Kalem takıntılarınız var mı ?
@Niko , bahsettiğiniz modelleri içerisinden tercih size kalmış tabi. Lamy Safari ve Al-Star modelleri birebir aynıdır, tek fark gövde materyali Safari'de plastik, diğerinde alüminyumdur. Al-Star daha pahalıdır ama ben Safari'yi öneririm ikisi içinde, çünkü alüminyum gövdeli olan %100 aşınır. %100. Kimisi o eskitme tarzı aşınmayı sever ama sevmeyen için çok can sıkıcı bir durumdur.
Scrikss Kaweco ve Lamy sahibi biri olarak içlerinde en sağlam kalemin Lamy olduğunu açıkça söyleyebilirim. Kaweco’nun yazım konforu mükemmel ama sebebini anlayamadığım bir şekilde temizlenmesi zor. Farketmediğim bir yerlerde sıvı tutarak kokuya sebep veriyor. Lamy’de ise tamamen reset atmak istediğinizde, bir kabın içerisinde 1 gün de tutsanız hiçbir şey olmayıp bana mısın demiyor ve ilk günkü gibi yazabiliyor. Scrikss ise kaleme derin temizlik yapmaya kalkarsanız sudan paslanabilİyor. Barışmadığı mürekkepler de epey var.

Kaweco pratiklik ve konforlu yazımda süper, lakin Ice ve diğer plastik modelleri çabuk matlaşmaya müsait ve temizliği yukarıda anlattığım gibi. Bütçe ayırabilirseniz Al Sport (bence gereksiz) alabilirsiniz. Farklı mürekkepler kullanmak için yapabileceğiniz şey şırınga ile boş kartuşa mürekkebi boşaltmak. Kaweco için aldığım Kaweco marka silikon pompa ise kanımca verimsiz...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(09/12/2017, Saat: 21:15)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Niko üstat
1.
Scrikss

2.
Kawecho

Lamy açıkcası pek tavsiye etmiyorum nedeni bana çivi ile yazıyormuş hissiyatı veriyor .

Ama dur daha seni biraz sıkıntıya sokalım
TWSBİ diyim hemen kaçıyorum

@Nani Kuş üstadım sıralama için teşekkür ederim.
@FurkanY
@astroid

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
THY Miles and Smiles'da harcayamadığım bir miktar puan birikmiş, Aralık sonunda harcamazsam boşa gidecek.

Şu linkteki dolma kalem için ne dersiniz? Faber-Castell Writ ink. Çöpe atarsın, bunun yerine git leğen al, mandal al, çamaşır ipi al daha iyi demezseniz almayı düşünüyorum. Buna alternatif olarak da Lamy Safari Versatil var alabileceğim. Önceliğim dolma kalemden yana. Dolma kalem tecrübem yok. Çok uzun zaman önce hediye gelen bir dolma kalemim vardı, nereye koyduğumu bile bulamıyorum. Özetle ilk dolma kalemim olacak.

http://tr.shopandmiles.com/faber-castell...alem-siyah
(12/12/2017, Saat: 02:26)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: THY Miles and Smiles'da harcayamadığım bir miktar puan birikmiş, Aralık sonunda harcamazsam boşa gidecek.

Şu linkteki dolma kalem için ne dersiniz? Faber-Castell Writ ink. Çöpe atarsın, bunun yerine git leğen al, mandal al, çamaşır ipi al daha iyi demezseniz almayı düşünüyorum. Buna alternatif olarak da Lamy Safari Versatil var alabileceğim. Önceliğim dolma kalemden yana. Dolma kalem tecrübem yok. Çok uzun zaman önce hediye gelen bir dolma kalemim vardı, nereye koyduğumu bile bulamıyorum. Özetle ilk dolma kalemim olacak.

http://tr.shopandmiles.com/faber-castell...alem-siyah

Ucu güzeldir, üzmez. Gövdesi hafif bir plastik pek tok değil ama lüks beklentiniz yok ise kullanılır. Üzerindeki o parmak izi baskı kullanım miktarına göre bir aya soyulur ama sadece görüntü, bir etkisi yok nasıl olsa. Alınır. Kartuş/ Converter dolum sistemine sahip bir kalem, converter dahil olmayabilir fiyata şişedeki mürekkepleri kullanamazsınız kartuş takmanız gerekir o zaman, şişe mürekkep alayım çekip kullanayım derseniz bir converter da ekleyin. El yazınız punto olarak büyükse medium, küçükse fine olarak alın. Genelde uç seçeneği olmaz medium getirirler sadece, o da o kadar kalın yazmaz alabilirsiniz.
d657b6b4b47c7a9ed7663b828b7e1136.jpg

Burdan okudukça özendim ve hayatımda ilk defa dolmakalem aldım. Elim alışsın ve denemesini yapayım diye basit birşeyle başladım. Platinium preppy. Kartuşlu medium uçlu

Şundan: http://www.banasikcayaz.com/2013/12/scri...y.html?m=1

Bakalım sevecek miyim dolma kalemi. İlk yazı tecrübem. Yazı çok karakterli oluyomuş
@Dragon en keyifli şeyleri yazmanız dileğiyle hayırlı olsun kaleminiz.
(13/12/2017, Saat: 20:20)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Dragon en keyifli şeyleri yazmanız dileğiyle hayırlı olsun kaleminiz.

Eyvallah komşum. Teşekkür ederim Smile
@Dragon yeni kaleminizi güle güle, keyifle kullanın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PELİKAN TÜKENMEZ KALEM İÇİ YEDEĞİ 237 ayçiçeği 4 4,433 20/05/2018, Saat: 22:07
Son Yorum: keklik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: