Kalem takıntılarınız var mı ?
Dolma kalem üstadlarının yardımına ihtiyacım var. Yıllardır kullanmıyorum ve gerek markalardan gerek fiyat/performans modellerden hiç haberim yok artık. Şöyle keyifle kullanabileceğim, çok ince uçlu olmayan kaliteli ve şık bir dolma kalem almak istiyorum. Kitap okurken satır altı çizmek için de kullanacağım, not almak için de. Arada sırada sözleşme vs imzalarken de kullanırım. İşin havasında değilim Cool Dolayısıyla çok pahalı bir kalem olmasına gerek yok. 100 TL civarı güzel dolma kalemler gördüm ama bilmediğimi bilenlere danışmak huyumdur. Scrikss ve Lamy'nin ekonomik modelleri mevcut. Lamy marka olarak iyi ama 120 TL civarı dolma kalemleri biraz spor. E yaşımız kemale erdi, biraz ağır model olsun diyorum ben de. Scrikss bu anlamda hem ekonomik, hem ağır ve şık seçeneklerle dikkatimi çekti. Ama sormadan etmeden almak istemedim. Dolma kalem üstadları bu konu hakkında görüş ve önerilerini dile getirirlerse çok memnun olurum. Marka takıntım yok. Zarif, zevkle kullanacağım, güzel yazan bir kalem olsun yeter.
(07/12/2017, Saat: 23:53)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dolma kalem üstadlarının yardımına ihtiyacım var. Yıllardır kullanmıyorum ve gerek markalardan gerek fiyat/performans modellerden hiç haberim yok artık. Şöyle keyifle kullanabileceğim, çok ince uçlu olmayan kaliteli ve şık bir dolma kalem almak istiyorum. Kitap okurken satır altı çizmek için de kullanacağım, not almak için de. Arada sırada sözleşme vs imzalarken de kullanırım. İşin havasında değilim Cool Dolayısıyla çok pahalı bir kalem olmasına gerek yok. 100 TL civarı güzel dolma kalemler gördüm ama bilmediğimi bilenlere danışmak huyumdur. Scrikss ve Lamy'nin ekonomik modelleri mevcut. Lamy marka olarak iyi ama 120 TL civarı dolma kalemleri biraz spor. E yaşımız kemale erdi, biraz ağır model olsun diyorum ben de. Scrikss bu anlamda hem ekonomik, hem ağır ve şık seçeneklerle dikkatimi çekti. Ama sormadan etmeden almak istemedim. Dolma kalem üstadları bu konu hakkında görüş ve önerilerini dile getirirlerse çok memnun olurum. Marka takıntım yok. Zarif, zevkle kullanacağım, güzel yazan bir kalem olsun yeter.

Abi özelden atıyorum,bi incele,pişman olmazsın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(07/12/2017, Saat: 23:57)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi özelden atıyorum,bi incele,pişman olmazsın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Abi o mesajı bana da göndersene Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@Niko
Dostum 1 sayfa onceki 505 numaralı yoruma bakarmısın. O kalem hem uygun fiyatlı hemde yakısıklı gorunuslu bir kalem. Hosuna giderse tipi, modeli aklımda degil, bakıp link gonderebilirim.
@ahraz komşum bende merak ettim şimdi Smile

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kalem takıntısı olan komşularım, kendi projem olan outliers nootebook (akıllı defter) projesi hakkında fikirlerinizi alabilirmiyim. Paylaşmadan önce reklam olur mu diye baya düşündüm ama fikirleriniz benim için önemli reklam olduysada artık olsun Smile
Olurda DNR larda görürseniz sizden ricam bi bakarmısınız standı nereye koyuyorlar görünen yere mi yoksa kimsenin görmeyeceği bir yere mi?
https://www.outliersnotebook.com.tr
(08/12/2017, Saat: 00:11)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Niko
Dostum 1 sayfa onceki 505 numaralı yoruma bakarmısın. O kalem hem uygun fiyatlı hemde yakısıklı gorunuslu bir kalem. Hosuna giderse tipi, modeli aklımda degil, bakıp link gonderebilirim.

@dikdik_s
Serdar'cım teşekkür ediyorum. Telefondan baktım şimdi pek göremedim modeli. Yarın laptoptan bir bakayım. Anladığım kadarıyla 100-150 TL bandında pek seçenek yok gibi zaten.
@Niko scrikss 100 Tl altına şık ve gövde olarak dayanıklı modeller üretiyor. Fiyatları ve ömür boyu garantilerinin olması artıları, ucunun genel kalitesi ise eksisi. Tüm modellerinde aynı uç mevcuttur, ucuz ve şık olanlardan bir tanesini alıp deneyin ucu size zevk verirse kullanırsınız, vermezse durur kenarda pek zarar etmiş olmazsınız. Dolma kalem ciddi ilgilenince pahalı bir hobi, mal Türkiye'de çok daha pahalı vergiler sağ olsun ancak Türkiye'de dışarıya göre uygun olan bazı markalar da mevcut. Birisi Faber Castell' dir. Bütçeyi daha yukarı taşıyabilirim derseniz standart serilerinden gözünüze güzel gelen bir kalemini seçerseniz ömür boyu kullanabilirsiniz belirttiğiniz amaçlar için. "E-motion" , "Ambition" modelleri gibi. Daha ucuzları gene plastik gövdeli zevkinize hitap etmeyen kalemler olacaktır. Bir diğer seçenek yurt dışından "Twsbi Eco" getirtmek olacaktır, gümrük sınırının altına geleceği için dertsiz tasasız alabilirsiniz. Ucu Faber ucu kadar kaliteli değildir ancak demonstrator gövde ve piston dolum olarak en uygun kalem odur Çin dışı üretimlerde. Son bir seçenek ise "Platinum Balance" dır. Ben kalemin bana göre en önemli kısmı olan uca odaklanarak bütçeyi artırırım derseniz Faber'in bahsettiğim iki modelinden birini veya yüz liralarda kalsın derseniz Platinum Balance'ı öneririm size.
Not: Kaleme karar verdikten sonra çok çok çok iyi araştırın fiyat olarak ve almadan önce bana mesaj atarsanız belirlediğiniz kalemi ve alacağınız siteyi güvenirliği hakkında bildiğim bir şey varsa uyarı veya daha iyi bir seçenek anlamında yardımcı olmaya çalışırım.
@Niko F/P açısından scrikss den şaşma diyorum . Ucu modifiye yaptırırız evladiyelik olur .
Vay canına, çok ilginç bir proje, umarım başarıya kavuşursunuz. D&R standına ayrıca bakacağım.

selamlar,

(08/12/2017, Saat: 00:24)yener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kalem takıntısı olan komşularım, kendi projem olan outliers nootebook (akıllı defter) projesi hakkında fikirlerinizi alabilirmiyim. Paylaşmadan önce reklam olur mu diye baya düşündüm ama fikirleriniz benim için önemli reklam olduysada artık olsun Smile
Olurda DNR larda görürseniz sizden ricam bi bakarmısınız standı nereye koyuyorlar görünen yere mi yoksa kimsenin görmeyeceği bir yere mi?
https://www.outliersnotebook.com.tr

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PELİKAN TÜKENMEZ KALEM İÇİ YEDEĞİ 237 ayçiçeği 4 4,493 20/05/2018, Saat: 22:07
Son Yorum: keklik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: