Üretim her zaman kazanır - bu da Nokia nın nasıl sadık bir müşteri kitlesi olduğunu gösterecek- 2016 yılında Nokia nın yeniden donanıma dönüş yapmasıyla bunu hep birlikte göreceğiz.
(04/10/2015, Saat: 23:37)hamdib Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 4 yıl döngüsüne katılıyorum komşum, benim de elimde ipad, ipod, iphone oluşan gözü çöplüğe bakan ürünler var, diğer yandan 2005 yılında aldığım Apple  iBook 12" hala çalışıyor OS X 10.5 yüklü, hatta pili 2 saat bile gidiyor. Jobs çok uyanık biri olarak iPod ile yeni bir dönem başlattı Apple da, bunu iPhone ile perçinledi iOS ürünleri yelpazesini genişletti. Böylelikle pili değişmeyen, tamamen kapalı yazılı denetimi ile kontrolü elinde tuttuğu bir ürün imparatorluğu yarattı. Gazetecilere para yedirerek ürünlerinin en iyi eleştirileri almasını sağladı. Ki bu o kadar tuttu ki en çok kar eden firmalardan biri oldu. Sonunda aynı ticari yaklaşımı bilgisayar ürünlerine de uygulamaya başladı. Bu uzun vadede Apple ın aslında ciddi bir çıkmaza gireceğini gösteriyor. Çünkü Apple hiç bir şey üretmiyor. Nasıl Nokia donanımsal üretimiyle bir dönemi etkilediyse aslında Apple a  bu yolu açmış oldu. Tabii diğer yandan 2005 model Nokia N71 telefonum hala çalışıyor, harika fotoğraf çekiyor. Wink Üretim her zaman kazanır - bu da Nokia nın nasıl sadık bir müşteri kitlesi olduğunu gösterecek- 2016 yılında Nokia nın yeniden donanıma dönüş yapmasıyla bunu hep birlikte göreceğiz.

Nokia,siemens geri kaldı
Dijital teknoloji gün geçtikçe uzakdoğu işi olmaya başladı.Yakın zamanda formatlar ve standartlar asya ülkelerine göre olur mu göreceğiz.

Apple 10 yıl sonra nerede olur merak etmiyor değilim
İlginçtir hem nokia hem siemens te çalıştım kariyerimin başlarında, o kadar iyi bir know-how ları var ki, sadece onu pazarlasalar yeter. Ama sonuçta ikisi de aslında ülkelerinde teknolojilere yön vermiş ve aslında askeri amaçlı ürünlerle yön kazanmış firmalar. O bakımdan ikisini de yakından takip etmek gerekiyor. Apple tabii ki bir balon değil, ama şunu unutmayalım Jobs kurduğu Next computer yalan oldu bile Wink

Abd sisteminde firmaların tek derdi kar değil, yatırımcıları memnun etmek ve marka değerini yücetlmek. Çünkü sistem hep daha büyümeyi gerektiriyor. Halbuki hem siemens hem nokia mobile bölümlerini sattı. Ne oldu, ikiside Apple dan önce vardı yine olacaklar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,583 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,498 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,654 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,944 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 11,267 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,354 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 284,911 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 26,171 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,650 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,904 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: