Semogue SOC Boar Bristle
(19/08/2019, Saat: 17:22)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SOC Kiraz ağacını 2 gündür köpürtüp kurutuyorum Proraso sandalwood ile, bu sabah artık yine sandalwood ile kullandım. Her zamanki gibi yükleme yapıp kasede köpürttüm ortada köpük filan yoktu, sonra bir daha yükleme yapıp yüzümde köpürttüm bu sefer köpürdü. Yükleme ve yüzde köpürtme olayı hızlı oluyor ancak 2. perdeye köpük az kalıyor yada kalmıyor. Kasede zaten köpük yapmadı. Fırça kuruyken çok sert ama sabun ve suyu yediğinde porsuk gibi yumuşak oluyor. Yüzde açılması beni rahatsız etmedi, sabunu yok etmesi, uçurması, içine çekmesi mi artık ne diyeyim olumsuz kısmı onun dışında fırçayı beğendim aslında. Artık bitse de kurtulsam yada başka sabuna geçsem diyeceğim sabunlarda çok işe yarayacak muhtemel her perde de köpük yapacağım için Smile Birde kremle denerim bakalım.
1 yıla yakın çoğunlukla SOC kullandım. Diğer domuz kılı fırçalara göre break in süreci oldukça uzun sürüyor. Yabancı forumlarda 6 ayda break in olan var o yüzden rotasyonda sıra gelmese bile iki güne bir özellikle sert sabunlarla köpürtüp kurumasını bekleyin. Break in olduktan sonra köpük canavarı olur.
(19/08/2019, Saat: 19:35)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1 yıla yakın çoğunlukla SOC kullandım. Diğer domuz kılı fırçalara göre break in süreci oldukça uzun sürüyor. Yabancı forumlarda 6 ayda break in olan var o yüzden rotasyonda sıra gelmese bile iki güne bir özellikle sert sabunlarla köpürtüp kurumasını bekleyin. Break in olduktan sonra köpük canavarı olur.

Teşekkür ederim komşum o şekilde devam ederim kullanmaya o zaman.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben de semogue fırçalarla ilgili aynı sıkıntıyı çokça yaşadım komşum ve tıraş ortasında tekrar köpük hazırlamak hiç keyifli olmuyor benim için. Sonradan farkına vardığım kendimce bir çözümüm oldu sizinle de paylaşayım. Semogue fırçalar kıl yapısı dolayısıyla sanki suya daha çok ihtiyaç duyuyor. Diğer fırçaları suda 5 dk bekletiyorsam semogue'ları 10-15 dakika bekletip öyle kullanıyorum. Suya doyan fırça köpüğü yutmuyor, bu kullanım şekline döndükten sonra köpükle alakalı problem yaşamadım. Siz de bir deneyin isterseniz. @silentsv

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(20/08/2019, Saat: 10:27)berzax Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de semogue fırçalarla ilgili aynı sıkıntıyı çokça yaşadım komşum ve tıraş ortasında tekrar köpük hazırlamak hiç keyifli olmuyor benim için. Sonradan farkına vardığım kendimce bir çözümüm oldu sizinle de paylaşayım. Semogue fırçalar kıl yapısı dolayısıyla sanki suya daha çok ihtiyaç duyuyor. Diğer fırçaları suda 5 dk bekletiyorsam semogue'ları 10-15 dakika bekletip öyle kullanıyorum. Suya doyan fırça köpüğü yutmuyor, bu kullanım şekline döndükten sonra köpükle alakalı problem yaşamadım. Siz de bir deneyin isterseniz. @silentsv

tamamdır komşum bu şekilde deneyeyim birde, teşekkür ederim. Uğraşacağız sanırım uzunca bir süre fırça ile.
Yakın zamanda almayı düşündüğüm bir fırçaydı hani herkezin dediği gibi domuz kılı fırçada en iyilerden biri diye ama köpük yutma (perdeler arası köpük ekleme) veya 10-15 dakika suda bekletme işlemleri beni korkutmadı değil tabi. Mutlaka suda bekletilmeli ki performansında artış olsun ancak sabah tıraşı olan biri için sürenin uzaması sorun olabiliyor. Şimdilik yaqi tuxedo fırçayla sabah tıraşlarında gül gibi geçiniyoruz.

Sormak istediğim soru bazı değerli komuşularımızın bahsettiği gibi 3 ay olur 6 ay olur tam anlamıyla break in süreci tamamladıktan sonra perde geçişlerinde köpük performansında gözle görülür bir iyileşme oluyorsa, köpük yutma problemi ortadan kalkıyorsa yani ortak kararsa fırçayı listeme alacağım komşularım.

Beni mazur görün daha önce domuz kılı fırça kullanmadım. Porsuk ve sentetik kullanıyorum ilk domuz fırçam Jaguar etkinlik fırçası olucak.
Komşum benim kendi izlenimlerim şu yönde. Kıl yapısı itibariyle daha iyi bir domuz yok. Eğer iyi köpük elde edilirse çok keyifli tıraşlar olursunuz. Break in ile ilgili problemim olmadı çünkü semoguelar hali hazırda zaten kaliteli bir kıl yapısına sahip, batıcılık ilk gün bile yok denecek kadar azdı. Koku falan da yoktu. Tek problemim köpük yutma olmuştu, bunu da dediğim gibi kendimce suda bekleterek çözmüş bulundum. Tabi 15-20 dakika boyunca fırçanın başında beklemiyorum. Mesela sabah tıraş olacağım diyelim. Fırçayı su dolu bir kupaya attıktan sonra; tuvalet, el yüz yıkama, diş fırçalama gibi rutinleri hallederken fırça zaten tıraşa hazır hale gelmiş oluyor. Zaten bir çok başka komşumuz da hiç bir sıkıntı yaşamadan fırçayı kullanmakta. Yani demem o ki alacaksınız kaliteli bir domuza sahip olduğunuzu bileceksiniz. Diğerlerinden belki biraz daha uğraştırır fakat kıl kalitesi de başka seviyededir. Omegalari da severek kullanan biri olarak eğer daha yumuşak bir fırça arıyorsanız domuz için en iyi seçim semogue olacaktır. Eğer omurgalı ve daha iyi bir masaj etkisi bekliyorsanız omegalar bu konuda fiyat performans olarak çok iyi bir seçim olacaktır.

@Sh@dow Domuz kılı fırça kullanmayı tercih eden ve piyasadaki birçoğunu kullanmış biri olarak söylemek isterim SOC'ın break-in işleminin tamamlanmaması gerekiyor.Çünkü tamamlanınca kullanılmayacak hale geliyor (Çok fazla açılıyor).O fiyat bandında belki daha ucuza Omega 011842 denemenizi tavsiye ederim connaughtshaving'de satılıyor.Tüm omega fırçalarda olduğu gibi uçları biraz geç çatallansada omurgasını kısa loft'u nedeniyle herzaman koruyacak bir fırça. https://www.connaughtshaving.com/011842.html
(21/08/2019, Saat: 15:07)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Sh@dow Domuz kılı fırça kullanmayı tercih eden ve piyasadaki birçoğunu kullanmış biri olarak söylemek isterim SOC'ın break-in işleminin tamamlanmaması gerekiyor.Çünkü tamamlanınca kullanılmayacak hale geliyor (Çok fazla açılıyor).O fiyat bandında belki daha ucuza Omega 011842 denemenizi tavsiye ederim connaughtshaving'de satılıyor.Tüm omega fırçalarda olduğu gibi uçları biraz geç çatallansada omurgasını kısa loft'u nedeniyle herzaman koruyacak bir fırça. https://www.connaughtshaving.com/011842.html

Katılıyorum ve komşumun bahsettiği fırçayı bulmak zor geliyorsa veya daha uygun fiyatlısını isterseniz Omega 10108 alabilirsiniz. Çap ve uzunluk olarak aynı ama sapı 10049 gibi içi boş plastik.
@berzax @Mert_ ve @Gentleman komşularım yorumlarınız için teşekkür ederim söylediklerinize dikkat edeceğim. Ayrıca bahsettiğiniz Omega fırçalarıda incelemeye aldım.
Uzun kullanımda iyice yumuşayıp sert sabun kaldıramaz hale geliyor ve yeterince masaj yapmıyor .Epey sabırla bekledim ama düzelmedi.Birde ikinci perdeye köpüğü yutuyor.
Benim gözlemlediğim bu.
Sanki ağartılmış domuz fırçaların çoğu bu durumda.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,151 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,790 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,446 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue 830 seiko 330 270,820 30/09/2022, Saat: 10:54
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,290 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Proraso Professional Boar Southwestern 25 15,650 13/12/2021, Saat: 15:50
Son Yorum: Oldstyle
  Semogue 2000 1905sss 14 7,045 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue 1305 uataman 116 129,993 26/08/2020, Saat: 12:36