Taylor Of Old Bond Street
Sentetik fırça ile harikalar yaratan krem porsuk fırçayla ikinci perdeyi çıkarmıyor sönüyor. Suyu krem miktarını neyi değiştirsem de olmadı olduramadım.
şunu gözlemledim; porsuk fırçalar sentetik fırçaya göre köpüğü içine hapsediyor ve emiyor. porsuk fırça kullanacağım zaman sabun veya krem miktarını biraz daha artırıyorum. bu bir sorun mudur yoksa sentetik fırçanın başarısı mıdır bilmiyorum ama  bu durumu ben böyle hallediyorum.
(23/04/2020, Saat: 09:49)seydibaba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şunu gözlemledim; porsuk fırçalar sentetik fırçaya göre köpüğü içine hapsediyor ve emiyor. porsuk fırça kullanacağım zaman sabun veya krem miktarını biraz daha artırıyorum. bu bir sorun mudur yoksa sentetik fırçanın başarısı mıdır bilmiyorum ama  bu durumu ben böyle hallediyorum.

Yok hocam bende durum tam tersi sabunlarda porsuk daha iyi sonuç veriyor. Hatta arko, nivea vb. kremlerde de sıkıntı yok sadece bu kremde bunu yaşıyorum.
(23/04/2020, Saat: 08:15)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sentetik fırça ile harikalar yaratan krem porsuk fırçayla ikinci perdeyi çıkarmıyor sönüyor.  Suyu krem miktarını neyi değiştirsem de olmadı olduramadım.

doğal kıllı fırçalarda, tıraş öncesi suda bekletme işlemini daha uzun tutun, suya yeterince doysunki köpüğü yutmasın, sentetiklerde suya doyma gibi bir sıkıntı olmadığı için buna hiç gerek duyulmuyor.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Platinum Collection sabunu hakkında iyi şeyler söyleyemeyeceğim.

Domuz fırça ve porsuk fırça ile her şeyi denedim, görünüşte kaliteli duran köpük cildimde bir iki dakika içinde söndü. Defalarca yükleme yaparak tıraşı tamamlamam gerekti. Tıraşı bitirmek için sersefil oldum, ayrıca yine defalarca köpürttüğüm için ara üç günde bir tıraş olmama ve, çoğu tıraşta bu sabunu kullanmamama rağmen iki ayda bitti.

Açıkçası hiçbir sabunda yaşamadığım eziyeti bu sabunda yaşadım, Mühle/Edwin Jagger sabunlardan bile on puan geride kaldı.

Tek güzel yanı kendinden geriye sabun basmaya uygun hoş bir ahşap kase bırakması oldu.
(17/05/2020, Saat: 08:43)bleak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Platinum Collection sabunu hakkında iyi şeyler söyleyemeyeceğim.

Domuz fırça ve porsuk fırça ile her şeyi denedim, görünüşte kaliteli duran köpük cildimde bir iki dakika içinde söndü. Defalarca yükleme yaparak tıraşı tamamlamam gerekti. Tıraşı bitirmek için sersefil oldum, ayrıca yine defalarca köpürttüğüm için ara üç günde bir tıraş olmama ve, çoğu tıraşta bu sabunu kullanmamama rağmen iki ayda bitti.

Açıkçası hiçbir sabunda yaşamadığım eziyeti bu sabunda yaşadım, Mühle/Edwin Jagger sabunlardan bile on puan geride kaldı.

Tek güzel yanı kendinden geriye sabun basmaya uygun hoş bir ahşap kase bırakması oldu.
Aynı sıkıntı bende de var. TOBS sandalwood'la yaptığım köpük hemen sönüyor. Hem krem hem sabunda aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Sabunda ben de üst üste yüklemek zorunda kaldığımdan sabun çok çabuk eridi.

Artık suyun sertliğine falan yoruyorum ben durumu.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
(17/05/2020, Saat: 18:15)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı sıkıntı bende de var. TOBS sandalwood'la yaptığım köpük hemen sönüyor. Hem krem hem sabunda aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Sabunda ben de üst üste yüklemek zorunda kaldığımdan sabun çok çabuk eridi.

Artık suyun sertliğine falan yoruyorum ben durumu.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sensitivite çok iyi idi ama Platinium o kadar performanslı değil. Gene de benim delikanlılar kokusunu sevip kullanıyorlar. Kabına ben MdC bastım. Şık hakikaten.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bir zamanlar sodt basliginda sürekli gördügüm TOBS Avocado krem ile bugun ilk tıraşımı oldum, degerlendirmek icin erken  ama sunu soyleyebilirim soylenenler genel anlamda dogru ozellikle 1/3 kesme seker boyutu desem yeridir kremi nemli yuzume surdum t3 firca ile cok ugrasmadan istedigim kivamda kopuk olustu, koku zaten cok farkli dogal bi koku hissi verdi bana proraso serilerindeki sentetik vari koku yok burnu tirmalamiyo ama hissettiriyo kendini, kalan tirasla ilgili konularda ekleme yapacak tecrube yok bu kremle ilgili ama begendigim bir urun oldu.
Elimdeki TOBS Sandalwood sabuna göre konuşursam, yükleme için ekstra efor sarf ettiğimi ve yeterli sabun yüklemesi oldu sanıp yüzde köpürtmeye başladığımda istedigim köpük yoğunluğunun oluşmadığını söyleyebilirim. Bunun sonucunda da kuru ve ince bir köpük oluyor. Bugün kullandım, ilk perde için 2 defa, ikinci perde için tekrar yükleme yaptım.
Tıraş performansı için kötü konuşamam. Seviyorum. Ama kesinlikle TOBS kremler daha başarılı.
sanıyorum şu an türkiye sınırları içerisinde alabileceğimiz yer yok. impa'da stoklar yok. baska yerde de göremedim ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Taylor of Old Bond Street - Lemon & Lime bravoecho 4 8,953 25/06/2016, Saat: 02:13
Son Yorum: Zeman
  Taylor of Old Bond Street (TOBS) Cedarwood Cesko 9 10,758 28/12/2015, Saat: 14:01
Son Yorum: Cesko
  Taylor Rose linguist 12 17,843 01/08/2013, Saat: 23:41
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: