Son ihanet!
uzatmayacağım acemlikte götürme de ustalıkta vs diye Blush
bizim dahi millet etrafında silahı bombayı süngüyü görmez bunalıma girer alır dolabından zulandan gariban ws jileti Sleepykendini keser,sonra size vicdan hesabıIdea birazda askeri cezaeviAngry

(24/07/2012, Saat: 11:39)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bildiğim kadarıyla jilete izin yok, millet birbirini doğramasın diye.
Diğer geleneksel olmayan ürünlerle talime başlayın şimdiden, tekniğiniz gelişir Big Grin

(24/07/2012, Saat: 11:26)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: henüz yapmadım askerliği ancak giderken yanımda bir WS DE, bir paket PS(5li) ve bir tane de rodeo-jaguar fırça götürmeyi planlıyorum. Domuz momuz idare edeceğiz. ama belki acemilikten sonra duruma göre bi lijun ucuz fırça alırım...
Saygılar
askerde jilet kullanımı gideceğiniz yere bağlı.sorun olur diye başta götürmemiştim ama ortam ilk günden elverişliydi. son 1,5 ay rimei+astra rapira kullandım.ancak jileti saklamaya özen göstermek şart ( gerçi permatiği kırınca içinden yarım jilet çıkıyor ).
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Rahat yerde yapmışsınız o zaman askerliğiniziWink
Şaka bir yana en çok merak ettiğim konu buydu.Askere gidip gelen bütün arkadaşlarım o kadar çok anı anlatıyor ki az çok bilgi sahibi oluyorsunuz.Geleneksel tıraşa merakı olan ve askere giden bir tanıdığım olmadığı için merak etmiştim jilet sokma ihtimali var mı diyeHuh
Saygılarımla.

(24/07/2012, Saat: 04:42)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet askerde bir tıraş sorunlu gerisi vip kalite

(24/07/2012, Saat: 04:40)ahmet67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20/05/2012, Saat: 23:31)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mecburen askerde. Son bir haftaya kadar.

İşe önce F**** ve nivea jel ile başladım. Verim falan beklemiyordum tabi ama konfor eksikliği çok fazlaydı. İlk çarşı iznimde kendime bir domuz fırça ile arko sabun aldım. O beni baya bir rahatlattı acemilik boyunca.

Usta birliğine geçince F****'un kartuşu bittiğinde yanımda getirmiş olduğum iki B*** 3'ü kullandım rezaletlerdi. Sonra p.ermatik platin aldım, jilete yakın kayar hissiyatı ile oldukça güzeldi. Sonuçları da tatminkardı.

Bir ara d.erby limonlu krem edindim. M*** 3 turbo ile orta derece tatminli sonuçlar aldım. 2 bıçaklı derby samurai ile kötü ve tahrişli, 3 bıçaklısı ile başarılı ama konforsuz tıraşlar yaşadım.

En iyi sonuçları arko ve p.ermatik platin veriyordu. Eve geldiğimin ertesi günü slim'e '56 gillette stainless takıp tıraşımı olarak günah çıkardım. O kesmedi ertesi gün fram usturamla huzura yeniden kavuştum.

Dünya varmış.Sleepy

Tam da bunu merak ediyordum.Askerde nasıl tıraş olunur diye.Rezaletmiş gerçektenAngry
Geçmiş olsun hocam.
askerliğinizin ilk günlerinde , en son aklınıza tıraşa dair kaygılar gelir .
ilk önce maslow amca teorisi ile test edilirsiniz Idea

(25/07/2012, Saat: 05:40)ahmet67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rahat yerde yapmışsınız o zaman askerliğiniziWink
Şaka bir yana en çok merak ettiğim konu buydu.Askere gidip gelen bütün arkadaşlarım o kadar çok anı anlatıyor ki az çok bilgi sahibi oluyorsunuz.Geleneksel tıraşa merakı olan ve askere giden bir tanıdığım olmadığı için merak etmiştim jilet sokma ihtimali var mı diyeHuh
Saygılarımla.

(24/07/2012, Saat: 04:42)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet askerde bir tıraş sorunlu gerisi vip kalite

(20/05/2012, Saat: 23:31)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mecburen askerde. Son bir haftaya kadar.

İşe önce F**** ve nivea jel ile başladım. Verim falan beklemiyordum tabi ama konfor eksikliği çok fazlaydı. İlk çarşı iznimde kendime bir domuz fırça ile arko sabun aldım. O beni baya bir rahatlattı acemilik boyunca.

Usta birliğine geçince F****'un kartuşu bittiğinde yanımda getirmiş olduğum iki B*** 3'ü kullandım rezaletlerdi. Sonra p.ermatik platin aldım, jilete yakın kayar hissiyatı ile oldukça güzeldi. Sonuçları da tatminkardı.

Bir ara d.erby limonlu krem edindim. M*** 3 turbo ile orta derece tatminli sonuçlar aldım. 2 bıçaklı derby samurai ile kötü ve tahrişli, 3 bıçaklısı ile başarılı ama konforsuz tıraşlar yaşadım.

En iyi sonuçları arko ve p.ermatik platin veriyordu. Eve geldiğimin ertesi günü slim'e '56 gillette stainless takıp tıraşımı olarak günah çıkardım. O kesmedi ertesi gün fram usturamla huzura yeniden kavuştum.

Dünya varmış.Sleepy

Tam da bunu merak ediyordum.Askerde nasıl tıraş olunur diye.Rezaletmiş gerçektenAngry
Geçmiş olsun hocam.
jilet kullanmayı ciddi düşünüyorsanız açık yazayım. benimkisi biraz şans biraz fedakarlıkla olmuştu , nizamiyedeki askerler benim bölüğümden nizamiye nöbetçi komutanlarıda genelde çalıştığım şubeden olduğu için telefon kullanmadığımıda bildiklerinden çarşı dönüşü beni ve aldıklarımı aramazlardı. jiletleride dolapta değil çalıştığım odadaki kendi masamın çekmecesinde tutardım ( gerçi bizim bölükte sadece mach3 ler yer değiştiriyordu, permatiğe vb dokunan kullanan yoktu Smile ). faça atan ağır kavga eden yoktu oradaki görevimde böyleleriyle ilgiliydi zaten. tıraşıda kalkma saatinden 20 dk önce kalkıp olurdum,eski jiletide oradaki çöpe atmazdım. askerde tek keyfi bundan aldığımdan benim için değiyordu bu çabaya

birlik küçük olursa, dolap karıştırma çalınma sık oluyorsa,kendine faça atan kavgacı ağır sorunlu kişiler varsa asla riske girmemek gerek. ihtilaf hocanın dediği gibi sonu cezaevinde biter.
http://trasklavuzu.blogspot.com/
(25/07/2012, Saat: 05:40)ahmet67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rahat yerde yapmışsınız o zaman askerliğiniziWink
Saygılarımla.

Dünya varmış.Sleepy

Geçmiş olsun hocam.

Tunceli'de rdm'lerle uğaşarak geçirdim askerliğimi. Sleepy
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
herkese iyi geceler
bu hafta boyunca hergün kısa zaman zarfında traş olmam gerektiği ve henüz geleneksel traşta tam anlamıyla tecrübeli olmamam nedeni ile kısa sürede traşımı bitiremediğim için malum markanın 5bıçaklı kıpraşımlı modelini kullandım.
izlenimlerim:
+çok hızlı traş
+köpükle uğraşma derdi yok zayıf köpük de olsa iyi iş görüyor
+iki perdede ( wtg ve xtg ) ele gelen sakal kalmıyor
+yanma hissi yok
+açı derdi yok
+kendini istesen de kesemezsin
+çok bastırmamayı öğrenmişim galiba ki boyun altında fazla bir tahriş de yoktu geleneksel traş ile benzer hatta daha iyi
-kartuşlular gerçekten sadece sakalı kısaltıyor çünkü ne kadar ele gelen birşey olmasa da kıl kökleri uçları çok açık şekilde görülüyor hele ki birkaç saat sonra ele dahi geliyor
-evet pahalı
-nostalji havası sakal kesilme sesi yok adeta fastfood
daha fazla olumsuzlukları lord un blogundan zaten biliyoruz
sonuç:geleneksel traşın aslında büyük oranda zevk ve tutku işi olduğunu acele işi olanlara göre birşey olmadığını düşünmeye başladım
ben hangisini tercih edeceğim derseniz inanın kararsızım her sabah asgari 25 dakika harcıyorum ki çok uzun bir süre
evet sen tekniğini geliştirememeişsin diyeceksiniz ama o da ha deyince olmuyor ve bugüne kadar da yapamadık ne yapalım 25dakıka harcasak da yanma hissi ufak kesikler vs. zor be Undecided
ama çok kararsızım gönlüm kesinlikle geleneksele devam diyor ama iş güç hergün traş olma gereği evdeki hela kuyruğu vs. çabuk çabuk çabuk diyor Undecided
tekniği orta ve altı olan arkadaşlar siz ne kadar sürede içinize sinen bir traş olabiliyorsunuz?
bir de Mancho üstat karanlık tarafta yer var mı Big Grin
komşu bendede var ondan ona para yetmez artı klasik tıraşı tutmaz zamanla hızlanırsın korkma
hızlı tıraş için

jiletinizi bıçağınızı geceden hazırlayabilirsiniz ve bana göre tıraş kremi sabuna göre daha hızlı geliyor bana ve pratik
(20/01/2013, Saat: 01:28)karakartal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşu bendede var ondan ona para yetmez artı klasik tıraşı tutmaz zamanla hızlanırsın korkma

ama hızlı değil mi alet Big Grin yiğidi öldür hakkını yeme

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: