Koruma bantsız Permatik ile tıraş
Koruma bantı kırılmış, tek jiletli permatik ile tıraşın, yaprak jiletli tıraştan farkı tam olarak nedir ?

Sanırım jileti permatik'in perma sharp jileti var başında.. P&G malı artık..

Siz ne diyorsunuz, deneyen varmı bu şekilde..
çevreyi daha çok kirletiyor.
(18/11/2011, Saat: 03:28)_Olgun_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koruma bantı kırılmış, tek jiletli permatik ile tıraşın, yaprak jiletli tıraştan farkı tam olarak nedir ?

Sanırım jileti permatik'in perma sharp jileti var başında.. P&G malı artık..

Siz ne diyorsunuz, deneyen varmı bu şekilde..
(18/11/2011, Saat: 10:05)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çevreyi daha çok kirletiyor.

Tam olarak bu mudur farkı ?
Keskinlik,tahriş gibi nedenler yok mu ?
Vallahi benim klasik traşa geçmemdeki ilk sebebim bu... ikincisi de maliyet (idi)... Smile
diğer faktörler hakkında baya bir yorum yapılmıştı. ben pek o kullan-at tiplerle traş olmadığımdan bir şey diyemeyeceğim...
Saygılar
gözüm yese usturaya geçeceğim ama, o da çok masraflı...
(18/11/2011, Saat: 20:43)_Olgun_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam olarak bu mudur farkı ?
Keskinlik,tahriş gibi nedenler yok mu ?
jiletli ustura jiletsiz ustura futur vs gibi hiç bir tıraş aleti ile yuzumu kesmedim bir tek Koruma bantsız Permatik ile kestim hemde öle böle değil hala 3.5 atarım Shy
geçmiş olsun. nasıl olmuştu?
(19/11/2011, Saat: 00:53)goldenflame Adlı Kullanıcıdan Alıntı: jiletli ustura jiletsiz ustura futur vs gibi hiç bir tıraş aleti ile yuzumu kesmedim bir tek Koruma bantsız Permatik ile kestim hemde öle böle değil hala 3.5 atarım Shy
(19/11/2011, Saat: 00:59)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: geçmiş olsun. nasıl olmuştu?
(19/11/2011, Saat: 00:53)goldenflame Adlı Kullanıcıdan Alıntı: jiletli ustura jiletsiz ustura futur vs gibi hiç bir tıraş aleti ile yuzumu kesmedim bir tek Koruma bantsız Permatik ile kestim hemde öle böle değil hala 3.5 atarım Shy

wallaa komşu jiletin koşesi çok sivri Koruma bantını çıkarınca bellioluyor oldukça keskin bir jilet aslında çırt diye bir sesle anlıyosun Shy yapacak arkadaşlara tavsiyem jiletin uçlarından uzakdurun nemli ciltte çok fena.
keskinlik ve tahriş edicilik değerleri ikisinde de yakın.(nesnel bir deneyle: ıslak kivi tüylerini keserek bu sonuca ulaştım)
Mach 3 ün ve envai çeşit markanın-modelin P&G malı olması permasharp jilet kullanıldığı savınızı zayıflatıyor(mach 3'de gillette 7 o'clock green,sensor excel'de sharpedge, blue ii'de de astra paslanmaz mı olur acaba?sanmam). eğer ki tek yapraklı jilet kullanılıyorsa bile bir alet(safety razor) alıp tıraşı daha ucuza getirebilirsiniz uzun vadede.
bir permatik'i veya bir jileti bir tıraşta kullandığınızı varsayarak:
kullan-at bir permatik in fiyatı 50 kuruş ise 50x100=50TL
yaprak jilet (konforlu bir tercih olarak: permasharp kullanıyoruz) 25 +15(WS Classic Double Edge seçimini varsayarsak)=40 TL (iki ağızdan 200 bıçak gibi de hesaplamayı tercih ederseniz: 27,5 TL)
ilk yüz tıraşta 10 TL kardasınız.(daha ucuza bulursanız daha fazla jilet alarak yine kara geçebilirsiniz,15 kuruşa kadar umutsuzluğa yer yok.)
Daha az çöp ürettiniz.
Bir markanın standardına teslim olmadınız.
Örneğimizde daha iyi balansı olan bir alet kullanmış oldunuz.
yea böyle almıyor ki deyip kırdığınız bar yüzünden sağlığınıza yönelik bir veya daha fazla tehdidi elediniz/küçülttünüz(minimize ettiniz).
tam olmasa da belirgin farklar bunlar.kullan-at tıraş bıçağı kullanmayı düşünüyorsanız: bic metal daha iyi bir tercih olur.
Daha fazla beklentiniz varsa ve bunların karşılanmadığını düşünüyorsanız 42'yi denemenizi tavsiye ederim.
(nacizane görüşüm: bence sorularımızı biraz daha işlemeliyiz)

DE 89'un 2. parçasını (yani alttaki parça) takmadan böylelikle koruma barını kaldırarak tıraş olunabilir mi? 3 parçalı makineler ile bunu deneyeniniz var mı?
(19/11/2011, Saat: 01:30)ulysse6 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: keskinlik ve tahriş edicilik değerleri ikisinde de yakın.(nesnel bir deneyle: ıslak kivi tüylerini keserek bu sonuca ulaştım)
Mach 3 ün ve envai çeşit markanın-modelin P&G malı olması permasharp jilet kullanıldığı savınızı zayıflatıyor(mach 3'de gillette 7 o'clock green,sensor excel'de sharpedge, blue ii'de de astra paslanmaz mı olur acaba?sanmam). eğer ki tek yapraklı jilet kullanılıyorsa bile bir alet(safety razor) alıp tıraşı daha ucuza getirebilirsiniz uzun vadede.
bir permatik'i veya bir jileti bir tıraşta kullandığınızı varsayarak:
kullan-at bir permatik in fiyatı 50 kuruş ise 50x100=50TL
yaprak jilet (konforlu bir tercih olarak: permasharp kullanıyoruz) 25 +15(WS Classic Double Edge seçimini varsayarsak)=40 TL (iki ağızdan 200 bıçak gibi de hesaplamayı tercih ederseniz: 27,5 TL)
ilk yüz tıraşta 10 TL kardasınız.(daha ucuza bulursanız daha fazla jilet alarak yine kara geçebilirsiniz,15 kuruşa kadar umutsuzluğa yer yok.)
Daha az çöp ürettiniz.
Bir markanın standardına teslim olmadınız.
Örneğimizde daha iyi balansı olan bir alet kullanmış oldunuz.
yea böyle almıyor ki deyip kırdığınız bar yüzünden sağlığınıza yönelik bir veya daha fazla tehdidi elediniz/küçülttünüz(minimize ettiniz).
tam olmasa da belirgin farklar bunlar.kullan-at tıraş bıçağı kullanmayı düşünüyorsanız: bic metal daha iyi bir tercih olur.
Daha fazla beklentiniz varsa ve bunların karşılanmadığını düşünüyorsanız 42'yi denemenizi tavsiye ederim.
(nacizane görüşüm: bence sorularımızı biraz daha işlemeliyiz)

Zaten yaprak jiletli kullanmaktayım..
Makinadan yaprak jilete geçtiğim için,merak oluştu tek jilet permatikte Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,813 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,360 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,275 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 888 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,450 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,219 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,011 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,489 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,438 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: