Astra Superior Stainless (Mavi)
Dün R41 ile 2. Tıraşımda denedim ve son derece memnun kaldım. Yeşil Astra Futur’la kullandığımda boynumda kaşıntı yapmıştı, Mavi Astra’da böyle bir sıkıntı yaşamadım. Benim sakalım için yeterince keskin, son derece konforlu. Tahriş yok kaşıntı yok, stoklayıp konfor jileti olarak kullanırım.
Geleneksel tıraşa başlayalı 1 ay oldu ilk önce perma-sharp kullandım ilk kullanımda tahriş diyemem ama rahatsız edici bir kazınma hissiyatı bırakıyordu ikinci kullanımda ise tam istediğim kıvama ulaşıyor ve herhangi bir rahatsız edici his bırakmıyordu. Bugün elime ulaşan yeni makinemle ilk tıraşımı Astra ile oldum ve ilk kullanımda perma ile ikinci kullanımda ulaştığım performansa ulaştım. Alettenmi jilettenmi bilemiyorum. Perma ile aynı sorunu yaşayan arkadaşlar deneyebilir.
@ferman yeni aldığınız makinenin adı nedir?
(25/11/2017, Saat: 18:06)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ferman yeni aldığınız makinenin adı nedir?

Yeni aldığım makine malumunuz edwan jagger de89, öncekide yine malumunuz wilkinson. Hemen hemen birbirinin aynısı iki makine. Ej nin aerodinamik yapısı tıraşı oldukca kolaylaştırıyor. En bariz farkta bu yapı zaten.
@Ferman
Kardes belki yuzunde hissiyatları benzerdir ama aslında makinalar arasında baya fark var. En azından DE89u, wilkinson da yaptıgın gibi ikide bir durulamak mecburiyetinde kalmazsın. Kopuk ve kıl tahliyesi daha basarılıdır. Bir dahaki tırasında dikkat et, ne demek istedigimi anlarsın.
(25/11/2017, Saat: 23:02)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Ferman
Kardes belki yuzunde hissiyatları benzerdir ama aslında makinalar arasında baya fark var. En azından DE89u, wilkinson da yaptıgın gibi ikide bir durulamak mecburiyetinde kalmazsın. Kopuk ve kıl tahliyesi daha basarılıdır. Bir dahaki tırasında dikkat et, ne demek istedigimi anlarsın.

Dogrudur wilkinson da tıkanma oluyordu ama suyun altına tutunca hemen geçiyordu.
(26/11/2017, Saat: 00:03)Ferman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dogrudur wilkinson da tıkanma oluyordu ama suyun altına tutunca hemen geçiyordu.

Ben Wilkinsonu bu yüzden hiç sevmem suyun altına tutuyorum tıkanama geçmiyor. Herhalde bizim buranın suları kireçli ondan...
(26/11/2017, Saat: 01:14)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Wilkinsonu bu yüzden hiç sevmem suyun altına tutuyorum tıkanama geçmiyor. Herhalde bizim buranın suları kireçli ondan...

Olabilir ustadım, kireçli suyun çayı guzel olur derler, sizde çayı güzel içersiniz.
(26/11/2017, Saat: 01:24)Ferman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olabilir ustadım, kireçli suyun çayı guzel olur derler, sizde çayı güzel içersiniz.

Çay da kahve de yasak malesef Smile Şaka yaptığımı sandın sanırım forum ortamında bu şekilde yapmam. Her tıraş makinemi tıraş sonrası havlu ile kireç ve sabun artıklarına karşı silerim. Fakat WS alet plastik diye yapmam. Mevzu bu haklısın konuyu açmadım için yanlış anladın .
Sağlıcakla,
WS'un biraz fazla hakkı yeniyor diye düşünüyorum ben.

- Daha mild bir alet varmıdır bilemiyorum. Ben kullanmadım henüz. Bu yönüyle oldukça iyi.

- Ulaşılabilirliği en yüksek aletlerden birisi. Hem fiyat olarak, hem bulunabilirlik olarak yazıyorum bunu.

- Standardı en yüksek aletlerden birisi. Jileti tam ortalar. Üretim hatası neredeyse yoktur. Sürprizle karşılaşmazsınız.

Evet çabuk tıkanır ve ağırlık hissi nedeniyle bastırma eğilimine sürükleyebilir. Ama bunlar büyük kusurlar değil bence. Ağırlık mevzusunu sapın içine metal gömerek büyük oranda halletmişler. Tıkanma mevzusu da biraz göreceli. Yani tıkanmanın kendisi değil ama, tıkanmanın bir sorun olması kısmı göreceli. Mesela ben aletin tıkanmasına sıra gelmeden ikinci bir çekişe geçececeksem genellikle durulamayı/suya tutmayı tercih ediyorum. Çünkü bir önceki çekişte toplanan köpük, ikinci geçişte geçtiğim yerde iz yapıyor ve bu durum benim hoşuma gitmiyor. Bu nedenle erken tıkanma benim için bir sorun değil. Belki günlük tıraş olduğumdan durum biraz da böyle. Bu şimdilik kullandığım bütün aletlerde böyle (Rimei, Futur Klonu, WS, EJ89).

Sonuç olarak bence WS hiç fena bir alet değil. Bu konuda ısrarcıyım Smile.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,801 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,291 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 681,392 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,496 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,878 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 538,887 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,314 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,503 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,167 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle
  Super-Max Stainless anarche 14 22,484 11/09/2021, Saat: 22:06
Son Yorum: Asktm

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: