YUMA traş makinesi
Modifiye yapmak istediğiniz tıraş aletlerine Eloksal Kaplama ile istediğiniz renk verebilir ve daha mukavemetli hale getirebilirsiniz, düşmeye karşı daha dayanıklı olur. Yakın zamanda bir adet Yuma marka alet alıp deneyeceğim. Eloksal kaplama genelde metal sanayi sitelerinde yapılıyor. Yapan firmaya rica ettiğiniz takdirde ücret almadan bile yapabilirler. İyi tıraşlar
(16/05/2018, Saat: 21:03)Mühendis Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Modifiye yapmak istediğiniz tıraş aletlerine Eloksal Kaplama ile istediğiniz renk verebilir ve daha mukavemetli hale getirebilirsiniz, düşmeye karşı daha dayanıklı olur. Yakın zamanda bir adet Yuma marka alet alıp deneyeceğim. Eloksal kaplama genelde metal sanayi sitelerinde yapılıyor. Yapan firmaya rica ettiğiniz takdirde ücret almadan bile yapabilirler. İyi tıraşlar

acaba sağlık açısından bir sorun oluştururmu eloksal kaplama ?
(16/05/2018, Saat: 21:55)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: acaba sağlık açısından bir sorun oluştururmu eloksal kaplama ?

Genelde makinaların mekanik parçalarında kullanıldığı için bu konu hakkında fikrim yok fakat herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Yine de araştırmakta fayda var Smile
bende burada yazılanlar ile merak ettim gecen gün bir yuma aldım, 2-2,5 lira gibi bir şeydi, agresifliğinden korktuğum için biraz heyecan yaptım, ama 3 günlük sakal vardı arko tıraş kremi ile tıraş tıraş oldum. Sakin ve yavaş bir tıraştı, izlenimlerime gelince jiletli ustura ile tıraş olan birisiyim,arada çelik ustura da kullanıyorum. çok fazla DE makine tecrübem yok,
yuma gayet hafif bir alet, o yüzden belki biraz tehlikeli geldi ve yavaş bir tıraş yaptım, küçük olduğu için yüzümde hareketleri zorlanmadan yaptım ama farkettim ki benim el becerimi yükseltmem gerekiyor. Tıraş gayet keyifli ve düzgündü (shark jilet kullandım). Ben performansını gayet başarılı buldum,hafif olmasından ve el becerimin zayıf olmasından kaynaklı biraz korkutuyor olsa da jiletli usturama rotasyon yapacağım arada sanırım.
Bugün bi adet kendime bi adette kurbanima olmak uzere 2 adet YUMA tiras aleti aldim. 2x2 TL
Ufacik bi kutu icerisinde. Bastan yanlış bise aldım zannettim.

Sakallarim 3 gunluk olsun, Polsilver ile bi girisecegim bakalim nasil olacak ... oncesinde progress vardi.
bugün 3. tıraşımı oldum, performansını gayet başarılı buldum, sakin tıraş severler için iyi bir tercih agresifliği ile ilgili 3 tıraştır bir sorun yaşamadım. tahrişi az traş keyfi sundu bana.
Geçen hafta elimde açılmış birçok jilet olduğunu farkettikten sonra,,,
öncelikle bunları tüketmem gerektiğini düşünerek onları ALFABETİK sıraya aldım.
Birinci Astra - Mavi oldu (şu anda sanırım 3. tıraşıydı)

Daha önce çok bahsi geçen Yuma yı merak ettim. İlla ki tıraş deneyimimde bulunmalı diye düşünürken,
Mali işlerdeki abinin sakal problemi olduğu için ona Yuma + Gillette Silver Blue hediye ettim. Kendime de 1 tane aldım tabii Smile
Sakal yoğunluğu = Normal x 3

Yuma minicik bi jilet tutucu,
İlk perdeyi sapını sıkarak kullandım. Benim için mild olduğunu farkettim.

2 tarafın agresiflik seviyeleri farklı olarak tasarlandığını düşünüyorum. Jileti tutması gayet iyi.

2. perdede biraz gevşetip orta agresif hale getirince;
toplam 3.5 perde de gayet kaymak gibi bi tıraş sağladı, cildim pırıl pırıl oldu.
Hiçbir tahriş, kanama, yanma vs vs yapmadı.

Bence teknik olarak kesinlikle başarılı bir alet. Kesilmiş sakalların jilet yolunu tıkaması söz konusu değil.
Kozmetik olarak biraz daha iyi olsa çok daha iyi olurdu.

Ekonomik başlangıç yapacak olanlara tavsiye edilir. Geleneksel her tıraş severin stoğunda bir adet olması lazım.
Kullandığım tıraş aletleri içinde tıraşı en keyifli, kalitesi en kötü alettir.
Keşke biraz daha özenerek yapsalar bence dünyaya satarlar.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
@efrasyab biraz daha özgün bir tasarımla güzel bir kaplamayla satsalar aynen dediğiniz gibi dünyaya satarlar, aslında bizim ihtiyacımızı görselerde yeter Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 872,017 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 147,589 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,674 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,372 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  Star kelebek tıraş makinesı jegal 18 11,939 26/01/2019, Saat: 16:05
Son Yorum: batmanforever
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,279 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri
  Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak best 25 33,389 09/02/2018, Saat: 00:46
Son Yorum: KAYHAN
  Lion DE tras aleti (Guney Afrika'dan) chevalier 13 20,820 07/07/2014, Saat: 02:21
Son Yorum: martin
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,344 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe
  Traş Seti gencfb190742 5 12,290 11/09/2012, Saat: 10:08
Son Yorum: superbadger

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: