Tıraş Sonrası Yüze Köpük Uygulama
Konuyu ben açtım, ama kendi görüşümü söylemem gerekirse, bu uygulama bana pek mantıklı gelmiyor. Sabun zaten cildi kurutan bir madde, dolayısıyla cilde bir yarar sağlayacağını düşünmüyorum.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Zamanında sabahın köründe tıraş olurken yüzünü kesmiş bir arkadaşa koğuşumdaki başka bir arkadaş tıraş olduğu jelden sürmesini söylemişti(tabi o zamanlar ben de jel kullanıyordum) çocuk çok iyi geldiğini söylemişti aklımda böyle kalmış. bir çok kişi yapıyor bunu galiba
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
şap kullanırsam,sonrasında şapı yıkamak için kalan köpüğü kullanıyorum, o zaman yumuşatmada işe yarıyor. tıraş dışı sabun sert kurutucu geliyor
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Ben de arada bir deniyorum. Cella ve martin amca sabunları dışındakiler iyi gelmiyor.
En iyi sabunun bile kurutma etkisi olduğundan tıraş sonraıs zaten hırpalanmış olan cilde bir kere daha köpük yapmak yaraya tuz basmak olur. Tıraş bitince cildinize yapacağınız en iyi şey buz gibi soğuk suyla güzelce durulayıp, yıkamaktır. Kan dolaşımınız hızlanacak, varsa küçük kılcal kesikler kapanacak ve yüzünüz gerilerek pürüzsüzlesecektir. Ayrıca soğuk suyun verdiği ferahlık varsa tahrişi hafifletecektir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(26/01/2013, Saat: 15:33)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En iyi sabunun bile kurutma etkisi olduğundan tıraş sonraıs zaten hırpalanmış olan cilde bir kere daha köpük yapmak yaraya tuz basmak olur. Tıraş bitince cildinize yapacağınız en iyi şey buz gibi soğuk suyla güzelce durulayıp, yıkamaktır. Kan dolaşımınız hızlanacak, varsa küçük kılcal kesikler kapanacak ve yüzünüz gerilerek pürüzsüzlesecektir. Ayrıca soğuk suyun verdiği ferahlık varsa tahrişi hafifletecektir.

Ben soğuk suyu açıp yüzümü direkt musluğun altına tutuyorum. Hem hızlı hem de etkili oluyor.
Bu uygulamayi her tirastan sonra yaparim. Tasta kopuk kaldiysa fircayla yuzumun tamamina surer sonra elimle fircada kalan kopugu sıkar surerim. Gayet mantikli birsey yaptigimi dusunuyorum sonucta tiras sabunlari yuze surulebilecek sabunlardir, hatta tiras olmayacagimiz zamanlarda bile yuz temizlemek icin fircayla kopurtup yuze surulebilir, tiras icin ayri yuz yikama icin ayri bir sabun yada jel bulundurmakta bana mantikli gelmiyor.
Lanolin içeren sabunlarda fayda görülür, diğer sabunlar büyük ihtimal kuruma etkisini tetikleyecektir. @dikdik_s abimin verdiği Tabularasa Steampunk tıraş sonrası sürünce epey ipeksi bir yüz bırakmıştı ve sabunu beğenmiştim.
Ben boyle bir uygulama yapiyorum. Kendimce 3 sebebi var. Birincisi artan kopugu atmaya kiyamiyorum Smile ikinci sebebim sabun kokulari hosuma gidiyor. Ucuncu sebebim de sabun kopugunden belli olmayan kanamalara sap yeterli geliyormus gibi, sabun kopugunun ustunden belli olan kanamalara da kan tasi gerekiyormus gibi bir fikir olustu bende. Dogrulugu yanlisligi tartisma aciktir emin degilim neden biyle bir fikre kapildim.

Ama simdi kimyasal mimyasal falan dediniz sanirim bir daha yapmayacagim Smile
(15/01/2018, Saat: 04:14)gökbörü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben boyle bir uygulama yapiyorum. Kendimce 3 sebebi var. Birincisi artan kopugu atmaya kiyamiyorum Smile ikinci sebebim sabun kokulari hosuma gidiyor. Ucuncu sebebim de sabun kopugunden belli olmayan kanamalara sap yeterli geliyormus gibi, sabun kopugunun ustunden belli olan kanamalara da kan tasi gerekiyormus gibi bir fikir olustu bende. Dogrulugu yanlisligi tartisma aciktir emin degilim neden biyle bir fikre kapildim.

Ama simdi kimyasal mimyasal falan dediniz sanirim bir daha yapmayacagim Smile

Saç şampuanları, duş jelleri, yüz yıkama sabunları ve jelleri, el sabunları ne kadar kimyasal ise tıraş sabunlarıda o kadar kimyasaldır. Bunun az olanı vardır çok olanı vardır ama üç aşağı beş yukarı birbirleriyle aynıdırlar. Eğer yüzüme bir köpük değecekse ben tıraş köpüğünü tercih ederim, zaten yüzde kullanmak için üretilen ürunler, aykırı bir durum olsa tıraş olmak için yüze sürüldüğünde ortaya çıkar. Yani tıraş olmak için sürüldüğünde sorun çıkarmayan sabun cilt temizlemek icin sürüldüğündemi sorun olacak anlam veremiyorum doğrusu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,505 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,304 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,333 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 937 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,537 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,269 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,124 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,295 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,547 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,497 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: