sivilceler
Daha önce hiç tersten almamıştım çünkü dermatologlar kesinlikle yapmayın diyorlar ama burada okuduklarımdan gaza gelip denedim ve malesef yanağımda bir türlü iyilkeşmeyen 3 tane sivilcem oldu. Hiç tavsiye etmiyorum en cok yandan alın ama tersten asla almayın bence

Martin
Geçmiş olsun sevgili Martin üstat.
Aynı durum bende de mevcut.
Ben de DE'li günlerimde bir denemiştim, düzeltene kadar anam ağladı Dodgy
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Geçmiş olsun Martin Amca
Keskin jiletlerin ters alması sorun olmuyor tabi jileti en fazla iki defa kullanmak lazım
Kıl dönmesi ve sivilce ihtimali olan bölgelere az alkollü tendskin uygulamasını kullanıyorum içerisindeki asprin cilde iyi geliyor sakalın çıkamadığı bölgeleri inceltiyor
Şimdi tedavi için kortizonlu pomad kullanmayın alkolle temizleyin zamanla kurur
Fırça kullanmayın jiletle kazıma hareketleri yapmayın
İltihaplı şiş sivilce durumunda pamuğa alkol döküp sivilcelere on dakika basıyorum
İltihap iniyor sakallar deri altında görününce çekip alıyorum
Uzun zamandır bu yöntemlere ihtiyaç duymadım kartuş kullanırken ihtiyaç oluyordu
DE kullanırken bir yerden bir defa geçin bastırmayın aleti agresif ayarda kullanmayın
Bir de yanak bölgesi yeni tüylerin çıktığı alandır bazıları çıkamaz ve deri altında dönebilir
Selamlar
Teşekkürler ihtilaf üstat

sanırım progress 510 la 5. ayarda burundan kulağa doğru alamaya kalkınca 3 tane sivilcem oldu. Tavsiyelerinize uyacağım. Aslında iltihaplı sivilce değil sanki bazı kıllar çıkamamış gibi. Zamanla gecer diye düşünüyorum. Belki bir süre kartuşa geçeceğim

selam ve sevgiler

Martin

(27/01/2013, Saat: 00:23)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun Martin Amca
Keskin jiletlerin ters alması sorun olmuyor tabi jileti en fazla iki defa kullanmak lazım
Kıl dönmesi ve sivilce ihtimali olan bölgelere az alkollü tendskin uygulamasını kullanıyorum içerisindeki asprin cilde iyi geliyor sakalın çıkamadığı bölgeleri inceltiyor
Şimdi tedavi için kortizonlu pomad kullanmayın alkolle temizleyin zamanla kurur
Fırça kullanmayın jiletle kazıma hareketleri yapmayın
İltihaplı şiş sivilce durumunda pamuğa alkol döküp sivilcelere on dakika basıyorum
İltihap iniyor sakallar deri altında görününce çekip alıyorum
Uzun zamandır bu yöntemlere ihtiyaç duymadım kartuş kullanırken ihtiyaç oluyordu
DE kullanırken bir yerden bir defa geçin bastırmayın aleti agresif ayarda kullanmayın
Bir de yanak bölgesi yeni tüylerin çıktığı alandır bazıları çıkamaz ve deri altında dönebilir
Selamlar
evet ben de almiyorum tersten.
aslinda tersten aldigimda ortaya cikan goruntuyu de sevmiyorum, birde cok yogun olmasa da sert sakalli oldugumdan dolayi zaten pek beceremiyorum.
ben yandan alirken favoriden ceneye dogru degil, yanaktan capraz olarak favorinin asagisina dogru aliyorum. daha verimli oluyor bu sekilde, tavsiye ederim.
bana yetiyor bu sekilde.
Hocam sürekli tuzlu yemeğe alıştığınız bir şeyi size tatlı yedirmeye kalksam da benzer tepki verirdiniz. Cildiniz de alışık olmadığı için hemen tepki vermesi normal. Normalde tersten almayı sıfır baskıyla, keskin jiletle ve orta agresiflikte almak gerekiyor. Benim tecrübelerim çok kısık ayarla da çok agresif ayarlada sorun oluştuğu. Keskin bir jiletle 3. ayarda 2-3 günde bir olursanız sonra bu sayıyı günlüğe düşürürseniz sivilce probleminiz kalmaz, cildinizi de çok gerdirmeyip deriyi aşırı kazımadığınız müddetçe kıl dönmez. Boyun bölgemizi düşünün hangimiz orayı tersten almıyoruz ki? Niye? Yıllardır alıştığı için hiç sorun olmuyor, ama yanaklarımız o düzene alışık olmadığından böyle tepki verebiliyor. Ama biraz gerdirirseniz ya da biraz fazla kazırsanız ustura bile olsa kıl dönmesi riski çıkabilir.

Ben kişisle olarak 4 perde tıraşı ve tersten almayı ancak ve ancak çok özel günlerde öneriyorum. O kadar temiz tıraş olacağım diye cildi o kadar yormaya gerek yok.

Birde çeneden kulağa doğru almanız tersten alma değil çaprazdan almadır normalde. Alışınca hiçbir sorununuz kalmaz. Ama sözümü dinleyip 3-3,5 ayarını geçmeden olun tıraşınızı.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: