Vanta solingen
(28/01/2016, Saat: 16:38)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vanta RA112 fildişi modeli bugün impa'dan geldi. Henüz deneyimim yok fakat sap kısmı son derece dandik bir plastik izlenimi verdi, hayli esniyor. Fildişi ismine kanıp kaliteli bir sap beklemiştim. Çelik kısmı ise gayet kaliteli ve stabil duruyor.

Bende G&C'den Vanta RA112C almıştım. İlk başta sap kısmı için aynen sizin gibi düşünmüştüm. Ancak, başka usturam olmadığı için karşılaştırma yapma imkanım olmamıştı. Acaba sizin böyle bir imkanınız var mı? (Sap malzemesi, ağırlık, ergonomi vs. açılardan karşılaştırma yapmak gibi)
Açıkçası benim yapacağım karşılaştırma sadece 3 TL'lik Ali Bıyıklı ile olacaktır. Tıraş sonrasına kaldığından ıslak ve bir miktar köpüklü fotoğrafları aşağıda paylaştım. Vanta'nın üstün yanları; jilet takma-çıkarmanın çok daha kolay ve emniyetli olması, jilet tutuş açısının daha başarılı olması, tertemiz tıraş, ustura kenarlarının güvenli oluşu, jilet kenarlarının sıkıntı oluşturmaması, ele daha iyi gelen ağırlık ve salıncak gibi sallanmayan çelik kısım. Daha da saymama gerek yok sanırım, sonuçtan gayet memnun kaldım. Alı Bıyıklı ile yarım kalan tıraşın aksine bu kez bitirme oranım %90 oldu ve yüzüm tertemizdi.

Kr9hRFr.jpg
BPMjeyr.jpg
IHqIeFU.jpg
RlMCKKW.jpg
FtqHugn.jpg
9yb5XOV.jpg
@arandur komşum,

Zaten benim de Vanta usturayı tercih etmemin sebebi emniyetli ve güvenli oluşuydu. Araştırmalarımda bu özellikleri ön plana çıkmıştı. Yoksa, ağırlığı, malzeme kalitesi, dengesi vs. özellikleri hakkında, iyi olduğunu tahmin etmekle beraber, fazla bilgim yok. Sonuçta tek perdede bahsettiğiniz sonucu elde ettiyseniz bu hem usturanın kalitesini hem de sizin tekniğinizin oturduğunu gösterir diye düşünüyorum. Teşekkürler.
Vantanın tam jilet alan modelleri de var, hangisi daha kullanıslı? Tam jilet takılan mı yoksa yarım jiletli olan mı?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Katze solingen model bisky 8 4,227 07/09/2022, Saat: 22:59
Son Yorum: abdussamedy
Question Solingen Cerena Jilet Sorunu master44tr 2 1,650 06/05/2022, Saat: 23:08
Son Yorum: master44tr
  Tarko Solingen Emirhan 2 2,925 24/09/2019, Saat: 17:34
Son Yorum: Emirhan
  jowika solingen Delidumrul 11 16,874 22/07/2013, Saat: 14:46
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: