Atatürk
köpüğe bakarmısınız..o zamanlar tabac, cella arko vs.yok ama köpük şahane..Wink

2rd9m3a.jpg
1800 lü yıllarda üretime başlamış ve hala bizim en beğendiğimiz sabunlar içerisinde olan markalar mevcut. gemiler ile getirilip kurulan pazarlarda yapılan satışlarda belki bunlardan birkaçı vardır Blush gümrük imtiyazlarımız vardı biliyorsunuz. bir ihtimal tabii Idea

not; bu işareti (Idea) yaptım yine sevgili ihtilah dostum geldi aklıma, selam olsun kendisine de...

selamlar.
(24/02/2013, Saat: 16:40)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İthal tıraş sabunu kullanılmış olabilir mi?

büyük ihtimalle öyledir..o zamanlar normal vatandaş için bu mümkün değildi..ama sonuçta Atatürk için getirilmiş olabilir..ancak iğneden ipliğe herşeyin ithal edildiği bir sanayinin olmadığı o devirde sabun gibi geleneksel yöntemlerle yapılan bir ürünün de bir sıkıntısı olduğunu zannetmiyorum..
Sabunlar razorlar ile aynı yaşta Idea
Merhaba Ohtararan Üstadım

(24/02/2013, Saat: 16:52)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1800 lü yıllarda üretime başlamış ve hala bizim en beğendiğimiz sabunlar içerisinde olan markalar mevcut. gemiler ile getirilip kurulan pazarlarda yapılan satışlarda belki bunlardan birkaçı vardır Blush gümrük imtiyazlarımız vardı biliyorsunuz. bir ihtimal tabii Idea

not; bu işareti (Idea) yaptım yine sevgili ihtilaf dostum geldi aklıma, selam olsun kendisine de...

selamlar.
1800lü yıllarda cella mwf tobs vardı.
O dönemde Fransız ürünler modaydı kendimce bir tahminde bulunursam Ata'mızında kullandığı tıraş sabunu Fransız menşeilidir.
Katılma tarihi: 2011
(24/02/2013, Saat: 20:12)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O dönemde Fransız ürünler modaydı kendimce bir tahminde bulunursam Ata'mızında kullandığı tıraş sabunu Fransız menşeilidir.

Alman ekolü ile savaşa
Fransız ekolü ile tıraşa
Rus ekolü ile inkılapa
İsviçre ekolü ile yasamaya
İtalyan ekolü ile adalara elveda dedik
(24/02/2013, Saat: 20:19)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/02/2013, Saat: 20:12)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O dönemde Fransız ürünler modaydı kendimce bir tahminde bulunursam Ata'mızında kullandığı tıraş sabunu Fransız menşeilidir.

Alman ekolü ile savaşa
Fransız ekolü ile tıraşa
Rus ekolü ile inkılapa

Dokunaklı olmuş
Katılma tarihi: 2011
(24/02/2013, Saat: 20:25)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/02/2013, Saat: 20:19)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Alman ekolü ile savaşa
Fransız ekolü ile tıraşa
Rus ekolü ile inkılapa

Dokunaklı olmuş

U.mumcu Yada Ç.Altan benzerini yazmıştı.
açılım olarak bu kelimedende nefret ettim,cümlelerde ne demek istenmiş ? mesela yaşamaya derken veya traşa gibi... ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ataturk'un tiras takimi linguist 54 51,817 20/05/2020, Saat: 03:01
Son Yorum: Naci Erdem

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: