Astra Superior Stainless (Mavi)
Yeni üretim deneyen oldu mu kalitesi nasıl
Bu jiletle tıraş olduktan yaklaşık 1.2 saat sonrasında elimi sakallarımda gezdirince sakal köklerinde bi acıma oluyor beğenmedim yeşili daha iyi diye düşünüyorum. Bende daha iyi en azından
(01/04/2020, Saat: 23:29)achilles115 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni üretim deneyen oldu mu kalitesi nasıl

Merhaba Komşum.

Eğer sakallarınız sert ise 2 perde + düzeltmede alabiliyor anca. Keskinlik ortanın bir tık üstte fakat konforu güzel. Günlük tıraş için kullanıyorum. Yıldızımız 2 haftadır barışık kendileri ile Smile Kolay kolay hata yaptırmayan gayet affedici bir jilet kendileri Smile
Merhaba komşularım iyi geceler bir sorum olacaktı mürekkep baskılı mavi astra ile yeni lazer baskılı mavi astra arasında konfor ve keskinlik yönünden fark var mı ?
Tıraş olduktan sonra yüzümde muhakkak bir kaşıntı yaratıyor ve nedense bana konforu daha düşük geliyor. Keskinlik bakımından ise gayet güzel bir yapısı var. Fakat yeşil Astra'yı tercih ederim.
(01/07/2020, Saat: 21:58)smltrpn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş olduktan sonra yüzümde muhakkak bir kaşıntı yaratıyor ve nedense bana konforu daha düşük geliyor. Keskinlik bakımından ise gayet güzel bir yapısı var. Fakat yeşil Astra'yı tercih ederim.

Bu jileti ilk defa razorustan deneme amaçlı 3 kutu (15 adet) aldım ve bugün banyo sonrası proraso okaliptüs yağı ve mentol sabun ve baili 179 tto makine ile tıraş oldum. Yaklaşık 1 saatlik tıraş sonrası hissiyatı fena değil sonrasında nasıl bir his bırakır bilmiyorum.Kiyaslama icinn en çok kullandigim permasharp ve yeşil astrayi baz alacağım birde 3-4 tıraş kullandığım naceti. Jilet keskinlik sıralaması bana göre nacet, permasarp,yeşil Astra ve mavi Astra.İki günlük sakalda diğer jiletler kadar keskin olmasa da konforlu ve akıcı geldi bana. Nacetle birkaç tıraş tahriş yaşamıştım perma ilede arada tahriş oluyorum ama favorim yeşil astradan daha konforlu geldi.Normalnolan sakallarima öyle kör bir jilet gibi gelmedi.Bence günlük tiraslar için ideal bir jilet bulunması biraz zor olsada. Kör jilet denilince hep Zaza ve Çinli makinelerden çıkan baili,mingi shi vb jiletler geliyor aklıma ki mavi astrayla kör demek benim için haksızlık olur. Zaza platinium kullandım bir sefer hediye gelmişti jilet sanki kesmemek için yapılmış gibi gelmişti. Bir kaç kullanım sonra gerçek karakteri daha iyi ortaya çıkar.
Kartallar yüksekten uçar
Merhabalar
Bugün Eminönü’nden seyyar satıcıdan aldım plastik kutu jiletin üstünde made in the Czech Republic yazıyor acaba orjinal mi
açılın teknisyen bey geldi.
Evet orjinaldir. Eskiden Astra markası Çek Cumhuriyeti yeni adıyla Çekya da üretiliyordu. Gillette, markayı satın alıp üretimi Rusya ya taşıdı. Tıpkı bizim Permasharp ın başına gelenler gibi. Çekya da Astra jiletlerini üreten firma hala Tiger markalı jiletlerin üretimine devam etmektedir. Ülkemizde Permasharp jiletleri üreten Zaza gurup, Zaza markalı jiletler üretmeye devam ediyor.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Cildimle uyum sağlayan orta keskinlikte bir jilet. Yeni bir tıraş aleti aldığım zaman ilk olarak mavi astra ile kullanıyorum. Tahriş olmadan pürüzsüz, konforlu bir tıraş sağlıyor. Deneyebileceğimiz çok jilet var ama mavi astra her zaman kenarda stok yaptığım beğendiğim jiletlerden.
İyi jilettir. Eskiden impa getiriyordu hala var mı bilmem ama bende 8 kartela kadar yine hayvani bir stok vardı Big Grin Lakin şu an stok vs yapmayan ben yokluğunda da birşeyler buluyorum. Dünyanın sonu değilmiş yani Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,872 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,707 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 686,339 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,970 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 270,868 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,082 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,578 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,532 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,270 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle
  Super-Max Stainless anarche 14 22,613 11/09/2021, Saat: 22:06
Son Yorum: Asktm

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: