Dovo ustura
Aslında usturayı almadan önce forumu bulmak isterdim Big Grin

Forumda aratınca geliyor ustura Smile

Usturayı Bursada Altay Teknikten aldım, 180TLden pazarlıkla 170TL ye aldım, piyasasını çok iyi bilmediğim için fiyata yorum yapamıyorum.
Satan beyfendi sıfır olduğunu söyledi ama eve gelince sapında çizikler gördüm, sıfır olup olmadığına emin olamadım, sırtında taşlama izi var, sıfır usturalarda olur mu bilmiyorum.

Çeliği falan hoşuma gitti, aşağıdaki konularda emin olamadığım için traş olmadım.

1) fotograflarda tam gosteremedim ama uzerindeki siyah noktalar, biri sarılı yerde örümcek gibi, bunlar sağlık sıkıntısı yaratır mı?
2) Sıfır olduğundan emin olamadığım için dezenfekte etmek istiyorum, forumda çok bilgi var bu konuda faydalanacağım

kdvaxv.jpg
bkmdt.jpg
10frvi0.jpg
2920eo6.jpg
53r39g.jpg
Usturanız sıfır, kullanılmamış. En fazla incelenirken mıncıklanmış biraz. Kıl mıl kesilmiş.

Yeni usturalarda ince taş aşınması olur fabrikadaki ilk bilemeden dolayı.

O örümcek ağı gibi dediğiniz; oksitlenme. Korozyon çukurlaşması deidğimiz durum Pasın çeliği yüzeyden içeri doğru aşındırmasıyla oluyor. Kuyruk kısmının durumuna bakılırsa ağız gene iyi korunmuş. Fırçalanıp, yağlandıktan sonra o bölgelerin bir zararı yokturi en fala kozmetik olarak görseli bozarlar. Cila makinesinde bir miktar azaltılabilir tabi altın boyasının gitmesi göze alınarak.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(02/03/2013, Saat: 02:51)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturanız sıfır, kullanılmamış. En fazla incelenirken mıncıklanmış biraz. Kıl mıl kesilmiş.

Yeni usturalarda ince taş aşınması olur fabrikadaki ilk bilemeden dolayı.

O örümcek ağı gibi dediğiniz gibi oksitlenme. Korozyon çukurlaşması deidğimiz durum Pasın çeliği yüzeyden içeri doğru aşındırmasıyla oluyor. Kuyruk kısmının durumuna bakılırsa ağız gene iyi korunmuş. Fırçalanıp, yağlandıktan sonra o bölgelerin bir zararı yokturi en fala kozmetik olarak görseli bozarlar. Cila makinesinde bir miktar azaltılabilir tabi altın boyasının gitmesi göze alınarak.

Bilgiler için çok teşekkür ediyorum,
Hemen traş oluyorum Big Grin

edit:
Bir hevesle trasımı oldum,
Başlangıç keyifliydi, yanakları ve boyun altını bitirip boyun ortasına geldiğimde usturanın kesmediğini farkettim, hemen stropladım, ustura kendini topladı traşı bitirdim, şap ugrastıgım orta boyun bölgesinde yaktı, diğer kısımlarda hafif ısırdı.
Permasharp ile bıyık bölgesinde çok ağlamışımdır, ama çelik usturada bir gözyaşı gelmedi, buna rağmen orta boyun bölgesinde niye zorlandı bilmiyorum.

Traş sonunda asılı kıl testi yapmak aklıma geldi, öncesinde unutmuştum, testi geçmedi, epey bir stropladıkdan sonra topladı ama dört dörtlük olmadı.
Keskin tutmak biraz zor sanırım, sakalım sık değil ama sert, yaprak jiletleri bir kere kullanabiliyorum, sanırım usturamı çok sık stroplamam gerekecek.
Usturayı her tıraş öncesi ve sonrası en az 20-30 kez kayışlamanız lazım. Herhangi bir yolma çekme hissiyatı olmadan rahatça keism yapması lazım. Tahriş net bir durum değil. Usturaya yeni başlayan biri fazla bastırara, çok dik açıyla keserek tahriş edebilir. Ustura yeterince keskin olmayabilir, yeterince kayışlanmamış olabilir. Eliniz alıştıkça daha rahat tıraş olup daha yakın tıraşlar edle etmeye başlayacaksınız.
(02/03/2013, Saat: 10:47)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturayı her tıraş öncesi ve sonrası en az 20-30 kez kayışlamanız lazım. Herhangi bir yolma çekme hissiyatı olmadan rahatça keism yapması lazım. Tahriş net bir durum değil. Usturaya yeni başlayan biri fazla bastırara, çok dik açıyla keserek tahriş edebilir. Ustura yeterince keskin olmayabilir, yeterince kayışlanmamış olabilir. Eliniz alıştıkça daha rahat tıraş olup daha yakın tıraşlar edle etmeye başlayacaksınız.
Haklısınız biraz dik girdim ustura almayınca tahriş ondan oldu.

Evet dediğiniz gibi tekrar kayışladım bu sefer önlü arkalı belki 40-50 defa, gerçtekten keramet bundaymış, ben 5-10 defa kayışlayıp bırakmıştım
ama yoğun kayıştan sonra ustura kendini buldu, inanılmaz fark etti.
Tabi hevesle, hırsla ve hızlı kayışlamaya çalışınca kayışı doğradım Sad Bu bozuk kısımlar usturaya bir zarar verir mi diye kafama takıldı. Usturayı yağladım kaldırdım, ikinci traştan sonra tekrar yazacağım.

Teşekkürler yorumlarınız için.
çeliğin soğuk dünyasına hoşgeldinizSmile

kayış candır, üzerindeki yara berelerden usturayı uzak tutmak gerekir, ufak olanlar belki zarar vermez ama derin çizikler ağzının bozulmasına sebep verebilir kanaatindeyim
memleket kurtulana kadar siyah
(03/03/2013, Saat: 09:44)anesthesia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çeliğin soğuk dünyasına hoşgeldinizSmile

kayış candır, üzerindeki yara berelerden usturayı uzak tutmak gerekir, ufak olanlar belki zarar vermez ama derin çizikler ağzının bozulmasına sebep verebilir kanaatindeyim

Teşekkürle hoşbuldum Smile
(02/03/2013, Saat: 16:01)puukko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/03/2013, Saat: 10:47)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturayı her tıraş öncesi ve sonrası en az 20-30 kez kayışlamanız lazım. Herhangi bir yolma çekme hissiyatı olmadan rahatça keism yapması lazım. Tahriş net bir durum değil. Usturaya yeni başlayan biri fazla bastırara, çok dik açıyla keserek tahriş edebilir. Ustura yeterince keskin olmayabilir, yeterince kayışlanmamış olabilir. Eliniz alıştıkça daha rahat tıraş olup daha yakın tıraşlar edle etmeye başlayacaksınız.
Haklısınız biraz dik girdim ustura almayınca tahriş ondan oldu.

Evet dediğiniz gibi tekrar kayışladım bu sefer önlü arkalı belki 40-50 defa, gerçtekten keramet bundaymış, ben 5-10 defa kayışlayıp bırakmıştım
ama yoğun kayıştan sonra ustura kendini buldu, inanılmaz fark etti.
Tabi hevesle, hırsla ve hızlı kayışlamaya çalışınca kayışı doğradım Sad Bu bozuk kısımlar usturaya bir zarar verir mi diye kafama takıldı. Usturayı yağladım kaldırdım, ikinci traştan sonra tekrar yazacağım.

Teşekkürler yorumlarınız için.

Kayıştaki kesikleri çekme yönünün tersinde olduğu için zarar vermez. Yeni başlayanlarda kayışı kesmek doğaldır. Her kayışta ufak tefek kesikler vardır mutlaka.
(03/03/2013, Saat: 12:59)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kayıştaki kesikleri çekme yönünün tersinde olduğu için zarar vermez. Yeni başlayanlarda kayışı kesmek doğaldır. Her kayışta ufak tefek kesikler vardır mutlaka.
Anladım teşekkürler, ikinci usturamızı alana kadar pratiğimizi yapalım bakalım Wink
İkinci traşı oldum, boyun bölgesini yine alamadım Confused , ısrar etmeyip sedefe permasharp'ı takıp bitirdim.

Usturaya alışamadım sanırım, dudak altına ufak bir çizik attım, o sırada çeneyi temizliyordum, ustura biraz uzun kalıyor tabi yaprak jilete göre.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 642 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,088 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,161 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,648 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,334 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,092 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,248 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,000 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,548 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,246 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: