Aşılar, Vitamin ve Gıda Takviyeleri
Önleyici tedbir amaçlı, bağışıklığı güçlendirmek için İmuneks , Solgar beta glukan ve benzeri ürün kullanan oldu mu arkadaşlar ? Tavsiye eder misiniz?
Bir de balık yağı için görüşlerinizi almak isterim. BBC belgeselinde yere göğe sigdiramadiklari bir bölüm izlemiştim.
Ben imuneks ve devit isimli d vitamini kullandım.bronsit idim geçti ve kışın ortasından itibaren etrafta salgın olmasına rağmen daha hasta olmadım.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Doğal şeyleri rafine ettikçe katkı maddelerine ihtiyaç duymaya başlıyoruz diye düşünüyorum.
Misal doğal tuzun içindeki %3 lük iz elementler yılda yaklaşık 45-50 gr yapıyor.
Bu iz elementlerin toplamda 80 civarında old. belirtiliyor.

Rafine tuz ise %97 NACI ve %3 endüstrileştirme maddeleri içeriyor.

Çok tartışmalı bir konu, fakat inandırıcılığı yüksek ! Smile

Koyun keçilere vs tuz verilmesi
Yemeğe tuzla başlamak,
Serumun içeriğinin tuzlu su olması ?
İnsan bedeninde (gözyaşı, baş suyu) bol miktarda tuzlu su olması...
Tuz savaşları,
Turşunun rafine tuzla yapılamaması ?
vs konular var.

...150-200 yıl önce tuzun Rafine edilmesi ile beraber olay başlıyor.

Yiyecekte rafinasyon, soru işareti oluşturuyor.

Rafine edilen buğday, (ruşeymini nasıl çıkarıyorlar?)
Su kaynaklarındaki şişeleme öncesi işlemler ...

Suyun, tuzun, buğdayın değiştirilme-dönüştürülme çabası sizce de çok ilginç değil mi ?
Komşularım, Corona günlerinde belki geç bile oldu ancak D vitamini, Magnezyum, Çinko, Bal, Polen vs.... derken kullandığımız ve faydasını hissettiğimiz gıda, takviye, vitaminleri buradan paylaşmaya devam ettirebiliriz.

Bu süreçte suda çözünebilir Bee'o propolis damla kullanmaya başladım. Markanın oldukça fazla ürünü var ancak ben henüz sadece bu ürünü denedim.
Ben de şu son 2 aydır imutor 100 kullanıyorum. Esas bunun bir de Kompleks modeli var, onu denemek gerek.
https://www.imutor.com.tr/urunlerimiz/imutor100

imutor-100-product-skewed-img.png?width=...2&ext=.png
"A Samurai always wears two swords."
(12/05/2020, Saat: 15:40)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de şu son 2 aydır imutor 100 kullanıyorum. Esas bunun bir de Kompleks modeli var, onu denemek gerek.
https://www.imutor.com.tr/urunlerimiz/imutor100

imutor-100-product-skewed-img.png?width=...2&ext=.png

Ocak-Şubat aralığı aynı takviyeyi kullandım.
Düzenli olarak X-call d vitamini ve omega 3 takviyesi almaya devam ediyorum
(12/05/2020, Saat: 15:57)GecayS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ocak-Şubat aralığı aynı takviyeyi kullandım.
Düzenli olarak X-call d vitamini ve omega 3 takviyesi almaya devam ediyorum

Komşum ilaç firmasında çalıştığınızı hatırlıyorum elbette siz biliyorsunuzdur ancak bu vesileyle diğer komşularımıza da bilgi olsun diye paylaşmak istiyorum:

D vitaminini sürekli kullanımda günlük idame dozunu geçmeden kullanmak lazım. D vitamininin günlük idame dozu yaş ve hasta gruplarına göre değişse de kabaca 1000-1500 ünite civarı düşünebiliriz. Bununla beraber bu doz Akdeniz taraflarda yaşayıp düzenli güneşlenme pembeleşme alışkanlığı olanlar için çok gerekli değil gibi düşünülebilir Smile
D vitamini yağda çözünüp malum karaciğerde depolanır. O yüzden overdozu tehlikeli olabilen bir vitamindir

Ek olarak, B ve C vitaminleri suda çözündüğü için depolanmaz idrarla atılır diye bilinir. Ancak, B12 vitamini bir miktar karaciğerde depolanır. O yüzden vitamin kompleksi kullananların da içeriğindeki B12 miktarına bakıp günlük önerilen dozdan fazla olmaması gerektiğine dikkat etmesini tavsiye ederim.
Normalde B12 eksikliği durumlarında önerilen Benexol, Apikobal benzeri B1+B6+B12 vitamin kompleksi tabletlerinde 1mg (1000mcg), yani Dodex, Vitakobal benzeri B12 iğneleriyle aynı miktarda siyanokobalamin vardır. Bu miktar sağlıklı bireylerde sürekli kullanım için uygun değildir. Biz bu dozları tedavi dozu olarak geçici süreli kullanım için tercih ediyoruz. O yüzden bu (Benexol vb) preparatların sürekli gıda takviyesi gibi amaçlarla kullanımı da uygun değildir.

Bilmeyen komşularımız varsa paylaşmak istedim Smile
Venatura markasından, ester c vit, d3k2 vit, çinko-bakır, demir, omega3 kullanıyorum. Venatura markasını araştırmanızı tavsiye ederim komşular. En doğal ve katkısız şekilde ürün sunuyorlar.
(12/05/2020, Saat: 16:20)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ilaç firmasında çalıştığınızı hatırlıyorum elbette siz biliyorsunuzdur ancak bu vesileyle diğer komşularımıza da bilgi olsun diye paylaşmak istiyorum:

D vitaminini sürekli kullanımda günlük idame dozunu geçmeden kullanmak lazım. D vitamininin günlük idame dozu yaş ve hasta gruplarına göre değişse de kabaca 1000-1500 ünite civarı düşünebiliriz. Bununla beraber bu doz Akdeniz taraflarda yaşayıp düzenli güneşlenme pembeleşme alışkanlığı olanlar için çok gerekli değil gibi düşünülebilir Smile
D vitamini yağda çözünüp malum karaciğerde depolanır. O yüzden overdozu tehlikeli olabilen bir vitamindir

Ek olarak, B ve C vitaminleri suda çözündüğü için depolanmaz idrarla atılır diye bilinir. Ancak, B12 vitamini bir miktar karaciğerde depolanır. O yüzden vitamin kompleksi kullananların da içeriğindeki B12 miktarına bakıp günlük önerilen dozdan fazla olmaması gerektiğine dikkat etmesini tavsiye ederim.
Normalde B12 eksikliği durumlarında önerilen Benexol, Apikobal benzeri B1+B6+B12 vitamin kompleksi tabletlerinde 1mg (1000mcg), yani Dodex, Vitakobal benzeri B12 iğneleriyle aynı miktarda siyanokobalamin vardır. Bu miktar sağlıklı bireylerde sürekli kullanım için uygun değildir. Biz bu dozları tedavi dozu olarak geçici süreli kullanım için tercih ediyoruz. O yüzden bu (Benexol vb) preparatların sürekli gıda takviyesi gibi amaçlarla kullanımı da uygun değildir.

Bilmeyen komşularımız varsa paylaşmak istedim Smile

Yazarken aklıma geldi komşum @dr_green Aşırı D vitaminin zararlı olduğunu belirtsem mi ? Diye düşünüp vazgeçmiştim.
14 Şubat itibarıyla 12 gün Yüksek CRP ile hastanede yattım. 117 serum aldım. Bu dönemde D vitaminim aşırı derecede düşüp Romatoid faktör değerim yukselmis. Tedavimi devam ettiren hastane bunu gozardi etmiş. Doktor/hastane değişikliği ile durumu toparladık.
Bu dönem hastaneye ölçüme gitmediğimiz için almaya devam ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Haftada 1 bunlardan atıyorum bir tane. Sporu ağırlaştırdığım dönemler de Multivitamini 2 ye çekiyorum.

Natures Multivitamin: https://www.vitaminler.com/urun/natures-...apsul-7085
Solgar B12 Dil Altı: https://www.vitaminler.com/urun/solgar-v...ablet-5190
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: