www.tirasol.com
(20/12/2011, Saat: 01:32)anesthesia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tüm forum takipçileri ve yorumcularına selam ederim, uzunca bir süredir forumu takip ediyorum aslında ama nihayet bugün bir üyelik aldım, geç kaldığım için forum sahiplerinden özür dilerim herşeyden önce.

sıra geldi soruma: yurtdışından bir internet sitesinden sipariş ettiğimiz ürünün gümrükte takılmaması için ne yapmalıyız (birkaç zamandır jiletli ustura ile traş olan birisi olarak artık usturaya geçmeye karar verdim, ama 200dolar para vereceğim ürünün elime ulaşması için bi de gümrük memuruna rüşvet vermeyi pek yediremem kendime) sadece ustura değil yurdum piyasasında bulunmayan (ilkokul mezunu gümrük memuruna göre şarbon/kimyasal silah/uyuşturucu madde olmadığını ispatlamaızı isteyebileceği) ürünlerin elimize ulaşması için uyguladığınız yol nedir, yoksa sadece şans mı??

tirasol sitesi için fikrim: bu forum ile çok anlaşacağını sanmıyorum nitekim ıslak tıraş tutkunu olsaydı zaten koleksiyonlerler için diye bir köşe kurarlardı, tamaen ticari amaçlar için açılmış bir sitedir, umarım replika satmaz.

Öncelikle hoş geldiniz. Forumumuzda mutlaka benden çok daha fazla yurt dışı alışverişi yapan arkadaşlarımız vardır ancak ben de epey bir alışveriş yaptım. İlk alışverişimde ben de sizin gibi biraz tedirgin oldum. Ama en sonunda herşeyi göze alarak siparişimi verdim. Bir sıkıntı olmadan geldi. Gümrüğe takılmaması için de özel birşey yapmadım. İlk verdiğim sipariş yaklaşık 130-150 dolarlık bir şeydi. 75 euroluk bir kota var ama ben şu ana dek o kotayı aşmama rağmen bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Defalarca sabun ve jilet siparişleri verdim. Hepsi üzerlerinde kozmetik ibaresi bulunmasına rağmen sıkıntısız bir şekilde elime ulaştılar. Bence biraz şans işi bu olay. Sıkıntısız bir şekilde teslim aldıkça iyice cesaretleniyorsunuz. Dediğim gibi biraz şans biraz kısmet işi sanırım.
teşekkür ederim cesaretlendirici ve çabuk mesajınızdan ötürü, o zaman yelkenler fora diyeceğim sanırımTongue

http://www.dovorazors.com/dovonatural1205860.html
memleket kurtulana kadar siyah
Bu siteyi biraz inceledim de, bizim işimize yarayacak çok fazla ürün yok. Sonuçta yine kartuşlu bıçaklar, tıraş köpükleri, jelleri vb satan bir yer. Kaldı ki, fiyatları da çok uygun değil. Büyük şehirlerde yaşayan üyelerimiz, buradaki ürünlerin çoğunu Migros'tan daha ucuza alabilir. Örnek vermek gerekirse, geçtiğimiz gün bu sitede satılan Arko tıraş sonrası jelini 4,3 TL'ye aldım. Bu sitede 5 TL. Arko tıraş sabununa 2 TL diyorlar, ben Migros'tan 0,95 TL'ye alıyorum. Dün baktığımda halen aynı fiyattaydı. Açıkçası bana çok avantajlı gibi gelmedi.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: