Bugün aldıgım mükemmel jiletler gelin:D
Bugün malzemeciye gittim. Durasharp alacaktım. Ama durum öyle olmadı buldugum jiletler karşısında şaşırdım kaldım. Eski bir dükkanın sahibi kapattıgından dolayı geçmişte sattıgı jiletleri bizim malzemeciye vermiş. Yeni jiletlerden neler var bi görseniz , Rapiranın mavi beyaz jileti, lacivert kutulu jileti, durasharp ve 1986 yapımı DERBY ve günün bombası 1970 yapımı NACET Gillette jiletini buldum. Yanındada denemek için zorrik aldım. Tam çıkacam bi baktım eski üretim Perma sharp tabi kutunun üzerinde altın süslemelerle Perma super gibi şeyler yazıyordu sordum oda eski üretim jiletmiş. Tam tarihi esere dönmüştü bizim malzemeci. Yukarıda kutu kutu duran zaza jiletlerinide gördüm ama hepsinden alacak kadar maddi durumum yoktu Big Grin Yakın zamanda bitmez kalırsa hepsinden bol bol alıcam. Kullandıgım jiletlerin performansınıda bu başlık altında yazarım.

Hayırlı tıraşlar

fotografınıda koyayım Big Grin

http://imageshack.us/f/713/grnt013q.jpg/

Yine bir düzenleme Big Grin kartal jiletleri de vardı ama kutusu açılıp döküldügünden ve jiletin sarılı oldugu kagıt çokta hoş durmadıgından almadım.
Katılma tarihi: 2011
güle güle kullan. bir de karşılaştırma yap kullandıktan sonra; bunların kendi aralarında ve denediğin diğer jiletlere göre.
İyi akşamlar
altdaki rapira sahte ama bende aldım ondan orjinalidende güzel bir rapira Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Rapiraların sahte oldugunu düşünmüyorum. Zaten çogu kutuda yılların izi vardı. Aldığım jiletler gerçekten mükemmel. Hele birde kullanma imkanım oldugu için çokta mutluyum gelelim jiletlerin kalitelerine

NACET
Kutusundaki timsahı kesen jilet ile ne anlatmaya çalıştıklarını kullanınca anladım. Direk konuya girmeden önce tıraş hazırlıgımı anlatayım. Malum ögrenci oldugumuzdan bazı şeylere vakit ayırmaktan kendimize çok az zaman ayırabiliyoruz. Yine öyle oldu ve kötü bir tıraş hazırlıgı yaptım. Yüzümü birkaç kere sıcak suyla yıkadıktan sonra iyi köpürtemedigim arko tıraş sabunuyla yüzümü sabunladım. Makinayı sıcak suya batırıp yüzüme sürdügüm anda yüzümden akan bir jilet gördüm. Sonuç gerçekten mükemmeldi. Geçtigi yeri tertemiz yapıyor ve hiç tahriş etmiyordu. Bu kadar keskin bir jiletin tahriş edecegini düşünmüştüm ama tıraştan sonra tıraş kolanyasıyla yüzümün hiç yanmadıgını gördügümde hayretim bir kat daha arttı. Özet olarak 2 perdede sinek kaydıyı çok rahat yakalayabildim. Hayatımda kullandıgım en güzel jiletti.

DERBY 1987

Bu sefer tıraş hazırlıgımı güzel yaptım. Tıraş olmadan önce güzel bir duş aldım ve sonra tıraşa başladım. Yüzümün çok yumuşamasındanmıdır nedir DERBY ile tıraş olmak çok büyük zevk verdi çünkü her hamlemde istedigim sonucu yakalıyordum ve şunu söyleyebilirim ki bugün üretilen derbylerden kat kat keskin ve bir o kadarda konforlu. Tabiki sonuç NACET kadar tahrişsiz olmadı ama 2 perdede yumuşacık bir cilt beni bekliyordu. Tıraş sonrasında kolonya sürmedim yine Arkonun kremini yani Arko classic kremini yüzüme sürdüm. Genelde yüzümü kaşındırırdı tıraş sonrasında bu krem ama bu sefer yine durum farklı oldu. Sonuç olarak gün boyu sinekkaydı bir tıraş ile okuldaydım.
Görüyon mu Naceti yapmış adamlar zamanında helal olsun. Şimdi nerrdee o eski jiletler.

Duşan çıkınca 5 dk geçmeden tıraşa başlarsan hangi jilet olursa olsun yağ gibi kayıp kesiyor. Ben de elimden geldiğince duştan sonra tıraş olmaya çalışıyorum
Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
7362837dnn.jpg

hoşuma gitti gerçekten Alman ve sevmesemde fransız ürünleri. Galiba en kısa sürede gillette adj almam lazım
Valla benim aldıgım malzemeci kendi çapında bir hırdavatçı telefonunu versem bile muhtemelen kargoyla ilgilenmeyecektir. Yinede istiyorsanız haftaya yada bir sonraki hafta numarasını alır burada paylaşırım.
(22/11/2011, Saat: 14:02)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla benim aldıgım malzemeci kendi çapında bir hırdavatçı telefonunu versem bile muhtemelen kargoyla ilgilenmeyecektir. Yinede istiyorsanız haftaya yada bir sonraki hafta numarasını alır burada paylaşırım.

e sana gönderelim parasını, zamanın olduğunda bi kıyak geçersin Smile
(22/11/2011, Saat: 21:39) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22/11/2011, Saat: 21:26)muratti Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22/11/2011, Saat: 14:02)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla benim aldıgım malzemeci kendi çapında bir hırdavatçı telefonunu versem bile muhtemelen kargoyla ilgilenmeyecektir. Yinede istiyorsanız haftaya yada bir sonraki hafta numarasını alır burada paylaşırım.

e sana gönderelim parasını, zamanın olduğunda bi kıyak geçersin Smile

Ben bir iki sefer rica ettim ama arkadaş da tatiller dışında il dışında hak veriyorum. Buradan almak isteyenler ismini yazsa bir ortak alım yapabiliriz belki bu antika jiletlerden. Kargoyu kurye çağırarak gönderebilir hırdavatçı o bence sorun olmaz.

o da olabilir, ankaraya ve istanbula iki kargo çıkabilir.
arkadaşlar yeni konu açmak istemedim arkadaşın affına sığınarak buradan devam etmek istedim.

kartal marka plastik kutulu 5 kutu jilet buldum, 1 tane aldım bu jileti kullanan varmı aranızda

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink Koleksiyon jiletler Lawdilemma 6 4,754 25/01/2023, Saat: 00:01
Son Yorum: Collector5505
  Sahte Jiletler Nasıl Anlaşılır? shopol21 9 3,665 28/10/2020, Saat: 15:55
Son Yorum: Wolfskin
  Yaprak jiletler kutusunda kaç sene dayanır. roland 29 16,440 19/10/2020, Saat: 12:29
Son Yorum: broraso
  Aliexpress'te satılan jiletler ? gökbörü 8 5,360 18/10/2020, Saat: 12:19
Son Yorum: marv
  Benzer karakterli jiletler sfenks 15 6,391 07/05/2020, Saat: 01:27
Son Yorum: 3.Perde
  Abartılmış ve az övgü almış jiletler. Sheeplessness 18 6,539 22/12/2019, Saat: 02:54
Son Yorum: onur7
  Konforlu Jiletler Hakkında NIGRA 27 12,612 01/05/2019, Saat: 09:48
Son Yorum: rock83
Wink Eski jiletler perma ulaş2626 16 12,081 17/10/2018, Saat: 09:13
Son Yorum: kral arthur
  Vintage Jilet Kalitesine Yakın Yeni Nesil Jiletler Niko 11 8,417 26/12/2016, Saat: 17:40
Son Yorum: umutatakul
  Jiletler için sertlik sıralaması. hamdib 13 13,740 07/10/2015, Saat: 14:07
Son Yorum: hamdib

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: