Semogue SOC Boar Bristle
(07/12/2022, Saat: 08:10)Mert günaydın Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam hiç yapmanıza gerek hatta bence  bunun ile ilgili bir yazı okumuştum kiraz ağacı uzun yıllar suya dayanabiliyormuş ondan dolayı o türü seçmişler 2 3 sene sonra belki isteyebilir.

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Yılbaşına doğru bir adet edineceğim.
Kokuşmuş bir şeyler var şu Danimarka Krallığında... Çöpü çıkarsanıza hayvan herifler!!!
(07/12/2022, Saat: 06:47)Shavettin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kiraz ağacı saplı bir adet Semogue SOC da ben almak istiyorum. Suya maruz kalacak ahşap sap meselesi benim de aklıma takıldı. Sonra aklıma evdeki ağartılmış keten yağı geldi. 3-4 ayda bir sapına ince bir tabaka yedirirsem sapın beni üzmeyeceğini düşünüyorum.

Keten tohumu çok kesif bir yağ, onu ahşaba yedirmek çok uzun sürer. Bir de tabi tehlikelidir. Pek bilinmez ama güneş ışığında tutuşur. Kısa vadede zaten kendi finish'i suyun nüfuzunu engelleyecektir. Ben daha ziyade uzun vade için konuşmuştum. Ki bu dediğim de balmumu kullanmış olma ihtimalleri içindi. Balmumu eritilir, nüfuz eder ve donar. Buraya kadar şahane, ama sıcak suyla temas edince eriyip gitmesi ihtimaline karşı bir merak içindeyim. Bir ara semogue'a mail atma planım var bu hususla ilgili. Tabi zaten atmış olan varsa bizi de aydınlatırsa güzel olur.

Bu muayyen modelin, daha doğrusu owners club domuzların tamamının belli başlı kötü şöhretli özellikleri var. Eğer alacaksanız bunları göz önünde bulundurup emin olmanızı tavsiye ederim. Evet çok güzel görünüyor ama ucuz bir fırça da değil.
Till the break-in, use the cheap cream.
(09/12/2022, Saat: 03:17)thatwickerhat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keten tohumu çok kesif bir yağ, onu ahşaba yedirmek çok uzun sürer. Bir de tabi tehlikelidir. Pek bilinmez ama güneş ışığında tutuşur. Kısa vadede zaten kendi finish'i suyun nüfuzunu engelleyecektir. Ben daha ziyade uzun vade için konuşmuştum. Ki bu dediğim de balmumu kullanmış olma ihtimalleri içindi. Balmumu eritilir, nüfuz eder ve donar. Buraya kadar şahane, ama sıcak suyla temas edince eriyip gitmesi ihtimaline karşı bir merak içindeyim. Bir ara semogue'a mail atma planım var bu hususla ilgili. Tabi zaten atmış olan varsa bizi de aydınlatırsa güzel olur.

Bu muayyen modelin, daha doğrusu owners club domuzların tamamının belli başlı kötü şöhretli özellikleri var. Eğer alacaksanız bunları göz önünde bulundurup emin olmanızı tavsiye ederim. Evet çok güzel görünüyor ama ucuz bir fırça da değil.

Uyarınız için teşekkür ederim Sn. thatwickerthat

Dün zaten almak istediğim şeylerin toplu bir şekilde ne kadar tuttuğunu hesap edince almayı düşündüğüm bazı ekipmanlardan vazgeçmeye karar vermiştim. Kısa vadede bu da onlardan birisi olacak. Bir süre daha kendisi ile platonik aşk yaşamaya devam edeceğim. Elimde Yaqi'nin güzel bir sentetiği var, yanına bir de omurgalı bir Frank Shaving Finest Badger kardeş gelecek. Belki seneye güzel bir domuz kılı edinirim.
Kokuşmuş bir şeyler var şu Danimarka Krallığında... Çöpü çıkarsanıza hayvan herifler!!!
Son anda Frank Shaving Finest Porsuk Fırça fikrinden cayıp, Owners Club alma fikrime geri döndüm. Fırçada koku ya da ayrık kıl yok. Temizlik amaçlı olarak ılık suda bekletip, iki kere köpürtüp, duruladım. İki köpürtüp, durulamamda da kıl dökülmesi ya da köpük yutma gibi bir durum benim fırçamda olmadı. Sanırım son zamanlarda şansım geri döndü Smile

Tıraş olabilmek için fırçanın Pazartesi sabahına kadar tam olarak kurumasını bekleyeceğim. Fırçanın görünüşü ve kılların yumuşadıktan sonra elimde bıraktığı his gerçekten çok güzel. Sırada finest ya da silvertip bir porsuk var. Tabi belki 1-2 ay sonra Wink

jg1hu1g.jpeg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,153 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,845 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,448 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue 830 seiko 330 270,870 30/09/2022, Saat: 10:54
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,313 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Proraso Professional Boar Southwestern 25 15,655 13/12/2021, Saat: 15:50
Son Yorum: Oldstyle
  Semogue 2000 1905sss 14 7,047 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue 1305 uataman 116 130,030 26/08/2020, Saat: 12:36