Witch Hazel - Cadı Fındığı
Bende bu ürünü iki ay önce Mustafa Bey'den almıştım, haftada bir iki defa tıraş olurum ve sonrasında yüzümü kurulayıp avucuma bir çay kaşığının alacağı kadarını döküp uyguladıktan sonra kokusunu çok beğendiğim SV 70. Yıl balmı sürüyorum. Tıraştan on dakika sonra yumuşak bir gerginlik oluyor ve cilt yapısından kaynaklı muhtemel, göz kenarında ve alında olan çizgileri baya baya azalttı. Verdiği gerginlikten dolayı hep yüzüme kuru bir hal verir sanırdım, en son tıraşımda as olarak sadece cadı fındığını kullandım, sanki nemlendirici kullanmış gibi hoş bir hissiyat verdi. Ayrıca o gıcık kokusuda hiç kalıcı değil.
Tüm komşulara hayırlı tıraşlar..
Thayers marka olanını kullanmaya başladım. Sabahları tıraş losyonu gibi sürüyorum ve verdiği etkiye gerçekten inanamadım. Tıraş sonrası cildi gerginleştirmek istiyorsanız bu ürün tam size göre. Diğer markalar için bir şey diyemeyeceğim ama bence aynıdır sonuçta içerikler hemen hemen aynı. Yani cildi nemlendirmek ve gerdirmek isteyenler için çok iyi bir ürün. Tıraşlarda tahriş yaşamadığım için tahriş yatıştırıcı özelliği hakkında yorum yapamıyorum. Batıklara da iyi geldiği söylenmiş ama ben henüz boyunda bir etkisini görmedim kullanalı 2 gün oluyor düzenli kullanımdaki etkisini buraya editlerim. Aradan 4-5 dk geçtikten sonra da nivea hassas ciltler için tıraş losyonu sürüyorum ve cildim hem gergin hem de oldukça nemli oluyor çok beğendiğim ikisinin uyumunu.
Cadı isi bizi bozar mudur. Hayır birde begenirsek, dini butun komsuma domuz fırcayı savunurken, cadıyı da savunur halde bulmayalım sonra kendimizi Smile
(09/05/2018, Saat: 13:32)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Thayers marka olanını kullanmaya başladım. Sabahları tıraş losyonu gibi sürüyorum ve verdiği etkiye gerçekten inanamadım. Tıraş sonrası cildi gerginleştirmek istiyorsanız bu ürün tam size göre. Diğer markalar için bir şey diyemeyeceğim ama bence aynıdır sonuçta içerikler hemen hemen aynı. Yani cildi nemlendirmek ve gerdirmek isteyenler için çok iyi bir ürün. Tıraşlarda tahriş yaşamadığım için tahriş yatıştırıcı özelliği hakkında yorum yapamıyorum. Batıklara da iyi geldiği söylenmiş ama ben henüz boyunda bir etkisini görmedim kullanalı 2 gün oluyor düzenli kullanımdaki etkisini buraya editlerim. Aradan 4-5 dk geçtikten sonra da nivea hassas ciltler için tıraş losyonu sürüyorum ve cildim hem gergin hem de oldukça nemli oluyor çok beğendiğim ikisinin uyumunu.

Hocam thayers marka ürünü nerden temin ettiğinizi öğrenebilir miyim. Youtube'da Paul films kanalı olan eleman her tıraştan sonra kullanıyor ordan gördüm. Ama ülkemizde olmadığı için temin edemiyoruz.
(09/05/2018, Saat: 15:21)Ahmet12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam thayers marka ürünü nerden temin ettiğinizi öğrenebilir miyim. Youtube'da Paul films kanalı olan eleman her tıraştan sonra kullanıyor ordan gördüm. Ama ülkemizde olmadığı için temin edemiyoruz.

Ben amazondan sipariş ettim. Seçeneklerden teslimat için bulunduğunuz ülkeyi seçip sıralarsanız Türkiye'ye gönderim yapan firmaları görebilirsiniz.
(11/11/2017, Saat: 20:33)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Dragon güle güle kullanın.

Tıraştan sonra yüzü yıkayıp kuruladıktan sonra kullanacaksınız. Şap gibi gözenekleri kapatıyor. Ardından losyon veya balm, ya da her ikisini de kullanabilirsiniz.

@"onurcakmak" komsum bunu surdukten sonra ayrıca sap sürmek gerekir mi? Ben yeni kullanmaya basladim sap surmeye gerek kalmiyor sanki ama emin olamadim.

Keyifli traşlar
@trooper_gs cildinin sesini dinle hocam. Bu tamamen kendi cilt yapınla ilgili. Normalde ikisi de kullanılabilir. Önce şap + witch hazel şeklinde ki genelde böyle kullanılır. Şapın iyi gelmediği ciltler de var. Onlar sadece witch hazel kullanıyorlar. Önemli olan cildinizi nasıl iyi hissettiğiniz ve aldığınız geri bildirimler. Ben elimde varsa tıraş iyi geçtiyse witch hazel , kötü bir tıraşsa aceleye geldiyse vs şap + witch hazel kullanırdım. Uzun zamandır almadım gerçi cadı fındığı yağını. Şu an tek tabanca şap sonrası balsam + aftershave veya tıraş durumuna göre aftershave + balsam veya sadece tek ürün balsam/ aftershave kullandığım da oluyor. Şap mutlaka oluyor ama. Benim cildime iyi geliyor.
(13/10/2020, Saat: 23:17)trooper_gs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"onurcakmak" komsum bunu surdukten sonra ayrıca sap sürmek gerekir mi? Ben yeni kullanmaya basladim sap surmeye gerek kalmiyor sanki ama emin olamadim.

Keyifli traşlar

@"kaanayhan" komşum da belirtmiş, cildinizi dinleyin komşum. Ben şahsen ya şap ya da cadı fındığı tercih ediyorum. Bazen her ikisini de as geçiyorum. Tıraş sonrası cildimi yorulmuş hissediyorsam şap, bir sıkıntı hissetmiyorsam cadı fındığı. Şapı, cadı fındığından daha etkili buluyorum.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@"kaanayhan" @"onurcakmak" komsularim tesekkur ederim verdiğiniz bilgiler icin. Guzel ve tahrissiz tras sonrasi cadi findiği guzel oldu, sapa gerek kalmadi. Bir de daha acele tras sonrasi sap ile deneyecegim.

Keyifli traslar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Video Sirenol Cadı Fınfığı ve içerisinde yüzen böcek 1905sss 9 3,773 01/01/2022, Saat: 19:56
Son Yorum: tobaccoman
  Sebamed Yüz Toniği (Witch Hazel yerine?) ekilic2 1 2,048 11/12/2018, Saat: 00:37
Son Yorum: vintage

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: