Tablet tavsiyesi.
arkadaşlar bu nasıl
ilk defa teknolojik alet kullanacak bir emekliye alacağım Smile

2yo9uo4.jpg

fiyatı değerinin kat be kat üstünde
servet bu fiyat bu tablete
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(26/04/2015, Saat: 19:55)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: fiyatı değerinin kat be kat üstünde
servet bu fiyat bu tablete

Hocam , fiyat fahiş mi ?
Hocam bu donanima bu fiyat cok Sad 300 buyuk bi para degilde bu tablete cok
anlaşıldı mcorco,teşekkür ederim.

2 gün önce gittim anneme tablet aldım. Esasında samsung t320 tableti beğenmiştim ekran kalitesi ve 8.4" boyutuyla, kamerası da 5mp iyi görünüyordu. Fakat hiçbir yerde makul fiyata sıfır kapalı kutu bulamadım hem 1-2 tane teşhir kalmıştı. Sonra t330 modeline razı oldum fakat o da yoktu, bir kliksada var, bana acil lazım olduğundan vatan getirtiriz dedi aldım mağazadan. Fakat araya 23 nisan falan girdi bekle baba bekle alet yok. İki gün aradım sordum biz dönecez, yarına kaldı vs dendi. En son gittm mağazaya direk sevkiyat kayıtlarını açtırdım daha yola çıkmı bile görünmüyor zamanım da az olduğu için ben başka birşey alayım gerekirse farkını verip üst model falan alırım dedim tamam dediler. Hiç aklımda yokken gittim ipad mini retina aldım. Aslında o fiyata muhteşem ekranlı samsung t700 de vardı, ama ikisi arasında ios işletim sisteminden dolayı annem de daha rahat kullanır diye apple tercih ettim.

2 gündür kurcalıyorum izlenimlerimi yazayım.

Alet 900 lira civarı, kalitesine göre iyi ama donanım anamında bu fiyatın ürünü değil bence. Tamam stabil ve akıcı çalışmak için android tabletler gibi yüksek donanıma ihtiyaç duymuyor apple, ama en azından kamerası biraz daha çözünürlüklü olabilirdi. Ekranıda retina yani 2000x1500 olmasına rağmen, beklediğiniz keskinliğini ve apple ekran kalitesini bulamıyorsunuz. Bir thunderbolt ekrana alışınca kesmiyor yani. Aynı çözünürlükteki samsung ekranları kıyas bile kabul etmez. Ses kalitesi güzel, ses yüksekliği güzel, kullanımı oldukça kolay ve pratik, akıcı, ısınma problemi yok. Menüler arayüzler çok temiz ve kullanışlı. En kötü yanından bir tanesi; bluetooth veri aktarımı yok, hani telefonla eşleştiririm verileri, fotoları aktarırım diyorsanız unutun. Anca bluetooth kulaklık bağlantısı için falan koymuşlar. Pil ömrü 10 saat gösteriyor ve gerçekten bunu rahat tuturuyor. Yoğun kurcalamakla bile öyle hızlı bitmiyor. Normal bir kullanıcıya 2 gün rahat gider pil. Dokunmatik hassasiyeti samsunglarda biraz daha iyi sanki. Bazen ufak butonlarda 1-2 basmanız gerekiyor alması için ama nadiren. Kamerasını pek denemedik pixeline göre kalite iyi ama çok tatmin edici değil. Ekrar parlaklığı çok iyi ama o ekran boyunua (7.9) o çözünürlükte çok daha jilet gibi olmasını bekliyorsunuz nedense öyle değil. Aluminyum gövde, kalite hissi gayet güzel.

Bu cihaz bence teknolojiye çok düşkün değilseniz veya eşe dosta kaliteli hediye olarak düşünülecek bir ürün. Eğer teknoloji size önemliyse, ya da ekranı en yüksek kalite istiyorsanız kesinlikle samsung t700 yada t800 tabletleri düşünün. Muhteşem keskin ve berrak ekranları var. Ayrıca sürükle bırak sistemleri, daha iyi kameraları, bluetooth veri aktarımları da cabası. Apple'da alete herhangi birşey aktarmak için itunes kurup onun üzerinden yapmak zorundasınız, teldeki fotoları falan dropbox'a atıp ordan tabletle bağlanıp indirebilirsiniz. Bu gibi kısıtlamaları benim çok hoşuma gitmedi. Etliye sütlüye karışmam internete face'e gireyim, müziğimi dinlerken mesajlaşayım, videomu izleyeyim diyorsanız güzel alet ama, çok versatil birşey arıyorsanız o kadar önermem.

Bu arada almadan önce çok tablet inceledim, samsung ve apple dışındaki tüm markaların tabletleri ekran olarak inanılmaz tırt. 3. sınıf ekranlar var ne parlak, ne canlı ne keskin. Hepsi donuk. Bir sürü apple çakması ürün var reeder falan gibi. Asusa, lenovoya falan da baktım hepsi aynı. Boyut olarak 7" biraz küçük gibi, tamam kadın çantalarına falan çok rahat girer ama tam bir tablet hissiyatı yok, note telefonlardan biraz hallice büyüklükte, internet de o kadar iyi değil. 8" ve özellikle az bulunan 8.4" tabletler ise bence çantaya sığdırma, tablet keyfi verme, elde kontrollü kullanabilme, internette rahatlık ekran kalitesi anlamında en iyi boyut. Bunun üstünde hem ağırlaşıyorlar, hem tutmaları hem de çantalara sığdırmaları zorlaşıyor. Yani portatif cihaz olma özellikleri kayboluyor. Son olarak bence tabletler daha ziyade kadınlar için biçilmiş kaftan, bizler hadi telefon merakımızla büyük ekranlı akıllı telefonlarla falan herşeyi yapıyoruz, evde de bilgisayarlarımız, laptoplarımız var, ama bunları o kadar kullanmayan kadınlar ve özellikle annelerimiz için bulunmaz nimetler. Misafirliğe, arkadaşlarına, eşe, dosta size geldiklerinede facebook gibi sosyal ağlardan kopmamalarını sağlıyor. Özellikle de anneniz benimki gibi face'e düşkünse elinden düşmüyor, candy crush da cabası. Big Grin

Özetle; sana notum 7/10 apple panpa..
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
teşekkür ederim lord,
ben de ipad mini düşünmeye başlamıştım.

ipad mini retinaolmayan ilk nesiller buna yakın fiyata bulunur

bunlara gerçenten korkunc ekranlar kullanıyorlar

elımde bir ips olmayan
sıradan markalı tabletim var sadece tam direk
önden bakmadıkça görüntü hiç yok...

bozuk değil renkler kötü değil
hiç yok

intel islemcili tabletlerde
androidde çok tercih edilesi degil

pil ömrü gerçekten sıkıntılı
zenfone gibi cihazlarda yaşadık bu hayal kırıklıgını

herkes gibi bende tablette ipad diyorum

bütçeden bağımsız olarak
ipad
ipad 2
ipad 3 new
ipad 4
ipad air
ipad air 2
ipad mini
ipad mini retina
ipad mini 2
ipad mini 3

herkese bütçeye ve senaryoya uygun bir ipad var

ilk ipad, ipad 3, ilk mini aktif kullandıklarım
donanım olarakda zayıf ürünler
ama gerçekten oladukça stabil
ve yeterliydiler.
Mini retinadaki ips lcd panel de görüş açılarına biraz hassas. Ufak bir açı değişiminde keskinlikte hemen düşüş oluyor. Tam canlı net görüntü için direk dik bakmak lazım. Tabletleri genelde hep eğimli kullandığımızı düşünürsek bu benim canımı sıktı biraz. Ciddi boyutta değil elbette ama, minideki retina ekran benim beklentimi karşılayamadı özellikle de keskinlik anlamında. Aklım hala t700 ve t800'de. Tablet ihtiyacım yok, ama olsa sırf o ekranları yüzünden bu ikisinden birini düşünürdüm. Apple alınacaksa imac, thunderbolt ekran ve macbook air diyorum. Geri kalan tüm ürünleri bir şekilde tırt fikrimce.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Photo 
Üç gündür samsung tab s t 800 deniyorum
Bir kaç test daha yapayım yorum yazarım
Elimde ipad air var android tablet de alayım dedim  3 android tablet belirledim en doğrusu t800 sanki
foto lg g2 ile çekildi t800 ve ipad air 1 chrome browser ve parlaklık max

scb0o0.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,583 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,498 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,654 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,941 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 11,267 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,354 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 284,905 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 26,170 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,650 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,904 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: