Siz bu hatayı sakın yapmayın arkadaşlar..
Bugün Babadan kalma elimdeki Wizamet marka ayarlı makineyi incelerken hangi akla hizmetse ayar bölümünün altındaki aşağıda resimlerdeki parça zannedersem bakır bir yay.. bir iğneyle ittirdim. o anda ayar düğmesi çıt çıt özelliğini kaybetti.

neyse o telaşla biraz daha kurcaladım.bu sefer ayar düğmesi hiç çalışmamaya başladı..Düğme dönüyor ama mekanizmayı aşağı yukarı yapmıyordu..makine elimde öylece kala kaldım.O andaki ruh halimi anlatmama gerek yok herhaldeConfused

Makine teknisyenliğinin verdiği güvenle ya herru ya merru deyip alete giriştim..önce makineyi sökmem gerekiyordu. evirdim çevirdim makinenin alt tarafı plastik biraz korkuyla karışık artık ne olacaksa olsun hissiyle kuvvetlice çektim.makinenin alt plastiği elime geldi ve makine sökülmeye başladı..

Neyse arkadaşlar fazla uzatmayayım 40 yıllık makine olmasına rağmen içi tertemiz çıktı.gördüğünüz resimlerde orijinal halidir..bayağı bir uğraştım o parçayı uygun hale getirdim.eskiden daha sert bir şekilde çıtlıyordu şimdi biraz yumuşadı ama fonksiyonunu eksiksiz yapıyor.üst kapaklar açılıp kapanırken takılma yapıyordu onları ayarladım..

Sonuç olarak bu ayar düğmesinin altındaki bakır yay ve ayarı çok hassas .kesinlikle dokunmayın..zaten bu yay kırılırsa makinenin agrasiflik ayarına direkt elveda dersiniz..ayarsız kelebek bir makineniz olur..

2ue1grl.jpg

1g11ms.jpg

34j91c8.jpg
sıkıntısız toplayabımıs olmanıza sevındım hocam
adjustable urunler kelebeklere gorede daha karmasık bır yapıya sahıpler
wizametlerde ilanlarında en cok gordugunm
sap catlagı
sapı catlatmamaya ozen gostermekde gereklı ayrıca bu aletde
kronık bır sorunu var

gıllette aletler ıcın
o pını bastırarak bırkac tur bındırıp
jıletlerı yukarı asagı kaldıran hareketlı parcayı tam asagı dusurerek
ıkı parca arasını temızlemek ıyı oluyor aslında ama
elınızde kalma rıskı herzamanda var acıkcası

büyük geçmiş olsun
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(20/02/2013, Saat: 22:43)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sıkıntısız toplayabımıs olmanıza sevındım hocam
sap catlagı
kronık bır sorunu var

gıllette aletler ıcın

büyük geçmiş olsun

sağolasın üstadım, dediğiniz gibi sap çatladı ama pek bir sıkıntı yaratmıyor..bir de şunu farkettim dediğiniz gibi bu makinede de o pini aşağı bastırıp tekeri birkaç tur çevirirseniz agresiflik ayarını da değiştirebiliyorsunuz.yani biriki tur çevirdiğinizde agrasiflik mekanizması daha aşağıda kalabiliyor.ancak pek uğraşılacak bir şey değil heran için elde kalabilme ihtimali var..
(20/02/2013, Saat: 22:43)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sıkıntısız toplayabımıs olmanıza sevındım hocam
sap catlagı
kronık bır sorunu var

gıllette aletler ıcın

büyük geçmiş olsun

En basit ayarlı makine Merkur Progress. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arkadaslar bu Gillette hangi modeli ? tipsol 43 46,428 28/10/2013, Saat: 16:15
Son Yorum: tipsol
  Arkadaşlar bu tıraş makineleri hangi döneme ait. dehset77 9 13,146 30/03/2013, Saat: 11:21
Son Yorum: dehset77

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: