Semogue SOC Boar Bristle
(02/07/2020, Saat: 17:23)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gece olup ay ışığı havayı aydınlatmadan sipariş vermem asla Smile
Donuk ay ışığında fırçayla raks edeceksiniz diye korkuyorumSmile

TA-1012 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(02/07/2020, Saat: 16:43)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu an verilmiş bile olabilir Smile
O sipariş verilecek. Şu an sistem yüklemesi yapılıyor.

TA-1012 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Senogue 620 den sonra soc taj aldim 620 deki azda olsa batan killar vardi soc da bunlardan eser yok tek kelime ile pamuk gibi bir firca

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(04/07/2020, Saat: 23:18)nakres35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Senogue 620 den sonra soc taj aldim 620 deki azda olsa batan killar vardi soc da bunlardan eser yok tek kelime ile pamuk gibi bir firca

Bende semouge 1438 var komşum ama biraz sanli köpük yutuyor gibi acaba bu durum soc veya 620 de gozlemdiniz mi veya sebebi ne olabilir?

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(05/07/2020, Saat: 02:29)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende semouge 1438 var komşum ama biraz sanli köpük yutuyor gibi acaba bu durum soc veya 620 de gozlemdiniz mi veya sebebi ne  olabilir?

semouge 1438 bende kullanıyorum komşum, aynı sorun bende de var, sanki köpük performansı kötü gibi. şimdi siz de aynı şeyi söyleyince merak ettim doğrusu
Komşum krem kullanınca pek bu sorunu yaşamıyorum ama sabuna geçince köpüğü sağa sola topluyor, yüze yaymıyor Bir anlam veremedim açıkçası.1 sene oldu alalı acaba düğümü falan mı gevşedi veya ömrünü mü doldurdu diyecem ama 1 senede zor olasılık.Acımasizcada kullanmadım suyun ısısına bastirmamaya vs dikkat ettim,bakalım şimdilik plisoft sentetikle daha mutluyum ilerde alır mıyım kullanıcı yorumlarına göre belki soc belki 620 olabilir.

(05/07/2020, Saat: 02:29)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende semouge 1438 var komşum ama biraz sanli köpük yutuyor gibi acaba bu durum soc veya 620 de gozlemdiniz mi veya sebebi ne olabilir?

2 fircada da sorun yasamadim komsum ama 620 ile soc baya farkliymis bunu anladim elden cikarttim 620 yi soc kullanmaktayim.

Söz konusu fırçayı kullandım, öncelikle kıl kalitesinin ne Omega'nın normal, 50-100 liraya alabileceğiniz bir fırçasıyla ya da yerli markamız Jaguar fırçalarla bir alakasının olmadığını söylemem gerekiyor. Çok çok daha kaliteli, daha ilk kullanımdan kıllarının palmiye ağacı gibi açtığı (Bu arada, cidden palmiye ağacı diyorum ben bu fırçaya, çünkü kiraz ağacından yapılma sapıyla birlikte tam bir ağaç görüntüsünü veriyor) bir fırça. Üst düzey bir fırça. Bazı fırçaları daha iyi kavramak adına sapını avucuma oturtturup öyle köpük yapıyorum (özellikle Yaqi Moka Express), ancak bunda böyle bir şeye gerek kalmadı, çünkü sap tasarımı iki parmakla tutup kolayca kavramaya olanak veriyor. Bu da önemli bir artı, iki parmakla tutup köpük yapabilmek çok daha az yorucu imiş Smile Çok sıcak su kullanmamak gerektiğini buradan diğer komşularımın yorumları sonucunda öğrendim, biraz daha soğuğa yakın ılık bir suda 5-7dk beklettim. Diğer domuz fırçaları (Jaguar, Omega) 10-15dk. kadar bekletiyorum normalde, ancak bu fırçanın kılları kendinden sanki jelleştirilmiş gibi, cidden yumuşacık, o yüzden 15-20dklara gerek kalmadı. Arko Sabun kullanmıştım tıraşımda, ilk yüklediğimde köpük oluşmadı, yani su-köpük dengesi ile alakalı bir durum da değildi, bildiğiniz oluşmadı. Burada yorumları okuyunca kendi kendime "Fırça su mu yutarmış yahu? Allah Allah" falan diyordum, hakikaten bu fırçanın köpük performansını anlatacak tek cümle bu imiş, bildiğiniz yutuyor çünkü. Yetmediği için iki kere daha yükleme yaptım, güzel bir köpük oluşmuştu ancak yine de ne olur ne olmaz diye @Berberbey yöntemi kullanmayı tercih ettim, yüzüme Arko krem uygulayıp kasede yaptığım köpüğü sürdüm üzerine. Tüm komşularımın dediği gibi yüzde açılıyor, ancak masaj etkisi hakkında yorum yapmam doğru olmaz, çünkü yüzde köpürtme yapmıyorum cildim dolayısı ile. Yalnızca resim çizer gibi, fırçavari darbelerle uyguluyorum tasta köpürttüğüm sabunu yüzüme. Genel olarak başarılı bulduğum, duruşuyla bile özel olduğunu anlatan bir fırça vesselam.
Kaliteli domuz kılı ve şık kiraz ağacı sapıyla mükemmel bir fırça. Neredeyse bir yıldır kullanıyorum kıllar pamuk gibi oldu ve ahşap sapı aldığım günkü gibi pırıl pırıl. Daha çok yüzde köpürterek kullandım ve pek kıl dökmedi. Performansı, omurgası ve sap boyutu olarak en sevdiğim fırçam. Domuz kılı seven tüm komşularıma tavsiye ederim.
Ahşap saplı SOC ile SOC Taj arasında kıl kalitesi farklı geldi bana. Taj'ın düğüm uzunluğu birkaç mm daha kısa ve kıllar daha kaliteli.
SOC ahşap saplıdan elimden iki tane geçti. İkisinde de düğüm yerinden oynadı ve özellikle şu an kullandığımda bilmediğim bir nedenden kıl döktü bayağı. Taj'ın düğümü çok daha sağlam görünüyor.
Resimde de belki oluyordur, Taj'ın kılları daha beyaz.
Açıkçası Semogue fırçaların kıl kalitesini beğensem de 1250 ve bir önceki 830 fırçalarım faciaydı. Omega fırçalar daha stabil ve kötü sürpriz yapmıyor. En azından aldıklarımda kötü bir tecrübe yaşamadım.
WJm9le.jpg
(21/10/2020, Saat: 12:52)broraso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ahşap saplı SOC ile SOC Taj arasında kıl kalitesi farklı geldi bana. Taj'ın düğüm uzunluğu birkaç mm daha kısa ve kıllar daha kaliteli.
SOC ahşap saplıdan elimden iki tane geçti. İkisinde de düğüm yerinden oynadı ve özellikle şu an kullandığımda bilmediğim bir nedenden kıl döktü bayağı. Taj'ın düğümü çok daha sağlam görünüyor.
Resimde de belki oluyordur, Taj'ın kılları daha beyaz.
Açıkçası Semogue fırçaların kıl kalitesini beğensem de 1250 ve bir önceki 830 fırçalarım faciaydı. Omega fırçalar daha stabil ve kötü sürpriz yapmıyor. En azından aldıklarımda kötü bir tecrübe yaşamadım.
WJm9le.jpg
Bir kaç yerde okuduğum kadarıyla semogue son seride 820 ve 830 daha omurgalı yapmış komşum.Suan hali hazırda 820 kullanıyorum omurgası çok iyi kıl kalitesi ve yoğunluk da öyle .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,153 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,843 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,448 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue 830 seiko 330 270,857 30/09/2022, Saat: 10:54
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,309 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Proraso Professional Boar Southwestern 25 15,654 13/12/2021, Saat: 15:50
Son Yorum: Oldstyle
  Semogue 2000 1905sss 14 7,047 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue 1305 uataman 116 130,020 26/08/2020, Saat: 12:36