Dede Yadigarı Solingen Ustura
Arkadaşlar selamlar. Foruma yeni üye oldum usturayla tıraşa da yeni merak salmıştım, jiletli ustura aldım ve ardından çok enteresan bir olay gerçekleşti. Bundan en az 50 yıl önce babamın amcası Almanya'ya gittiğinde dedem Solingen bir ustura getirmesini istiyor, o da üzerine "Kaynım Abdullah'a" diye not düşerek bir ustura getiriyor. Dedem de niye ustura aldın oğlum bende vardı dedi ve bu usturayı bana verdi. Dede yadigarı kısacası ve en az 50 yıllık olan tarihi bir ustura Smile Hala pırıl pırıl ve çok keskin şekilde duruyor, bugün ilk tıraşımı da oldum Smile Fotoğraflarını paylaşıyorum, tecrübeli arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Fotoğraflar çok kaliteli değil, kusura bakmayın.

DSC_0178.jpg

DSC_0179.jpg

DSC_0180.jpg

DSC_0182.jpg

DSC_0183.jpg
çok güzel anı olmuş siz de güzel bakıp yeni nesillere aktarırsınız inşallah.
Güle güle kullanın.
(03/02/2013, Saat: 02:06)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok güzel anı olmuş siz de güzel bakıp yeni nesillere aktarırsınız inşallah.
Güle güle kullanın.

Hocam teşekkürler, açıkçası çok duygulandım dedem usturayı verdiğinde. Bu usturadan babamın bile haberi yokmuş, dedem kendisi aradı buldu bana verdi. Artık dediğiniz gibi buna güzelce bakmak gerekiyor Smile
çiftcambaz adıyla bir dönem Türkiyeyede gelmiş bu ustura
hakkında minik bir yazı için : http://www.2eylul.com.tr/haydi-biraz-tir...e,818.html
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(03/02/2013, Saat: 02:59)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çiftcambaz adıyla bir dönem Türkiyeyede gelmiş bu ustura
hakkında minik bir yazı için : http://www.2eylul.com.tr/haydi-biraz-tir...e,818.html

Hocam teşekkürler. Acaba bu Çift Cambaz olarak geçmesi usturanın modelinden mi kaynaklı yoksa markasından mı? Yazıda çift cambaz için İspanya'nın en ünlü markası denmiş fakat Solingen Alman markası.
Cift cambaz adi sanirim J.A. Henckels'in logosundan kaynaklidir.

McOrco hocam sizin detayli bilginiz vardir, hangi modeli/modelleri gelmis o isimle acaba?
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
kedileride kataloglarında kendi markalarına çifte cambaz demişler

linguist hocamız katalogu yayınlamıştı
katalogun bir bolumude Türkçe
http://straightrazorplace.com/srpwiki/im...atalog.pdf

2d7tswl.jpg
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(03/02/2013, Saat: 12:55)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kedileride kataloglarında kendi markalarına çifte cambaz demişler

linguist hocamız katalogu yayınlamıştı
katalogun bir bolumude Türkçe
http://straightrazorplace.com/srpwiki/im...atalog.pdf

2d7tswl.jpg

Bilgilendirme için teşekkürler hocam Smile
(03/02/2013, Saat: 01:57)tamer26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar selamlar. Foruma yeni üye oldum usturayla tıraşa da yeni merak salmıştım, jiletli ustura aldım ve ardından çok enteresan bir olay gerçekleşti. Bundan en az 50 yıl önce babamın amcası Almanya'ya gittiğinde dedem Solingen bir ustura getirmesini istiyor, o da üzerine "Kaynım Abdullah'a" diye not düşerek bir ustura getiriyor. Dedem de niye ustura aldın oğlum bende vardı dedi ve bu usturayı bana verdi. Dede yadigarı kısacası ve en az 50 yıllık olan tarihi bir ustura Smile Hala pırıl pırıl ve çok keskin şekilde duruyor, bugün ilk tıraşımı da oldum Smile Fotoğraflarını paylaşıyorum, tecrübeli arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Cifte cambaz girince araya konu dagildi biraz.
Gercekten cok sanslisiniz hocam hatirasi olan, hem de dede yadigari boyle kaliteli ve hem de son derece guzel sekilde muhafaza edilerek size ulasmis bir ustura sahibi olmussunuz.
Bilemeyi dusunurseniz ileride simdiden bir gold dollar falan alip antreman yapmaya baslayin bence.
Allah guzel gunlerde kullanmayi nasip etsin.
Ben cocukken hatirliyorum dedemde cok cesitli DE ve usturalar vardi fakat bir vakit hepsi bodrumdaki eskilerle hurdaciya gitmis.
Bana dede yadigari bi ustura nasip olamadi ne yazik ki.
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
(03/02/2013, Saat: 20:23)lathrodectus Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/02/2013, Saat: 01:57)tamer26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar selamlar. Foruma yeni üye oldum usturayla tıraşa da yeni merak salmıştım, jiletli ustura aldım ve ardından çok enteresan bir olay gerçekleşti. Bundan en az 50 yıl önce babamın amcası Almanya'ya gittiğinde dedem Solingen bir ustura getirmesini istiyor, o da üzerine "Kaynım Abdullah'a" diye not düşerek bir ustura getiriyor. Dedem de niye ustura aldın oğlum bende vardı dedi ve bu usturayı bana verdi. Dede yadigarı kısacası ve en az 50 yıllık olan tarihi bir ustura Smile Hala pırıl pırıl ve çok keskin şekilde duruyor, bugün ilk tıraşımı da oldum Smile Fotoğraflarını paylaşıyorum, tecrübeli arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Cifte cambaz girince araya konu dagildi biraz.
Gercekten cok sanslisiniz hocam hatirasi olan, hem de dede yadigari boyle kaliteli ve hem de son derece guzel sekilde muhafaza edilerek size ulasmis bir ustura sahibi olmussunuz.
Bilemeyi dusunurseniz ileride simdiden bir gold dollar falan alip antreman yapmaya baslayin bence.
Allah guzel gunlerde kullanmayi nasip etsin.
Ben cocukken hatirliyorum dedemde cok cesitli DE ve usturalar vardi fakat bir vakit hepsi bodrumdaki eskilerle hurdaciya gitmis.
Bana dede yadigari bi ustura nasip olamadi ne yazik ki.

Hocam çok teşekkürler. Dediğiniz gibi hem hatırası var, hemde çok iyi muhafaza edilmiş artık buna gözüm gibi bakmam lazım. Bileme konusunda da bilgim yok açıkçası, taş olayına girdiğimde usturanın ağzını bozarım diye endişeleniyorum. Babam da taş olmasa bile kayışı alsan sana yeter dedi ama emin değilim. Gold dollar nedir bir bilgim yok açıkçası.(?) Sanırım bu ustura bileme yapmadan beni bir süre idare eder. Ondan sonra ki süre zarfında başka usturalar üstünde bileme denemesi yapmam gerekicek öğrenene kadar.

Edit:Gold Dollar'ı öğrendim fakat bazı konularda almaya değmez bilemesi bile zor denmiş. Artık ucuz bir ustura alıp bileme denemesi yapıcaz. Yada kayış bulup bu usturayı kayışla idare edicez.
tamerkamisli.blogspot.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 750 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,180 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,212 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,693 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,686 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,198 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 90,012 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,051 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 24,071 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,312 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: