Kalem takıntılarınız var mı ?
http://www.platinum-pen.co.jp/products/d...raft1.html

İnternet sitelerinin link'ini verdiğim Platinum adlı markayı da es geçmeyin derim. Ucuz kalemler yapmıyorlar, Pentel fiyatlarında. Pentel kadar da kaliteli ürünleri var. Tavsiye ederim. Ne de olsa Japon kalitesi. Japonlar ve Almanlar mekanizma konularında çok üstünler. Sirkeci'deki kalemcilerde bulabilirsiniz.

Dolmakalemleri de var ama hiç kullanmadım.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Ben ilk okuldayken 99-00 yılları arasında 2. sınıftım. Büyükçe abilerimiz Rotring kalem kullanırlardı. Bizimkilere ne kadar yalvardıysamda bana o kalemi almadılar ama az kullanmadık onun çakması olan Atlas uçlu kalemleri Smile

08C340AABE734C3E80F18132F0E8B11D.jpg
Katılma tarihi: 2011
(05/01/2013, Saat: 23:09)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05/01/2013, Saat: 22:24)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05/01/2013, Saat: 10:57)burakoner0681 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bazen de 0,5 rotrıng ı kullanıyorum.Rotrıng kalemımı cok sevıyorum o da 12-13 senelık bır kalem.Tıkky olanlardan degıl.Dısı tıtanyum heralde.Yan kısmında ufak bır basma kısmı var.Oraya basınca uc kısmı tamamen ıcerıye gırıyor. Dolaysıyla gömlek cebınde felan hasara meydan vermıyor ve cok kullanıslı. Aynısının 0,7 sını aradım ama uretılmedıgını soyledıler. Bulursam kesınlıkle kacırmayacagım.

burak öner hocam bu dediğiniz kalemden ben de kullandım eski bir model babamın koleksiyonunda vardı oradan aşırmıştım Big Grin benimki de dediğiniz gibi 0.5 uçluydu.siyah renk idi dışı. Sizin bahsettiğiniz nadide kalem bu aşağıdaki bendeki de siyahıydı ve çok değerliydi babam beni affetsin Smile
479a1.jpg

bu ne boyle tum kalem dostlar burada Smile
bu da sevdigim modellerden birisi hatta rotring agir abi Smile

üstat aha bu kalem Big GrinBig GrinBig Grin
o kadar kullanıslı ve rahat yazımlı bır kalem kı 10 tane bulsam alırım nolur nolmaz dıye
Kalem çeşidi bol olan, fiyatları fahiş olmayan önerebileceğiniz kırtasiyeler var mı? Benim gittiğim kırtasiyeler rotring, faber castell çeşit bir kaç tane kalem satıyor.
ben ortaokulda iken filan kalem koleksiyonum vardı. sonra hep kaybettim hediye ettim filan derken bir şey kalmadı. o yaşlarda harçlıklar hep kaleme giderdi. o zamanlar micro'nun tamamen metal kalemleri vardı. onlara bayılırdım. iyi oldu başlık. pentele bi bakacağım.
Saygılarımla
(07/01/2013, Saat: 13:41)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kalem çeşidi bol olan, fiyatları fahiş olmayan önerebileceğiniz kırtasiyeler var mı? Benim gittiğim kırtasiyeler rotring, faber castell çeşit bir kaç tane kalem satıyor.

Mutlaka Sirkeci'ye uğrayın. Oradaki kalemcilerde her şeşit kalemi cok daha ucuza alabilirsiniz. Benim sürekli uğradığım bir yer var, ismini hatırlamıyorum ama tren istasyonundan sola dönüp Cağaloğlu'ya çıkan yokuşu yürümeye başlarsanız yolun sağ tarafında kalemcileri görebilirsiniz.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(07/01/2013, Saat: 14:26)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/01/2013, Saat: 13:41)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kalem çeşidi bol olan, fiyatları fahiş olmayan önerebileceğiniz kırtasiyeler var mı? Benim gittiğim kırtasiyeler rotring, faber castell çeşit bir kaç tane kalem satıyor.

Mutlaka Sirkeci'ye uğrayın. Oradaki kalemcilerde her şeşit kalemi cok daha ucuza alabilirsiniz. Benim sürekli uğradığım bir yer var, ismini hatırlamıyorum ama tren istasyonundan sola dönüp Cağaloğlu'ya çıkan yokuşu yürümeye başlarsanız yolun sağ tarafında kalemcileri görebilirsiniz.

kalemkutusu.com oradaki yanyana 2 dükkandan birinin web sayfası.
Graf von Faber castell'im vardı oradan aldığım Guilloche model, düşürüp kırdım, bila ücret tamir ettirdiler. Biraz uzun sürdü ama oldu, memnunum...
Ama kalemde dışardan kargoyla getirmeye çok uygun bir ürün. Yalnız dikkat edin bazı kalemlerde hiç fiyat farkı olmuyo (örn. Graf von veya normal Faber) bazı kalemlerdede yarı yarıya fark oluyor...
Bende ozellikle dolmakalem hastaligi var. Evde bir cekmece sadece murekklere, kalemlere, defterlere ayrilmis vaziyette.
Kalemkutusu.com biraz kazik satiyor ve musteri iliskisi olayi sifir bence. Bizzat dukkanindan almayi tercih ediyorum ama dukkandaki arkadas soguttu beni. Onlarin yanindaki dukkanda ise muazzam ilgi, alaka mevcut. Kapida taburede yasli bir amca oturur, beyaz sacli. Burasi iyi bir dukkandir.
Her dolmakalem sever muhakkak bir gun Pelikan'a bulasacaktir Smile piston mekanizmasini incelemenizi oneririm. Pelikan'in distributorunun perakende dukkani tahtakale'de, impa'ya yakin. Orada bilimum diger kirtasiye malzemelerini de bulabilirsiniz.
Lamy bence super kalem, celik uc, kaliteli hem de f/p dengesi iyi.
Nasil ki tirasta sadece makina degil, sabunu ve fircasi da cok onemli ise, dolmakalem olayinda da kagit ve murekkep onemli.
Bildigimiz beyaz kagit bence epey kaliteli. Moleskin ise kagit kalitesi acisindan vasatin altinda. Deftere merakiniz varsa arwey marka defterleri tavsiye ederim. Cok ince tasarim detaylari var, incelerseniz anlarsiniz ne demek istedigimi Smile
Murekkep ise renk acisindan tercihim cross'un mavisidir. Nedendir bilinmez pelikan'in mavisi olan royal blue'ya isinamadim bir turlu.
Cross kalemlerin tasarimlari mukemmel ama cok konforsuz. Takin cebinize, sus esyasi gibi dursun. Bence otesi degil.
Mont Blanc efsane olarak bahsedilir ama bence boyle fantezilere gerek yok. Pompasiyla beraber aluminyum kasa bir lamy alin ve guzel yazmanin keyfine varin derim.
Murekkep icin kucuk bir uyari: Pelikan'in Edelstein serisi var. Iyidir ama pahalidir namussuz Smile kirtasiyede 79 tl demisler, aman ha, toptancisinda 40 liraydi yanlis hatirlamiyorsam.
Maket islerinden sonra en buyuk yatirimim burda sanirim. Ben yandim, siz yanmayin Smile
Bir de ebru'ya yatirim yaptim, 10 yil aradan sonra tekne actim, ertesi gun elimi yardim Smile
Sayenizde ocagimin yeni incir agaci da tiras malzemeleri oldu Big Grin
Saygilar, sevgiler.
Dolma kalemle yazmayı severim. Günlük olarak kullandığım kalemler:
img7594c.jpg
Sağ baştan:
-Waterman Expert 3
-Parker 51
-Sheaffer Imperial 440 XG

Parker 51 (bordo renkli olan) içlerinde en çok sevdiğim ve en sık kullandığım kalemdir. 60 yaşında bir kalem, yakın geçmişte aldım, yalnız çok iyi kondisyonda idi. En az 60 sene daha sorunsuz gideceğini düşünüyorum. Tıpkı tıraş aletleri gibi dolma kalemlerin de vintage olanları daha kullanışlı, daha kaliteli ve daha karakterliler..

Waterman, gövdesi çelik üzeri lake kaplama olduğu için biraz ağır, dolayısıyla ancak kısa notlar ve imza için kullanıyorum. Tek çelik uçlu kalemim bu.

Sheaffer için söylenecek pek bir söz yok; inanılmaz bir kalem. Dolma kalemlerin Gillettesi..

Aileye yeni bir birey daha katılmak üzere, Japonya'dan yola çıktı, geliyor.. Sailor 1911 Profit 14k Fine Nib.
11-1219-920_big.jpg

(04/01/2013, Saat: 22:31)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öğrenciyken kullanmayı en çok sevdiğim iki kalem şunlar idi:
Pilot shaker:
18022010155228J2QDJD.jpg

Yaklaşık bir senedir resimdeki Pilot Shaker'ı kullanıyorum. Bağımlısı oldum diyebilirim. Başka kalemle yazamaz oldum. Pilot Shaker'ın harika bir ergonomisi var. Meğerse bugüne kadar o nispeten ince gövdeli rotringleri kullanarak parmaklarıma ve kendime eziyet etmişim..

Başına bir şey gelir ya da kaybederim endişesiyle bu kalemden bir tane daha edinmeyi düşünüyorum..
Arkadaşlar pilot shaker almayı düşünüyorum. Resimde gözüken ve sizlerin kullandığı model 0,5 mm uç kullanıyor sanırım. Bu benim için çok ince, şuan Faber'in TK-Fine 9719 modelini kullanıyorum, 0,9 mm uç ile Smile Pilot Shaker'in 0,7 modeli ise biraz daha farklı sanırım bunu kullanan var mıdır, ergonomisi nasıldır?

ofispilh317k.jpgofispilh317m.jpg
tamerkamisli.blogspot.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PELİKAN TÜKENMEZ KALEM İÇİ YEDEĞİ 237 ayçiçeği 4 4,490 20/05/2018, Saat: 22:07
Son Yorum: keklik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: