Domuz kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler
teşekkür ederim hocam, alınmadım.
hem inceliğiniz hem de vakit ayırdığınız için teşekkürler.
Saygılarımla

(12/09/2012, Saat: 19:42)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili Papazeriği,

Dikkat edersen ben özellikle her iki görüşte olanlara da saygılı olmamız konusunu özellikle vurguluyorum. Benim yazdıklarımdaki eleştiri dini konularda görüş bildirmeyi tekellerinde tutan bir takım zevatıdır yoksa buradaki dindar dostlarımıza değildir. Aman nolur kimseye burada ne bağnaz ne de çapulcu diyoruz böyle aşağılamalar ne bizlere ne de bu foruma hiç mi hiç yakışmaz. Biz burada eğleniyor ve paylaşıyoruz. Zaten toplumumuz bölünmüş bir de geltir bölünmesin. Eğer yazdıklarımdan alındıysanız çok özür dilerim. Aslında konu yani dinde kimin ne kadar yorum yapabileceği mezheplerin var oluş sorunudur ve bu forumu aşar. Biz en iyisi Kurandaki bir ayetle konuyu tatlıya bağlayalım
LEKUM DİNİKUM VE LİYE DİN
arkadaşlar kusura bakmayın tartışmayı yeniden alevlendirdiysem Angel sadece yeni gelen maili paylaşmak istedim. ama diyanetin yorum ortada bundan herkes aldığını almıştır bu durumda martin amcanın dediği gibi "benim dinim bana, senin dinin sana" ayeti olayı bağlıyor bence Smile
Her koyun gibi biz de kendi bacağımızdan asılacağız arkadaşlar. Kendimiz nasıl kullanmak istiyorsak kullanalım. Bakarsınız vardır bir kullanmanın bir kusuru bizde savuna savuna kullanmaya çekinen birinin kullanmasına vesile oluruz da bizim yüzümüzden günaha girerse daha fena olur bizim için. Domuz fırça kullanmasa ölmez insanlar porsuk var sentetik var keyfine göre kullansın insanlar Smile
(12/09/2012, Saat: 19:34)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parantez içerisinde belirteyim ki burada domuz kılı fırça kullanmama hususunda hassasiyet gösteren arkadaşlardan hiçbirinin "vay be domu kılı kullanılır mı haram" veya "domuz kılı kullanırsanız günahkar olursunuz" benzeri bir söz söylediğine şahit olmadım

Sevgili Papazeriği,

Benim bu tartışmaya hararetli şekilde girmemin asıl nedeni aşağıdaki satırlara kızmış olmamdır. Ne demek yatacak yerleri yok! Siz herhalde bu satırları okumadığınız için böyle sözlere şahit olmadım diye yazdınız.

(03/09/2012, Saat: 15:15)artuğrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: s.a arkadaşlar
domuz kılı fırça muhabbetini tesadüfen öğrendim. meğer yıllardır suratımıza mübareğn kıllarını sürüp sürüp cumaya gidiyormuşuz. bu adamların yatcak yeri yok

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=1525
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Merhaba hocam
hocam o mesajı okuduğumu hatırlıyorum ancak çok mu safça düşünüyorum bilemedim ama kızacak bir şey bulamadım açıkçası bu mesajda. sizce de fırça üreticileri fırçalarını satarken üzerine "doğal kıllı" yazmak yerine "domuz kılı" yazsa olmaz mı?
Tüm samimiyetim ile söylüyorum domuz kılı fırça kullananlara söylenmiş en ufak bir söz ya da sataşma göremedim.
Yanlış anlaşılmaya sebep olmak istemem bu sebepten dolayı özür diliyorum
bu arada size bir lafım yok yanlış anlaşılmasın.
Saygılarımla

(12/09/2012, Saat: 21:40)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili Papazeriği,

Benim bu tartışmaya hararetli şekilde girmemin asıl nedeni aşağıdaki satırlara kızmış olmamdır. Ne demek yatacak yerleri yok! Siz herhalde bu satırları okumadığınız için böyle sözlere şahit olmadım diye yazdınız.

domuz kılı fırça muhabbetini tesadüfen öğrendim. meğer yıllardır suratımıza mübareğn kıllarını sürüp sürüp cumaya gidiyormuşuz. bu adamların yatcak yeri yok
Rica ederim sevgili Papazeriği dostum.

Ben sizi bir kardeşim gibi seviyorum ve samimiyetinizden eminim.

Sizi üzdüysem ben özür dilerim asıl.

(12/09/2012, Saat: 22:05)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba hocam
hocam o mesajı okuduğumu hatırlıyorum ancak çok mu safça düşünüyorum bilemedim ama kızacak bir şey bulamadım açıkçası bu mesajda. sizce de fırça üreticileri fırçalarını satarken üzerine "doğal kıllı" yazmak yerine "domuz kılı" yazsa olmaz mı?
Tüm samimiyetim ile söylüyorum domuz kılı fırça kullananlara söylenmiş en ufak bir söz ya da sataşma göremedim.
Yanlış anlaşılmaya sebep olmak istemem bu sebepten dolayı özür diliyorum
bu arada size bir lafım yok yanlış anlaşılmasın.
Saygılarımla

(12/09/2012, Saat: 21:40)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili Papazeriği,

“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
estağfurullah abicim, ne üzmesi. ben özür dilerim eğer ki bir yanlışım olduysa size karşı.
emin olun hisleriniz karşılıksız değil.
Saygılarımla

(12/09/2012, Saat: 22:23)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim sevgili Papazeriği dostum.

Ben sizi bir kardeşim gibi seviyorum ve samimiyetinizden eminim.

Sizi üzdüysem ben özür dilerim asıl.
(05/12/2012, Saat: 20:32)kardioid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Domuz kılı fırçalarda bir kıl kalitesi değerlemesi yapabiliyor muyuz? Porsukta belli kriterler ile birbirinden ayırabiliyoruz ama benim anladığım domuzda kıl uzunluğu ve kıl yoğunluğu fiyatı belirliyor. Yani domuzları hepsinde kıl kalitesi, benzerdir yargısına varabilir miyiz? (Özenli sap ve işçilik kısmını katmadan)

Hayır, domuz fırçalarda bir kalite sınıflandırması olmasa da çeşit çeşit kalitede domuz kılı vardır. Bizim yerli fırçalarla, semogue fırçaları yanyana koyduğunuzda ve varsa babanızdan kalma en az 10 25-20 yıllık eski domuz kıllara bakarsanız hepsi arasında bariz farklar görürsünüz.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
şöyle baktığımızda domuz kıl rengi sarı gibi durmuyor yani bu sarı rengini nerden alıyor ?
(04/08/2013, Saat: 07:22)karakartal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şöyle baktığımızda domuz kıl rengi sarı gibi durmuyor yani bu sarı rengini nerden alıyor ?

Domuz kılı normalde siyah, ağartma işlemi sonrası sarının tonlarına açılıyor.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,192 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 9,016 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,473 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
Thumbs Up Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi Saltuk 144 112,537 08/07/2022, Saat: 02:42
Son Yorum: Murat35_55
  https://www.nebioglukuafor.com sitesi hakkında tilki_92 5 3,951 03/04/2022, Saat: 18:24
Son Yorum: lim10
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,678 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 183,591 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Domuz Kılı Fırçalarda Sertlik Oranı/Cetveli muhendisbey 11 3,674 06/04/2021, Saat: 17:57
Son Yorum: muhendisbey
  Temizel domuz kılı fırçaları Soner 9 8,011 25/10/2020, Saat: 12:02
Son Yorum: kral arthur
  En iyi 5 domuz kılı fırça ckeskin 60 76,079 05/09/2020, Saat: 23:50
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: