Arko Kase Berber Tıraş Sabunu
(01/05/2013, Saat: 15:17)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Migros alış verişinde gördüm.Fiyat 6.95 galiba
Çok pahalı,1 liralık sabun 1 kuruşluk kapta yanında 1 liralık fırçalardan daha kalitesiz fırça.Pakete 2 kutu Derby ataydın yada sedef ustura falan ...

Yeni ürün tanıtım için daha iyi fiyata satılması lazım,şaşırmışlar galiba ....

Talep oldukça böyle fiyattan devam...

katılıyorum. tıraşta sabun kullanmayanları bağlamak için sabun-fırça kombini yapmak akıllıca bir strateji. fakat fiyat-kalite ilişkisi son derece kötü. ihtilaf hocam, sabun-sedef ustura birlikteliği de riskli olmaz mı? Big Grin
Canbaz Hocam,

Aklıma geleneksel tıraşa ilişkin jilet ve ustura geldi.Evyap'ın kremlerinden yada balsamlarından olabilir

Ustura konusunda haklısınızBlush

(01/05/2013, Saat: 15:29)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01/05/2013, Saat: 15:17)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Migros alış verişinde gördüm.Fiyat 6.95 galiba
Çok pahalı,1 liralık sabun 1 kuruşluk kapta yanında 1 liralık fırçalardan daha kalitesiz fırça.Pakete 2 kutu Derby ataydın yada sedef ustura falan ...

Yeni ürün tanıtım için daha iyi fiyata satılması lazım,şaşırmışlar galiba ....

Talep oldukça böyle fiyattan devam...

katılıyorum. tıraşta sabun kullanmayanları bağlamak için sabun-fırça kombini yapmak akıllıca bir strateji. fakat fiyat-kalite ilişkisi son derece kötü. ihtilaf hocam, sabun-sedef ustura birlikteliği de riskli olmaz mı? Big Grin
Ben bu gün Migros'tan bir tane aldım sakal fırçası hediye 6.90. TL.
Şerefsizlik ağaç gövdesindeki bir çizik gibidir; zamanla yok olmaz, tersine gittikçe büyür. (Eski bir Samuray atasözü)
kombinasyon pahalı mı olabilir,
ürün dandik mi, olabilir(dünya çapında satışı yapılan diğer sabunlarla karşılaştıranlar için),
fırça komik mi, olabilir
kutu ucuz mu, olabilir

ama Arko'mun bu hareketi yurdum traş sabununun hareketidir, helaldir, engellenemezBig Grin ilk gördüğüm an (migros'ta) alışveriş arabasına attım stantda ne kadar varsa, eşim kızdı da koydum fazlasını,
hem Arko candır, temizliktir, gelenektir, gelenekselliktir; gelecektir

hemen de kaptım üç tane arko kase'yi nihayet
memleket kurtulana kadar siyah
(03/05/2013, Saat: 23:23)anesthesia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kombinasyon pahalı mı olabilir,
ürün dandik mi, olabilir(dünya çapında satışı yapılan diğer sabunlarla karşılaştıranlar için),
fırça komik mi, olabilir
kutu ucuz mu, olabilir

ama Arko'mun bu hareketi yurdum traş sabununun hareketidir, helaldir, engellenemezBig Grin ilk gördüğüm an (migros'ta) alışveriş arabasına attım stantda ne kadar varsa, eşim kızdı da koydum fazlasını,
hem Arko candır, temizliktir, gelenektir, gelenekselliktir; gelecektir

hemen de kaptım üç tane arko kase'yi nihayet

Hocam aynen katılıyorum. Bu zamana kadar ithal olarak çok sabun, krem denemedim, deneyemedim. Kullandığım tek ithal sabun Tabac şu zamana kadar. Yerli olarakta denemediğim az ürün kaldı, bulabildiklerimi hemen alıp deniyorum. Fakat Arko ile olduğum tıraşlar her zaman daha keyifli daha mutluluk verici geliyor bana. O geleneksel kokusundan sanırım. Çocukken babamı tıraş olurken izlerdim, babam ben küçükken arko sabun kullanırdı sonra hazır köpüklere falan geçti tabii. Arkonun kokusu o günlerden belleğe kazınmış, şimdi tıraş olurken arko kullandığımda o zamanları hatırlıyorum ister istemez.
tamerkamisli.blogspot.com
Arko'nun klasik ve yerleşik kokusu var.
İthal sabunların yanında banyo sabunu kalitesinde değil.Tıraş sabunu ...

UK sabunlarını kullandıkça Arko'yu beğenmemeye başladım.Koku ve kıvam olarak ''çok ucuz malzemelerden'' yapılmış hissi veriyor.
(08/03/2013, Saat: 18:36)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: haber vermeyemi gelmiştiniz Smile
evet, ürün mağazaya girer girmez yazacaktım ama konu başlığını görünce resmen şok oldum. sizi gidi pis geltirciler dedim (ama içimden)Big Grin

(19/04/2013, Saat: 17:40)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Karamsarlık sona erdi ...Genç arko'nun üst kapağın tam ortasındaki üretim çapağı Arko adamın gözünü oymuş..

Puchacz Arkadaşın Kargosundan çıkan güzel ürünlerden biri daha ..

vgkl69.jpg
10zme5t.jpg
Hocam lütfen bana Arko sabunu yurtdışından aldım demeyin.

Bu arada fırçalı olan setteki fırça harbiden kötü. Eyyyy koskoca Arko!!! vere vere -ki parasını da fazlasıyla eklemişsin- bunu mu verdin. Bari Çin malı yerine yerli fırça vereydin.

Kasesi çok basit bari Arko Nem Krem ambalajına yapsalardı. Sabunun şekline pek de bir anlam veremedim, keşke dökme olarak yapsalardı.

Arko çubuk sabuna göre miktarı %20 fazla fiyat iki katı. Turquality programı zekalarını açmış olsa gerek.
sonunda ben de aldım.
ama biraz hayal kırıklığı yaşadım.
kase küçük ve oldukça dayanıksız görünen bir plastikten yapılmış.
neyse, neticede eski bir dost işte...

1j6u6p.jpg
2209su.blogspot.com
Sovyet dönemi mekanik saatleri üzerine bir blog

www.facebook.com/Leatherworksbyemre
leatherworksbyemre.blogspot.com
Kendi üretimim saat kayışları
Arka kase berber sabunu bende aldım nihayetinde tükendiğinde tekrar sabun basarak kullanmak için ideal .
Güzel ama sabunun yüksekliği kutunun derinliğinden fazla. Fırçaya yüklerken çok hoş olmuyor.

Bu işin üstadı değilim ama daha önce kullandığım sabunlar (Cella, Tabac, Proraso..) bulundukları kaptan 1-2 santim daha derin oluyorlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 100 47,109 Dün, Saat: 17:54
Son Yorum: Alkali
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 286 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,068,821 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 182,217 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 99,761 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 896 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 1,063 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,013 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 505,198 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,491 03/05/2023, Saat: 12:22

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: