YUMA traş makinesi
Semt pazarımızda 3₺'ye satılan (Buradakiler tek tek kutulu değil yalnız, bir kutuda 10-12 tane var) alet. Fakat yazılan olumlu şeylerin arasında "tıraştan soğutabilir de..." ifadesini görünce almaya cesaret edemedim ne yalan söyleyeyim. Perma-Sharp'la da ekip gibi duruyorlardı öylece tezgahta. Ah şu insan beyni ah... Nerede olumsuzluk var gider onda takılır kalır.
@Arkomani

Herhalde Ankara'da Yuma'ya zam geldi. Geçen hafta İstanbul-Tozkoparan'da bir işim vardı. Orada Cumartesi günleri semt pazarı kurulur. Severim pazar mekanlarını. Dolaşırken bir milyoncu tarzda bir tezgah gözüme ilişti, ıvır zıvır şeylerin satıldığı yerdi. Esnaf arkadaş her şeyi 1.TL'ye satıyordu. Yuma orada 1.TL idi. Hadi dedim gelmişken bir şey almadan olmaz. Bir paket içinde 10 adetlik olan Rapira jilet aldım. Geçen gün denedim biraz kör çıktı. Sahteymiş, İmpa Tic.den aldığım Rapira paket ambalajından farklıydı.
(16/04/2017, Saat: 15:31)KlasikTıras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Arkomani

Herhalde Ankara'da Yuma'ya zam geldi. Geçen hafta İstanbul-Tozkoparan'da bir işim vardı. Orada Cumartesi günleri semt pazarı kurulur. Severim pazar mekanlarını. Dolaşırken bir milyoncu tarzda bir tezgah gözüme ilişti, ıvır zıvır şeylerin satıldığı yerdi. Esnaf arkadaş her şeyi 1.TL'ye satıyordu. Yuma orada 1.TL idi. Hadi dedim gelmişken bir şey almadan olmaz. Bir paket  içinde 10 adetlik olan Rapira jilet aldım. Geçen gün denedim biraz kör çıktı. Sahteymiş, İmpa Tic.den aldığım Rapira paket ambalajından farklıydı.

Zannediyorum öyle oldu komşum. Ama pırıl pırıl duruyorlardı. Almadığıma şu an baya pişmanım. Sad
Elimde iki tane mild olan makine var. Biri WS Classic ve diğeri Ming Shi. Mild aletlerden bıktığım için ve agresif bir makina istediğim için Mühle R41'e de param yetmediği için bugün Ankara Keçiören'deki Osmanlı Pazarına koyuldum. Orada çok agresif olan YUMA'yı ve Junjie'yi aldım. Yuma 2, Junjie 4,5 TLye aldım. Yumayı alırken seçici oldum. Bazılarının jilet aralığı eşit değil. Eşit olanını seçtim ve aldım. Resimleri aşağıdadır.
aGBD7g.jpg
@informatiker

Komşum, yeni tıraş makinelerini iyi günler de kullanmanı dilerim.

YUMA makinesinden memnun kalacağınızı ümit ediyorum. Elimde Yuma, WS Classic, Rimei ve Ming Shi 2000s makineleri var. Dört aydır Geleneksel Tıraş yöntemini kullanıyorum. Çok memnun kaldığımdan bu dört ay içinde genellikle Yuma'yı kullandım. Ming Shi yurt dışından geleli neredeyse 20 gün olduğu halde elim bir türlü gitmedi. Kutusunda sıfır duruyor.

YUMA da dikkat etmeniz gereken ön önemli husus, jiletin mümkün olduğu kadar düzgün yerleştirilmesidir. Bilemiyorum benim kullandığım Yuma da bir taraf mild iken diğer taraf daha aggressive oluyor. Yuma'nın jileti sıkan kapakların dengesiz olması dezavantaj iken diğer taraf dan avantaj yaratıyor. Yani Yuma bir anlamda 2 seviyeli -ayarlı- tıraş makinesi işlevini görüyor. Bir tarafı closed-comb, diğer tarafı open-com. Yanak ve çene bölgeleri aggressive kenar, boyun gibi hassas yerleri mild kenar ile tıraş oluyorum. Ayrıca ayarlı makineler gibi 2,3,4 seviyelere getirmek makinenin bir yerini çevirmeye gerek kalmıyor. Bundan dolayı Yuma bir anlamda benim için vazgeçilmez oldu.

Bu makineden çok memnun kalınca bir güzel kaplama yaptırayım dedim. Forum daki bir komşu kaplama ile ilgileniyordu. Yazdım kendisine, şu makineyi kaplatalım dedim. Cevap verme gereğini bile görmedi. Herhalde dalga geçtiğimi zannetti.

Aşağıda resmini gönderdiğim şekilde jilet yerleştirdikten sonra her zaman YUMA yazısının üst tarafı aggressive, alt tarafı mild oluyor.

Nice Yuma'lı, keyifli tıraşların olsun.
Yuma_Aggressive_Mild.jpg
(07/06/2017, Saat: 15:54)KlasikTıras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @informatiker

Komşum, yeni tıraş makinelerini iyi günler de kullanmanı dilerim.

YUMA makinesinden memnun kalacağınızı ümit ediyorum. Elimde Yuma, WS Classic, Rimei ve Ming Shi 2000s makineleri var. Dört aydır Geleneksel Tıraş yöntemini kullanıyorum. Çok memnun kaldığımdan bu dört ay içinde genellikle Yuma'yı kullandım. Ming Shi yurt dışından geleli neredeyse 20 gün olduğu halde elim bir türlü gitmedi. Kutusunda sıfır duruyor.

Vallahi komşum mükemmel bir aletmiş. Bende şuana kadar WS Classic ve Ming Shi 023 ile tıraş oluyordum. 2 TL'lik bir YUMA bu kadar mı güzel iş çıkarır. İlk tıraşımı wtg xtg ve ters xtg oldum bu kadar pürüzsüz sinek kaydı ilk defa oldum.

Ben YUMAyı seçerek aldım. Her iki tarafta bende aynı. Sapını sonuna kadar sıkınca full mild oluyor çünkü jilet öndeki kapalı tarakla arası minimum seviyede. Sapı çıkarılacak yönde çevirdikçe jiletin her iki tarafı hoop kalkıyor ve agresif bir canavara dönüşüyor. Aynen Progres veya Futur gibi resmen ayarlı bir makina bu alet yaw. Hem de 2 TLye.

Ben alete aşık oldum nasıl ve nerde kaplatabiliriz bunu?
(07/06/2017, Saat: 15:54)KlasikTıras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu makineden çok memnun kalınca bir güzel kaplama yaptırayım dedim. Forum daki bir komşu kaplama ile ilgileniyordu. Yazdım kendisine, şu makineyi kaplatalım dedim. Cevap verme gereğini bile görmedi. Herhalde dalga geçtiğimi zannetti.

Eğer beni kastediyorsanız özel mesaj kutum bir süredir doluydu, ulaşmamış olabilir. Yuma benim de severek kullandığım bir tıraş aleti, ancak ürünün metal alaşımı su ve sabuna pek dirayetli değil, o yüzden ben inox boya ile kaplayarak çözümü bu şekilde buldum.
FormatFactoryDSC_3226.jpg
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Komşum,
Ben makinayı 2 TLye aldım. 30 TL inox boyaya vermek tuhaf geliyor Smile Bu inox boya mat mı?
Böyle parlak krom gibi parlatamayız mı?
Ben boyayı başka yerlerde de kullandığımdan pek maliyet açısından bakmamıştım ama sadece yuma kaplamak için almak biraz savurganlık olacaktır, keza kaplama da 20 lira maliyetle o da pahalı kalacaktır.
Parlak krom boyalar da var ama onların dayanıklılıkları çok düşük, suya, darbeye dayanıklı değiller, parlak krom'un üzerini sprey vernikle kaplayanlar oluyor, dayanıklığı artıyor ama krom'un görünüşünde değişmeler oluyormuş o yüzden denemedim.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
(07/06/2017, Saat: 16:48)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vallahi komşum mükemmel bir aletmiş. Bende şuana kadar WS Classic ve Ming Shi 023 ile tıraş oluyordum. 2 TL'lik bir YUMA bu kadar mı güzel iş çıkarır. İlk tıraşımı wtg xtg ve ters xtg oldum bu kadar pürüzsüz sinek kaydı ilk defa oldum.

Ben YUMAyı seçerek aldım. Her iki tarafta bende aynı. Sapını sonuna kadar sıkınca full mild oluyor çünkü jilet öndeki kapalı tarakla arası minimum seviyede. Sapı çıkarılacak yönde çevirdikçe jiletin her iki tarafı hoop kalkıyor ve agresif bir canavara dönüşüyor. Aynen Progres veya Futur gibi resmen ayarlı bir makina bu alet yaw. Hem de 2 TLye.

Ben alete aşık oldum nasıl ve nerde kaplatabiliriz bunu?

Komşum, YUMA ya memnun kalmanıza sevindim. Bu fiyata gerçekten bu olumlu sonuç şaşırtıcı.

YUMA ile nice keyifli tıraşlar dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 876,903 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 148,514 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,842 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,581 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  Star kelebek tıraş makinesı jegal 18 12,049 26/01/2019, Saat: 16:05
Son Yorum: batmanforever
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,341 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri
  Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak best 25 33,635 09/02/2018, Saat: 00:46
Son Yorum: KAYHAN
  Lion DE tras aleti (Guney Afrika'dan) chevalier 13 20,936 07/07/2014, Saat: 02:21
Son Yorum: martin
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,408 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe
  Traş Seti gencfb190742 5 12,343 11/09/2012, Saat: 10:08
Son Yorum: superbadger

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: