YUMA traş makinesi
Üstad işin uzmanı değilim, hatta alanım bile değil Big Grin. Bir makine mühendisi veya benzeri alanda çalışan birisi benden iyi bilecektir. Lakin bildiğim kadarını aktarayım.

Kalıp dediğimiz şey döküm/pres işlerinde malzemenin alacağı şekli belirleyen makinenin bir parçasıdır. Lakin farklı materyallerin erime/soğuma sıcaklıkları farklı olduğundan aynı tip kalıp kullanılamayabilir ve yine farklı materyallere uygulanacak presin gücü değişeceğinden yine kalıp uymayabilir.

Özellikle metal işlemede sıcaklık çok önemli bir husustur. Sırf bu işe yönelik yönelik yapay zeka sistemleri geliştirilmiştir

Düzgün bir alet için düzgün bir kalıp, dolayısıyla düzgün malzemeden düzgün bir işçilik ile o makineye özel üretilmesi gerekir. Üretilmesi mümkün olsa bile o kalıbın makine ile testi zahmetli ve zaman alan bir iştir.

Tüm bu sebeplerle kalıp hazırlamak, maliyetin en önemli kısmını oluşturuyor bildiğim kadarıyla.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Yanıt geldi Yuma'dan. Tabii olarak yanıt olumsuz.

Alıntı:Malesef pirinç malzemeden de üretemeyiz.

bunlar hep pahalı yatırım gerektiren ve sirkülasyonu olması gereken ürünler,

Çok satılsın ki yatırımı hızlıca amorti edip kazanç getirsin.

Dolayısı ile size olumlu cevap veremiyoruz.

www.BarbarosRazors.com

(25/12/2013, Saat: 17:23)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad işin uzmanı değilim, hatta alanım bile değil Big Grin. Bir makine mühendisi veya benzeri alanda çalışan birisi benden iyi bilecektir. Lakin bildiğim kadarını aktarayım.

Kalıp dediğimiz şey döküm/pres işlerinde malzemenin alacağı şekli belirleyen makinenin bir parçasıdır. Lakin farklı materyallerin erime/soğuma sıcaklıkları farklı olduğundan aynı tip kalıp kullanılamayabilir ve yine farklı materyallere uygulanacak presin gücü değişeceğinden yine kalıp uymayabilir.

Özellikle metal işlemede sıcaklık çok önemli bir husustur. Sırf bu işe yönelik yönelik yapay zeka sistemleri geliştirilmiştir

Düzgün bir alet için düzgün bir kalıp, dolayısıyla düzgün malzemeden düzgün bir işçilik ile o makineye özel üretilmesi gerekir. Üretilmesi mümkün olsa bile o kalıbın makine ile testi zahmetli ve zaman alan bir iştir.

Tüm bu sebeplerle kalıp hazırlamak, maliyetin en önemli kısmını oluşturuyor bildiğim kadarıyla.

Evet, makina mühendisi olarak söylediklerinizin büyük bir kısmını onaylayabilirim. Big Grin
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Smile 
Merhaba,
Ben daha önceden Yuma'nın yanına bile uğramazken sırf denemek amacıyla dün aldım, gece bu makine ile ilk traşımı oldum, daha doğrusu olmaya çalıştım, yüzümün yarısını bile bitiremeden günlük makineme geçtim, el alışkanlığım vardır, her türlü açı değişikliğine rağmen olamadım, aynı bölgeden 2-3 defa geçmeme rağmen 3 günlük sakallarımı tam olarak kesmedi, ara ara bırakıyor, ancak yine de Yuma'ya kusur bulmayayım, belki de ben beceremedim ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Bu aletden bende de bir tane var.Kullanma amaçlı almamıştım fakat bir kaç defa denedim.
jilet tutuşu gayet düzgün. Bazı arkadaşların dediği gibi sapı sıkınca jiletin tamamen kapanması olayı olmasada jilet oldukça kapalı duruyor.
2-3 günlük sakalı kesmeye çalıştığınızda bu kapalılıktan dolayı kesemiyor.
Alet çok hafif olduğu için hafif bastırmadan sakal kesmek mümkün değil.
1 günlük sakalların kesiminde kullanılabilir fakat bence daha iyi kullanım şekli başka bir aletle tıraş olduktan sonra yüzünüzde bölgesel sakal kalıntıları olduğunu hissediyorsanız ve temiz bir tıraş istiyorsanız düzeltme aleti olarak kullanmaya çok uygun. Hafif ve kafası ince bir alet olması sebebiyle ince işçiliğe imkan sağlıyor,tersten-düzden dalabiliyorsunuz. Son perdeden sonra elinizle sakal kalıntıları hissediyorsanız yumaya keskin bir jilet takın ve sakal kalan yerlere bölgesel olarak köpük sürüp yuma ile alın. Oldukça işe yarıyor
Yaw ben bu makineleri 2007'de hırdavatçıda görmüştüm ilk başlarda kendim aldım o zamanlarım sakalım seyrek filan. Rapira vardı hiç tecrubem olmadan boyun altını kanattım ama şimdi ise kayıyor bu alet suratımda Smile Bu aleti kullanmıyorum ancak Avrupa ülkelerinde bu alet çok rağbet görüyor. Kullananlar gerçekten çok memnun her videoda Türklerden bu alet için gururla bahsedenler var. Birde tabii derby var malum ben onu aldığım zaman genelde kol altı traşlarında kullanıyorum. Ama başka ülkelerde baya ilgi görüyor Smile
Geçen hafta pazarda ne alırsan 50 kr diye bağıran satıcının tezgahında yuma jilet taşıyıcıyı görünce bir deneyeyim diye aldım.Daha önceleri de tezgahlarda görüp işçiliğini beğenmediğim için almamıştım.Eve gelince deneyeyim diye rapira jilet takıp tıraş oldum.Ama aletin rahat tıraşını görünce şaşırıp kaldım.Şimdiye kadar denemediğime pişman oldum.Yaklaşık on gündür her gün bu aletle tıraş oluyorum ve gayet de memnunum.İnanın üretici firma güzel bir nikel kaplama yapsa Rimei yerine tercih edilecek bir alet olur.Tabi bu benim nacizane fikrim.
Derdi dünya olanın,dünya kadar derdi olur
Ben sordum. Maliyetten dolayı yapmadıklarını soylediler. Bir ara nikel versiyonunu çıkarmışlar.

(21/10/2014, Saat: 20:41)fatih4342 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen hafta pazarda ne alırsan 50 kr diye bağıran satıcının tezgahında yuma jilet taşıyıcıyı görünce bir deneyeyim diye aldım.Daha önceleri de tezgahlarda görüp işçiliğini beğenmediğim için almamıştım.Eve gelince deneyeyim diye rapira jilet takıp tıraş oldum.Ama aletin rahat tıraşını görünce şaşırıp kaldım.Şimdiye kadar denemediğime pişman oldum.Yaklaşık on gündür her gün bu aletle tıraş oluyorum ve gayet de memnunum.İnanın üretici firma güzel bir nikel kaplama yapsa Rimei yerine tercih edilecek bir alet olur.Tabi bu benim nacizane fikrim.
www.BarbarosRazors.com

Aslında bizim destek vermemiz gerekiyor. Sonuçta Türk malı pahabiçilemez bir alet. Ben almayı düşünüyorum hoşuma giden tarafı ise boyun altındaki zor kılları ve burun altındaki üst dudak kıllarını alırken alet size fayda sağlıyor. Bigroc ve ming shi gibi kalitesiz makineleri kullananlar. Bu makineyi hayda kullanır Smile
jileti düzgün yerleştirmek ustalık istesede

birkere jileti düzgün yerleştirince gerçekten çok güzel tıraş veren
futurla vs kıyaslanınca pekde agresif olmayan
bir alet

sadece alışkanlık edinerek sadece bununla ömür boyunca
tıraş olmak olası zira birçok yaşlımız bunu hala yapıyor
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 871,755 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 147,582 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,669 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,362 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  Star kelebek tıraş makinesı jegal 18 11,936 26/01/2019, Saat: 16:05
Son Yorum: batmanforever
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,276 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri
  Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak best 25 33,383 09/02/2018, Saat: 00:46
Son Yorum: KAYHAN
  Lion DE tras aleti (Guney Afrika'dan) chevalier 13 20,817 07/07/2014, Saat: 02:21
Son Yorum: martin
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,342 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe
  Traş Seti gencfb190742 5 12,289 11/09/2012, Saat: 10:08
Son Yorum: superbadger

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: