Gillette 7 o'clock Sharp Edge Yellow Pack
bu jiletlerden ben de kullandım, ilk tıraşımda 37C slan bar ile kullandım ve oldukça memnun kaldım diyebilirm. tahrişsiz ve yakın bir tıraş vermişti. 7 oclock siyaha göre fiyatı çok daha uyguna geldiğinden perma sharpa rakip olabilir mi diye düşünüyordum. ikinci tıraşımda fatipe taktım jileti. bu sefer epey tahriş etti. kararsız kaldım, acaba fatip mi çok agresifti ve ben makineyi sert kullandım yoksa jiletin performansı ikinci tıraşta ilki kadar konforlu değilmiydi. sanırım bunun cevabını vermek için birkaç kez daha kullanmam gerekecek.
bir süredir bu jileti kullanıyorum(ilk ve tek bir adedini yani)söylenen olumlu şeylere katılıyorum uzun ömürlü, konforlu,keskin.bundan önce bir jileti en fazla 4 gün kullanabilmiştim, bu jiletle bundan daha fazla tıraş olabildim.Ve genelde diğer jiletlerde başıma gelen ilk tıraştan sonra ya keskinliğin, ya da yumuşaklığın azalması bunda daha az oldu. Ortalama üzeri güzel bir ürün ve sanıyorum favori jiletim.(eğer ki paketten istisnai çok güzel bir jileti çekmediysem ve 2.yi deneyebilirsem).
Son tıraşlarımda denemek amacıyla bu jileti kullandım. Artık kesin olarak şunu anladım ki, çok keskin sınıfına giren jiletler benim cildime çok uymuyor. Açıkçası evet, bu jiletle çok pürüzsüz ve rahat bir tıraş oluyorum ama görünürde hiç tahriş olmamasına, şap sürdüğümde hafif bir yanma dışında yanma yapmamasına rağmen tıraş sonrası bir süre yüzüm yanıyor ve kaşınıyor. Çok rahatsız edecek seviyede değil ama Bolzano ya da Crystal kullandığımda bu olmuyor. Ben de bunu, jiletin çok keskin olmasına bağladım.

Bir diğer konu da bende üçüncü tıraşta çekme yapmaya başladı. Bu yüzden tıraşı tamalayamadım ve Crystal ile devam ettim. açıkçası bu jiletin üçüncü tıraşta verdiği körlenme hissini, Bolzano altıncı tıraş da bile vermemişti. Sonuç olarak uzun denemeler sonunda bana uygun en iyi iki jiletin Crystal ve Bolzano olduğuna karar vermiş bulunuyorum.
Mühle R89 ve Wilkinson denen berbat jiletle başladığım tıraşı bununla bitirdim ve ohh be dedim.
Gerçekten çok iyi bir jilet bu sarı çelik Smile
(29/12/2011, Saat: 11:41)piankhy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son tıraşlarımda denemek amacıyla bu jileti kullandım. Artık kesin olarak şunu anladım ki, çok keskin sınıfına giren jiletler benim cildime çok uymuyor. Açıkçası evet, bu jiletle çok pürüzsüz ve rahat bir tıraş oluyorum ama görünürde hiç tahriş olmamasına, şap sürdüğümde hafif bir yanma dışında yanma yapmamasına rağmen tıraş sonrası bir süre yüzüm yanıyor ve kaşınıyor. Çok rahatsız edecek seviyede değil ama Bolzano ya da Crystal kullandığımda bu olmuyor. Ben de bunu, jiletin çok keskin olmasına bağladım.

Bir diğer konu da bende üçüncü tıraşta çekme yapmaya başladı. Bu yüzden tıraşı tamalayamadım ve Crystal ile devam ettim. açıkçası bu jiletin üçüncü tıraşta verdiği körlenme hissini, Bolzano altıncı tıraş da bile vermemişti. Sonuç olarak uzun denemeler sonunda bana uygun en iyi iki jiletin Crystal ve Bolzano olduğuna karar vermiş bulunuyorum.

Hocam sizden pek sık haber alamıyoruz Smile Hala bolzano'mu kullanıyorsunuz günlük olarak ?
(25/05/2012, Saat: 22:08)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/12/2011, Saat: 11:41)piankhy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son tıraşlarımda denemek amacıyla bu jileti kullandım. Artık kesin olarak şunu anladım ki, çok keskin sınıfına giren jiletler benim cildime çok uymuyor. Açıkçası evet, bu jiletle çok pürüzsüz ve rahat bir tıraş oluyorum ama görünürde hiç tahriş olmamasına, şap sürdüğümde hafif bir yanma dışında yanma yapmamasına rağmen tıraş sonrası bir süre yüzüm yanıyor ve kaşınıyor. Çok rahatsız edecek seviyede değil ama Bolzano ya da Crystal kullandığımda bu olmuyor. Ben de bunu, jiletin çok keskin olmasına bağladım.

Hocam sizden pek sık haber alamıyoruz Smile Hala bolzano'mu kullanıyorsunuz günlük olarak ?

Valla cok ani bir istifa ve is degisikligi nedeniyle bir sureir forumda istedigim kadar katilimci olamiyorum. Bu yuzden pek sesim solugum cikmiyor. Hala gunluk olarak Crystal ve Bolzano kullaniyorum. Her ikisinden de oldukca memnunum. Son dort tirasimda Merkur Futur kullandim. Futur'u da ozlemisim. Epeydir surekli R41 kullaniyorum.
komşum bunlar lacivertlerden daha mı iyi acaba?

(23/11/2011, Saat: 15:53)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bence alabildiğin kadar al. çok övülen jiletler.
(23/11/2011, Saat: 13:57)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman sipariş vereyim ben ya Big Grin Şimdi de kaçlık alsam diye düşünüyorum.12 lik yerine 30luk alırsam 1 pound indirim oluyor.Yüzüme iyi gelmezse yazık olur gelirsede yine sipariş verilir yani Smile Dolayısıyla 12 mi alsam ne dersinizBig Grin
hocam vallahi öyle diyorlar ama... sarılar eskiden daha ucuzdu mavilere göre. lacivert rus versiyona göre yani.
bu arada connaught a baya bir gillette DE jilet gelmiş yeni yeni.. dikkat ettiniz mi?
(26/08/2012, Saat: 21:39)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum bunlar lacivertlerden daha mı iyi acaba?
bugün 7 oclock sarı ile 2. tıraşımı oldum. Gerçekten çok konforlu ve tahrişsiz tıraş ediyor. Yarın 3.cüyü deneyeceğim. Sanırım 3 kez rahatça kullanılabilir.
Haklı çıktım bugün 3. tıraşım ve harika bir konforla tıraş ediyor

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 60,612 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,621 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,627 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,528 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,486 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,776 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,334 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  Double Edge Keskinlik ve Genel Puan Tabloları (refinedshave.com) drog 21 8,412 17/03/2022, Saat: 18:58
Son Yorum: Usturaci
  Gillette Silver Blue mriza1 193 142,728 23/09/2021, Saat: 14:29
Son Yorum: Yasuo3817
  Berberler için özel perma sharp Emirhan 6 3,321 29/04/2021, Saat: 23:46
Son Yorum: Efrasyab

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: